Koray Aydın: Parti aleyhinde konuşmak, dava adamlığı değil

İyi Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, "Açık hesaplarla birbiri aleyhte konuşmak ve yazmak, çıkıp televizyonlarda bunu ifşa etmek, dava adamlığı değildir" açıklamasında bulundu.

Siyaset 23.10.2020, 21:59 24.10.2020, 10:00
Koray Aydın: Parti aleyhinde konuşmak, dava adamlığı değil

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, bir dizi programa katılmak üzere Sivas'a geldi. Aydın, ilk olarak Sivas Ticaret ve Sanayi Odası'nı (STSO) ziyaret ederek, oda başkanı Mustafa Eken ile bir araya geldi. Aydın, ziyaretin ardından kentteki bir düğün salonunda İYİ Parti Sivas Merkez İlçe Başkanlığı'nca düzenlenen İYİ Parti Sivas Mahalle Temsilcileri Sertifika Dağıtım Programı'na katıldı.

Burada partililere hitap eden Aydın, partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında FETÖ'cü iddialarını ortaya atan İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'a isim vermeden eleştirilerde bulundu.

"Partinizin üstünden tartışma yapamazsınız"
Aydın, "Parti her şeyin üstündedir. Kişisel olarak bizim varlıklarımız bir hiçtir. Yarın siz gidersiniz yerinize başkası gelir, bugün ben giderim yerime bir başkası gelir. Ama bu kimliklerden gözünüz gibi koruyacağınız partinizdir. Onun varlığıdır. Onun varlığı üzerinden tartışma yapamazsınız. Onun varlığı üzerinden dedikodu yapamazsınız. Onun varlığı üzerinden 'Ben yoksam her şey yıkıldı' diyemezsiniz.

"İfşa etmek, konuşmak, dava adamlığı değildir"
Parti her şeydir. Ben gençlik kollarında siyasete başladım. Bugün geldiğimiz noktada bütün hayatımız boyunca öğrendiğimiz en temel kavramlardan bir tanesi mensubu olduğunuz siyasal partinin kendi anayasası, sizin uymanız gereken her şey anayasa hükmündedir. Partimizin tüzüğünü okuyacaksınız. Açık hesaplarla birbiri aleyhte konuşmak ve yazmak, çıkıp televizyonlarda bunu ifşa etmek, konuşmak dava adamlığı değildir. Dava adamları her şeyi göze alır. Ama dik durup, emek vererek siyaset yaparsa bugün de yarın da çok daha iyi yerlere gelir. Biz siyasi hayatımızda çok seçim kaybettik. Çok kongre kaybettik. Ama bir tanesinde çıkıp da partinin aleyhinde bir tane söz söylemedik. Oturduğun yerden klavye siyaseti yapmayacaksın" dedi.

Koray Aydın: Parti aleyhinde konuşmak, dava adamlığı değil

Yorumlar (10)
Adem 1 ay önce
Fetö nün legal ayağısınız.Bu saatten sonra ne deseniz boş.Deşifre oldunuz.
Tacc 1 ay önce
Dava adamlığı doğduğun sehirden seçilebilmektir aga
Gerçekler 1 ay önce
MHP hakkında devlet bahçeli hakkında atıp tutarken dava adamlığın neredeydi.. Gözgöre göre menfaat uğruna sesiniz çıkmıyor sonra adamlıktan bahsediyorsun. Yazık
K.Atamer 1 ay önce
Ne kadar delikanlıymişsın.
Bu konuda elinize su dökülmez derecede açık ara öndesiniz.Iyi partiyeiaynı misyonu MHP den taşıyarak
yapmadınız mı, yaptınız.Neden yaptınız?Pelsinvanya hükmünü çok büyük bir kehanet zannedip, ihanetin otağı oldunuz.Ne demişler,yapanın kâr kalmadığı tek yer hak adaletidir.Diliniz kirli,eliniz kirli,sizin ile ilgili olarak çok kirliliğe çok yıllar önce tanık oldum ki bu yüzden sizi çok iyi bilirim sizin çürumunuzu.
Eray 1 ay önce
Neler bildiğini bizimle de paylaşır mısın neymiş onlar merak ettim
K.ATAMER 1 ay önce
Adam bizim fetoyle chpkk ile iş tuttugumuzu ifşa etmeyin diyor hakli olarak..
Türk 1 ay önce
Hangi dava? HDP ve CHP ile ittifaklık hangi davaya sığar??
Vatandaş 1 ay önce
Partiyi bırakıp gitmek ve Akşenerin peşine takılmak dava adamlığı mı oluyor?
Laz ülķücü 1 ay önce
Koray bey dava Adami hakikati heryerde her şartta Allah icin haykirmalidir. Mhp de ayri ip te ayri oynamamalidir...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@