Meclisde inanılmaz görüntüler! Kavga ettiler

Sağlık Bakanlığı, koronavirüsle mücadele için sosyal mesafe uyarısı yaparken vekiller TBMM'de birbirine girdi. İYİ Partili İbrahil Halil Oral ile MHP'li Cemal Enginyurt arasındaki söz düellosu sonrası iki vekil birbirine girdi.

Siyaset 13.04.2020, 21:30
Meclisde inanılmaz görüntüler! Kavga ettiler

TBMM Genel Kurulunda, İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral ile MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt arasında tartışma yaşandı.

Genel Kurulda, infaz düzenlemesine ilişkin kanun teklifinin 56. maddesinin görüşmeleri sırasında İYİ Parti'li Oral ile MHP'li Enginyurt arasında tartışma çıktı.

Oral, "Günde 100 vatandaşımız hayatını kaybediyor. Siz halen 'İnfaz yasasını muhalefet çıkarmıyor.' diye feveran ediyorsunuz. Gerçekten çuvallamış durumdasınız." dedi.

Karşılıklı söz düellosu

MHP'li Enginyurt'un, Oral'ı kastederek, "Yalan mı konuşuyoruz? Halen çıkarmıyorsun, halen konuşuyorsun işte. Boş boş konuşuyorsun." ifadelerini kullanması üzerine, iki milletvekili arasında karşılıklı laf atmalar yaşandı.

TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, İYİ Parti'li Oral'ı, Genel Kurula hitap etmesi konusunda uyardı.

Bilgiç, Oral ve Enginyurt arasındaki tartışmanın uzaması üzerine birleşime ara verdi.

TBMM Başkanvekili Bilgiç, aradan sonra yaptığı değerlendirmede, son derece zor, yorucu ve salgın ortamında çalışmaları sürdürmeye çalıştıklarını belirtti.

Katkı veren milletvekillerine teşekkür eden Bilgiç, şöyle konuştu:

"Her ne kadar kendimizi maskeyle falan korumaya çalışsak da böyle kapalı bir ortamda 10-13 saat bir arada olmanın hakikaten riskleri de var. Bunun zaman zaman sinirlerimizi gerdiğini biliyorum ama bizler, topluma da örnek olması gereken kişiler olarak sinirlerimize hakim olmayı bilmeliyiz. Genel Kurul çalışmaları sürecinde her türlü kaba, yaralayıcı sözlerden de sarfınazar ederek karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörü içerisinde bu çalışmaları sürdürmemiz lazım. Bundan sonraki çalışma sürecimizde buna uygun bir biçimde çalışmaların sürdürülmesini rica ediyorum."

Genel Kurulda, daha sonra infaz düzenlemesinin görüşmelerine devam edildi.

Yorumlar (3)
Serko61 7 ay önce
Ne vekili onlar sadece bizden çok maaş alan kahve sakinleri, beyinlerini göbeğinde taşıyan obezler..
Canca53 7 ay önce
Neden bu vekilere sosiyal mesafe ihlalinden ceza kesilmiyor geçenlerde Çorum'da iki AYİLE kavgası çıktı güvenlik görevlileri sosiyal mesafeyi ihlal ettikleri gerekçesi ile hepsine ceza kestiler vede bütün ulusal kanallarda haber yapıldı niçin meclisteki lerin kavgası na sosiyal mesafe ihlalden ceza kesilmiyor bunları ne ayrıcalığı var ey meclis başkanı duy sesimizi askeri ücretle çalışan gariban vatandaşa 3150₺ ceza hemen cezayı yazın ama 30000₺ maş alıp nerdeyse her şeyi bedava olan vekilere niçin ceza kesilmiyor ey meclis başkanı.
Çakıroğlu 61 7 ay önce
Cemal enginyurt sözüm sana ben gazi beden 1994 mezunu rahmetli başbuğumuz alparslan türkeşin yasaklı dönemde oran sitesinde evine yakın koruma olarak başladığım 1989 yılından bugünümüze kadarda davasından vazgeçmediğim kalbinde Allah korkusu olan bayrak sevdalısı bir ülkücüyüm ve bozkurdum sözüm o ki reislmden almış olduğum ülkücü terbiyeme istinaden mhp li olarak tanıdığım zatınızın bu edep ve terbiyeden uzak kaldığınıza üzülerek şahit oluyorum. İçinden geçmekte olduğumuz bu buhramlı dönemde işini layıkıyle yapan günde 4 saatten fa zla uyumayan düşmana korku dosta güven veren oratağı bulunduğumuz cumhur ittifakının bakanına yaptığınız muameleyi doğru bulmadığımı yapılan hareketin ülkücü ahlakla bağdaşmadığını üzülerek ifade etmek isterim. Sözün lafın kısası dere geçilirken at değiştirilmez yol arkadaşını zor durumda bırakmak çakal işidir bozkurtlara yakışmaz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@