MHP Lideri Devlet Bahçeli'den ilk grup toplantısında 31 Mart mesajı! "Milletimizin mesajını aldık"

MHP Lideri Devlet Bahçeli seçimler sonrası ile grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'den ilk grup toplantısında 31 Mart mesajı! "Milletimizin mesajını aldık"

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada 31 Mart yerel seçimlerine değinerek, "Genel seçimlerin doğasıyla yerel seçimlerin doğası farklıdır. Bu ikisini birbirine karıştırmak fahiş hatadır. 31 Mart yerel seçimlerinden sonra rota değiştiren yerinde sayan bir Türkiye yoktur. Yerel iktidar olduk diyenler hayal alemindedir. Türkiye'de iktidar tektir o da Cumhurbaşkanlığı kabinesidir" dedi. "Seçimlere tesir eden ekonomi ve emeklilerin durumudur" ifadelerine de yer veren Bahçeli, "Parti olarak milletimizin mesajını aldık ve gerekli çalışmaları başlattık" şeklinde konuştu.

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Siyaset nesillerin hayatını müspet yönde değiştirecek kılavuz olmalıdır. Hiç kuşkusuz egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Bizim demokrasiye bağlılığımız sözde değil özdedir. Milliyetçi Hareket Partisi siyasetçinin değil seçmenin mutluluğunu gaye edinmiştir.

"TÜRK SİYASETİNİ YENİ BİR ANAYASA İLE TAÇLANDIRMALIYIZ"

Biz görevimizin farkındayız. Yapacaklarımızın şuurundayız. Vizyonu yetmeyenlerin umutsuzluk çarkına kapılması bundan sonra da muhtemeldir. Türkiye'mizi hak ettiği gelişmişlik statüsüne mutlaka çıkarmalıyız. Bizim milliyetçiliğimiz çağın birikimi olan gelişmeleri birlikte yaşatmayı, beraberce değerlendirmeyi esas almaktadır. Türk siyaset hayatını yeni bir anayasa ile taçlandırmalıyız.

"GENEL SEÇİMLER İLE YEREL SEÇİMLERİN DOĞASI FARKLIDIR"

Türk milleti ortak paydasında buluşmalı, hiç kimseyi ötekileştirmemeliyiz. Katılaşmış ön yargıları kısır çekişmeleri bir kenara bırakmalıyız. Türkiye hepimizindir, hepimizin ortak vatanıdır. Tek çare dünyaya Türkiye merkezli bakmakla mümkündür. Gelen Türk asrıdır. Zafer sabredenlerin ve inananlarındır.

Türk milleti hükmünü vermiştir. Önümüzdeki 5 yılın yerel yöneticileri seçilmiştir. 14 Mayıs ve 28 Mayıs 2023 seçimlerinden sonra milletimiz bu defa da yerel seçimleri için sandık başına gitmiştir. Milletimizin hür iradesiyle verdiği demokratik karara saygılıyız. İlk olarak genel seçimlerin doğasıyla yerel seçimlerin doğası farklıdır. Bu ikisini birbirine karıştırmak fahiş hatadır.

"TÜRKİYE'DE İKTİDAR TEKTİR, O DA CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNESİDİR"

31 Mart yerel seçimlerinden sonra rota değiştiren yerinde sayan bir Türkiye yoktur. Yerel iktidar olduk diyenler hayal alemindedir. Türkiye'de iktidar tektir o da Cumhurbaşkanlığı kabinesidir. Şımarıklığın alemi hiç yoktur. İkinci olarak, 31 Mart seçimlerine katılım oranı çarpıcı şekilde düşüktür. Milli irade tam ve eksiksiz olarak sandığa yansımamıştır.

"MİLLETİMİZİN MESAJINI ALDIK, GEREKLİ ÇALIŞMALARI BAŞLATTIK"

Üçüncü olarak 31 Mart seçimlerine tesir eden ekonomideki sıkıntılar ve emeklilerimizin yaşadığı sorunlardır. Parti olarak milletimizin mesajını aldık ve gerekli çalışmaları başlattık. 31 Mart seçimlerinde MHP'nin oy oranı da yüzde 16,62'dir. Milliyetçi Hareket Partisi seçimlerden başarıyla çıkmıştır. Ayrıca bayram mesajında belirttiğim gibi Türkiye sandıkta kurulmamıştır."

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber veya diğer kategorilerdeki haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Trabzon haberleri içerisinde yada diğer tüm haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler