7m


7m

hyundai

Mazbatayı Aldı Hapisten Çıktı

“Yasa dışı örgüte üye olmak” suçundan tutuklu bulunan ve İstanbul 3. Bölge'den bağımsız milletvekili seçilen Sebahat Tuncel'in tahliyesine karar verildi.Tuncel'in avukatı Baran Doğan, İl Seçim Kurulundan müvekkilinin milletvekili seçildiğine dair mazbatay

Siyaset 24.07.2007, 17:35
Mazbatayı Aldı Hapisten Çıktı

“Yasa dışı örgüte üye olmak” suçundan tutuklu bulunan ve İstanbul 3. Bölge'den bağımsız milletvekili seçilen Sebahat Tuncel'in tahliyesine karar verildi.

Tuncel'in avukatı Baran Doğan, İl Seçim Kurulundan müvekkilinin milletvekili seçildiğine dair mazbatayı aldıktan sonra Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine geldi.

Baran, “mazbatayı” ve müvekkili Tuncel'in “Milletvekili seçildiği için tahliye edilmesi gerektiği anlatılan dilekçesini”, İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesine verdi.

Mahkeme bunun üzerine, “yasa dışı örgüte üye olmak” suçundan aynı mahkemede yargılanan Sebahat Tuncel'in, Anayasanın yasama dokunulmazlığını düzenleyen 83. maddesi gereğince tahliyesine karar verdi.
Kararın Beşiktaş'taki İnfaz Savcılığınca Gebze İnfaz Savcılığına fakslanmasının ardından Tuncel'in tutuklu bulunduğu Gebze Cezaevinden çıkacağı bildirildi.

Anayasanın 83. maddesinde, “Seçimden önce veya sonra bir suç işlediği ileri sürülen bir milletvekili, Meclis'in kararı olmadıkça tutulamaz, sorguya çekilemez, tutuklanamaz ve yargılanamaz” hükmü yer alıyor.


Yorumlar (3)
turgayduzgun 15 yıl önce
yahu "yasadışı" örgüte üye olmaktan hapise at ilgili şahısı, sonrada secilme hakkını ver ve şahıs hapisteyken vay efendim siz milletvekili oldunuz, milleti temsil etme yetkisi aldınız, buyrun serbestsiniz.ANlamadığım nokta sen bunu hapise niye tıktın. Sen buna secilme hakkı niye verdin. Bu hangi örgüte uyeydi, Yasadışı örgütse bununasıl milletvekili sectirdin... Kafam karıştı. Bu devletin işleyişini anlamak zor. hemde çokkkk.
mehmeTSalih 15 yıl önce
Asker dağda terörist arasın

biz 8 milyar maaşla teröristi meclise sokalım .Bu ülke için canını veren milyonlarca şehitBizi affedinsize layık olamadık..yalınayak,karnı aç,kışın o soğuğunda sarıkamışta donarak ölen 90 000 mehmemetçik

çanakkalede gencecik,bu ülkenin geleceği olacak 250.000 şehitve daha milyonlarcasıbizi affedin

bizi affedin

bizi affedin
USTAD 15 yıl önce
Meclisin yapacagi bir is varartik en önemlisi bu vatan haininin dokunulmazligini kaldirip hemen yargi yolunu acmasidir böyle sacmalik olmaz meclise böyle vampirlerin girmesi kara lekedir sehitlerimizin kemikleri sizliyordur arik daha cok sey yazmak isterdim ya nese bu film o film degil.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@