Meral Akşener'den Trabzon'da 6'lı masa sözleri! "Şimdiki aklım olsa..."

İyi Parti lideri Meral Akşener, partisinin programı doğrultusunda geldiği Trabzon'da 6'lı masada yaşanan sürece dair açıklamalarda bulundu.

Meral Akşener'den Trabzon'da 6'lı masa sözleri! "Şimdiki aklım olsa..."

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin "Karadeniz Bölgesi İstişare Toplantısı" programı çerçevesinde geldiği Trabzon'da, 6'lı masada Cumhurbaşkanı adayının belirlenme sürecinde yaşananlara ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.

Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde "Teşkilat Buluşması"nda partisinin Trabzon Büyükşehir Belediye Başka Adayı ve 5 ilçe belediye başkan adayını açıklayan Akşener, daha sonra ise Doğu Karadeniz bölgesinde yer alan parti temsilcileriyle bir araya geldi.

"KEŞKE MASAYA DÖNMESEYDİNİZ..."

Trabzon'un Yomra ilçesi İkisu Mahallesi'nde bir çay ocağını ziyaret eden Akşener, burada bir vatandaşın, "Keşke masadan kalktıktan sonra dönmeseydiniz" şeklindeki yorumuna yanıt verdi.

aksener-trabzonda.webp

"ŞİMDİKİ AKLIM OLSA KATİYEN YAPMAZDIM"

Öz eleştiri yaptıklarını ifade eden İyi Parti lideri Meral Akşener, "Şimdi ki aklım olsa dönmezdim. Hep öz eleştiri, öz eleştiri diyorlar ya, asıl öz eleştiri o. Şimdiki aklım olsa katiyen yapmazdım. Onun için bu seçim özü başımıza giriyoruz. Siz de destek olun" dedi.

"ARIZA ÇIKARMAMAK İÇİN HER ŞEYDEN VAZGEÇTİM"

Seçimin kazanılmasını çok istediklerini ifade eden Akşener, "Kişisel olarak hiçbir şey talep etmedim. Ondan vazgeçtim, bundan vazgeçtim. Bizim partimiz var, ben neden Cumhurbaşkanı adayı olmayayım? Yani arıza çıkarmamak için, her şeyden vazgeçtim. Sizler iki kişi istediniz, o da masada kabul görmedi. Ondan sonraki fasıl, işte öyle oldu" diye konuştu.

aksener-trabzonda-1.webp

"2 BELEDİYE BAŞKANI VE KEMAL BEY İLE YÜZ YÜZE GÖRÜŞTÜK"

6'lı masa toplantısına adayın nasıl ve hangi yöntemle seçileceğini konuşmak üzere oturduklarını ifade eden İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bir baktık, aday ismi konuşuluyor. Buna itiraz ettim. Adayın seçilme yöntemini konuşacaktık. Kimseyi incitmek istemiyorum. Arkadaşlarımız Kemal Bey'i söyledi. Ben de sizin bahsettiğiniz iki kişiyi (Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ı) söyledim. Tamam, Kemal Bey'in adı olsun, başkaları varsa onlar da olsun ama 2 arkadaşımızın da ismi olsun, araştırma yaptıralım dedik. Araştırma sonucundan ne çıkarsa da uyalım dedik. Her siyasi parti 1 şirket ismi versin, ortalaması kimse, arkasında duralım ve itiraz etmeyelim dedik. Ali Babacan Bey de geçen gün söyledi. Bana masada dendi ki, siz istemiyorsanız biz 5 kişi imzalayalım. Siz gidebilirsiniz dendi, ben peki dedim. Sayın Davutoğlu ve Sayın Babacan "yok, yok" deyince, bu konuyu tekrar arkadaşlarla tartışıp yetki almak üzere geri döndüm. Arkadaşlarla konuştuk, bir daha oturma dediler. Sonra, Sayın İmamoğlu ve Sayın Yavaş gece 02.15'te evime geldi. İkisine de aday olabilir misiniz diye sordum. Hayır dediler, bunun üzerine "Genel Başkanlar, başkan yardımcısı olmayacak, İmamoğlu ve Yavaş olacak" dendi. Bu çok uygun bir şey, bununla kazanma ihtimalimiz yüksekti. Sonra ortak hazırlanan yazıyı, partide arkadaşlarıma okudum. 3 kişi hariç, masaya dön dediler, döndük. Otele gittik, 2 Belediye Başkanı ve Kemal Bey yüz yüze görüştük ve tamam dedik. Bunun üzerine masaya döndük, önce bir arkadaş, sonra sayın Babacan, bizim bundan haberimiz yok dedi. Ben de masanın haberi var sanıyorum. Aklın yeni mi başına geldi diyebilirsiniz, sorguladığım nokta burası" ifadelerini kullandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
Haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler