Nagehan Alçı'dan yeni skandal! "YPG'nin siyasi kanadı güçlendirilmeli"

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, katıldığı bir programda Kürtler ve YPG ile ilgili sözleriyle dikkat çekti. Nagehan Alçı Suriye'de YPG'nin siyasi kanadının güçlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Siyaset 27.10.2019, 10:52 27.10.2019, 11:00

Habertürk yazarı Nagehan Alçı'nın, yaklaşık bir ay önce Habertürk TV’nin canlı yayınında söyledikleri krize neden olmuştu. Nagehan Alçı, canlı yayında Türkiye Cumhuriyeti’ne “katil devlet” demişti.

Nagehan Alçı’nın Türkiye’ye “katil devlet” demesi sonrasında tepkiler çığ gibi büyüyünce, Habertürk TV bir süre canlı yayınlanan programlara Nagehan Alçı’yı konuk olarak çıkarmamıştı.

Ancak Nagehan Alçı haftalar sonra Habertürk TV’de yayınlanan sabah programı “Para Gündem”e konu oldu. Türkiye’ye “katil devlet” diyen Nagehan Alçı, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde PKK’ya karşı yürüttüğü “Barış Pınarı Harekatı”nı ve yapılan mutabakatları yorumladı.

 Nagehan Alçı, söz konusu programda ise, yine tartışma yaratan ifadeler kullandı.

"Asimile olmuş Kürtler beni ilgilendirmiyor" diyen Alçı, terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG için ise, "Önemli olan YPG’nin siyasi kanadının daha güçlü hale gelmesini sağlamaktır" ifadelerini kullandı.

 Alçı'ya "Bunun siyasi kanadı kim" diye sorulurken, Alçı ise, "PYD, bu PKK’dır ama vardır. Bunun bir tekabül ettiği sosyal kesim vardır Suriye içinde" şeklinde yanıt verdi...

"BU İMKANI ONA SUNANLARI KUTLAYALIM"

Öte yandan, bir süredir Habertürk TV’de programlara yorumcu olarak katkı veren emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz da, Nagehan Alçı’nın “katil devlet” sözlerine tepki göstermiş ve “HaberTürk’ün, izleyicileri nezdinde kendilerine de zarar veren FETÖ artığı Nagehan Alçı’yı el üstünde tutan yaklaşımları devam ettiği sürece yayın davetlerine katılmayacağım. Kırdığı koz kırkı geçen birinin bu denli himaye görmesine kızdım. FETÖ artığı birini 15 Temmuz programına bile çağırdılar. Yok artık!” demişti.

Ahmet Yavuz, Nagehan Alçı'nın yeniden programa çıkmasına ve sarf ettiği sözlere, sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Yavuz, "Yeniden sahne almış ve ABD’nin yapmak istediği ve Türkiye’nin Barış Pınarı Harekâtıyla önleme çalıştığı devletçiği aleni savunmuş. Mutlaka izleyin lütfen. Bravo diyerek bu imkanı ona sunanları kutlayalım!" ifadelerini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (15)
ts 2 yıl önce
bu kadın akpli değil de başka bi partiden olsa şimdiye kadar hapse girmişti. yazık şunu konuşturanlara..
hakan 2 yıl önce
Negehan akp nin siyasi kapatmasidir. Parasini verir istedigini konusturur. Abd ile kesin muatabakat ypg uzerine yapilmistir.
Ts konuşur bunlar 2 yıl önce
Onu ararsan nagehan a gelene kadar tüm akp li yazarlar bakan vekil ve il başkanlarının içerde olması gerekirdi. Katil terörist başı öcalan dan tutunda terörist fetoya kadar pyd den tutun da pkk işid deal a kadar a kadar geçmişte övmedikleri terörist terör örgütü kalmadı isteyen arşivlere google a girer bakar kimseye bir şey olduğu yok ayrıcalık sahibi olmak için akp li ve alp yandaşı olmak yeterli
Hasan 2 yıl önce
Başkası söylese hapse atılırdı. Nagehan Alçı'yı kim koruyor?
Doktor TS 2 yıl önce
Savcılar göreve..
Kalyoncu 2 yıl önce
Nagehan Alçı'nın ve yavuklusunun ismi şimdi aklıma gelmedi oda yorumcu müsvettesi bunların alayının gizli Yahudi ve gizli CİA ajanı olduklarını biliyormuydunuz yoksa böyle konuşma gücünü nereden alıyor sanıyorsunuz
Trabzonlu 2 yıl önce
Birğün katik devlet olursak bilinki siz böyle çıkıp konuşamayacaksınız akan binlerce şehit kanlarında boğulacaksınız
Durmus albay 2 yıl önce
Boyle vatan hainlerini TV ye cikartdigi source devil izlemek haber turk u televizyonumdan sildim bukanali
? 2 yıl önce
Devrin büyük düşünürü, gazetecisi, edibi, yazarı, çizeri hulasa her şeyi Nagahan ALÇI, PYD ve benzerlerini desteklesin. Kürtleri asimilasyondan korusun. Yakışır. Herhalde bazı milliyetçi vatandaşları tahrik edip tazminat alma peşinde.
Hasan 2 yıl önce
Terör örgütlerine verdiğimiz şehitlerden bahsetmeyen sözde gazeteci asimilasyondan, PYD'yi güçlendirmekten bahsediyor. Herhalde konjonktür değişecek muktedir gazeteci destekten bahsettiğine göre. Bu karı yargılanmazasa herşeyin tiyatro olduğu ortaya çıkmaz mı? Benim devletim ne katil ne de kimseyi asimile etti? PYD'yi güçlendirdiğimizde şehit ailelerine ne diyeceğiz? Seçmene ne diyeceğiz? Mahşerde şehitlere ne diyeceğiz? Allah'dan korkun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@