alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Milli Görüşün yeni lideri konuştu

 Devam eden soruşturmanın caydırıcılık açısından önemli olduğunu vurgulayan Erbakan, "Ama vakit kaybının, milletimizin maddi ve manevi kaybının geri getirilmesi zor. Bu yüzden üzülüyoruz" ifadesini kullandı. Erbakan'ın MGK toplantısı akşamı, evdeki hali N

Siyaset 14.04.2012, 11:48
Milli Görüşün yeni lideri konuştu

 

Devam eden soruşturmanın caydırıcılık açısından önemli olduğunu vurgulayan Erbakan, "Ama vakit kaybının, milletimizin maddi ve manevi kaybının geri getirilmesi zor. Bu yüzden üzülüyoruz" ifadesini kullandı.

 

Erbakan'ın MGK toplantısı akşamı, evdeki hali

 

Necmettin Erbakan'ın, 28 Şubat'taki MGK toplantısının ardından eve geldiğindeki durumunu anlatan Erbakan, şunları kaydetti:

 

"Yorgundu. Çok zor günlerden geçtiği belliydi. Devlet ve siyaset konularını çok fazla eve getiren bir insan değildi. Evde genellikle ailevi konularla, çocuklarla ve sosyal konularla ilgilenmeyi, bizim gündelik hayatımızla ilgili konuları konuşmayı severdi. O sebeple, akşam ayrıntılı bir konu görüşülmedi. Ama derin bir imana ve tevekkül inancına sahip olduğu için metanetli ve sabırlı bir haldeydi. Gerçekten de onun yerinde başka birisi olsa o süreci, çok daha farklı götürmeye kalkabilir, daha büyük zararlara yol açacak adımlar atabilirdi. Allah gani gani rahmet etsin."  

 

Bütün kesimlerden babasının üzerine gelindiğini ifade eden Erbakan, "Son derece kışkırtıcı açıklamalar yapılıyor. Özellikle MGK toplantısında, 6-7 saatlik tek başına verdiği mücadele, tankların yürütülmesi, çeşitli resepsiyonlardaki meydana gelen bir takım olaylara sabretmek, metanetle yaklaşmak, sürekli devletin ve milletin bekasını düşünmek, krizlere yol açmamak için itidalli davranmak kolay değil" dedi. 

 

Babasının bunu yaparken hiçbir zaman değerlerinden ve davasından geri adım atmadığını kaydeden Erbakan, "Bunu çok güzel bir dengede götürdü. Bu sebeple milletimiz şimdi kendisini rahmetle ve minnetle anıyor. O yüzden, cenazesine milyonlarca insan katıldı" dedi.

 

"Demirel, bu antidemokratik sürece alet oldu"

 

Babasının 28 Şubat sürecinde, en çok dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e kırıldığını ifade eden Erbakan, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Babam, 'bizim 50 senelik arkadaşımız, üniversite arkadaşımız.  Böyle bir hareket içinde olmasını beklemezdik' demişti. Sayın Süleyman Demirel, kendisi bu gibi müdahalelerin mağduru olmasına rağmen 28 Şubat'ta tam tersine bir yol izledi. Tamamen teamüllere, demokratik kabullere aykırı şekilde Meclis'teki üçüncü partiye hükümeti kurma görevini verdi. Böylece o da aslında bilerek veya bilmeyerek bu antidemokratik sürece alet oldu."


Yorumlar (4)
aykan 10 yıl önce
allahu teala tekrar gani gani rahmet eylesin..
A.BOZKURT 10 yıl önce
rahmetli erbakanın fikirlerine katılırsınız katılmazsınız ama o bir devlet adamıydı ve ülkesini insanını seviyordu samimiydi...28 şubatta haksızlığa uğramasına rağmen devlet adamı ve lider duruşunu hiç bozmadı, bana göre erbakan a en büyük darbeyi gömlek değiştiren bu günkü hükümet vurmuştur erbakanı o zorlu süreçte yarı yolda bırakıp gidenler partiyi bölenler darbenin kralını yapmıştır. madem o kadar delikanlıydınız önünüze gelene güya posta koyuyorsunuz 28 şubat sonrası neden göstermediniz delikanlılığınızıda milli görüşü satıp başka parti kurdunuz şimdi 28 şubatı yargılayarak günah çıkartacağınızı mı sanıyorsunuz... yemezlerr....
ANTİ-BURSA 10 yıl önce
Seni çok arayacak bu ülke!
arifbozbey 10 yıl önce
özelliklede A.BOZKURT arkadaşım sana. yazdıklarının tamamının altına imzamı atarım.allah rahmet etsin hz.peygamber (s.a.v) e kamşu eylesin ve sizlerdende allah razı olsun hepimizi şefaatine layık eylesin. hocamızın cenazesine kısmet oldu katıldım hayatımda görebildiğim en kalabalık cenazeydi bu bile çok şeyleri ifade etmektedir tabi görebilene görüpte anlayabilene...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@