Koray Aydın çok sert konuştu

Devlet Bahçeli'nin rakibi Koray Aydın ilk vaatlerini sıraladı.4 Kasım tarihinde yapılacak olağan genel kurultayda MHP Genel Başkanlığı'na aday olacak olan Koray Aydın'dan çok konuşulacak vaatler.'1 milyon kişi MHP'ye üye yapılacak, parti içinde ön seçimle

Koray Aydın çok sert konuştu
banner432

Devlet Bahçeli'nin rakibi Koray Aydın ilk vaatlerini sıraladı.

4 Kasım tarihinde yapılacak olağan genel kurultayda MHP Genel Başkanlığı'na aday olacak olan Koray Aydın'dan çok konuşulacak vaatler.

'1 milyon kişi MHP'ye üye yapılacak, parti içinde ön seçimler hakim nezdinde gerçekleştirilecek'

Fatih Altaylı'nın hazırlayıp sunduğu Teke Tek programının bu akşamki ikinci bölümünün konuğu, 04 Kasım tarihinde yapılacak olağan genel kurultayda Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanlığı'na adaylığını açıklayan Koray Aydın oldu.

Devlet Bahçeli'nin karşısına resmen aday olduğunu açıklayan MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın Habertürk ekranlarında Fatih Altaylı 'nın sunduğu Teke Tek programına konuk oldu. 

Geçtiğimiz hafta Anadolu Kültür Merkezi 'nde coşkulu bir kalabalıkla MHP Genel Başkanlığı 'na adaylığını açıklayan Koray Aydın Fatih Altaylı 'nın sorularını yanıtladı. 

Adaylığıyla ilgili açıklamalarda bulunan Koray Aydın, konuşmasının genelinde MHP Lideri Devlet Bahçeli 'yi eleştiren sözler kullanırken kendisi hakkında merak edilen sorulara da içtenlikle cevap verdi. Koray Aydın canlı yayında şunları söyledi: 

TEMİZ ÇIKTIM 

Kimsenin yapmadığını yaptım. Hem milletvekilliğinden hem de bakanlıktan istifa ettim. Benim verilmeyecek bir hesabım yok dedim ve bakanlık zırhına sığınmıyorum, gelin araştırın bir şey varsa hesabını vereyim dedim. O dönem bir hesap verdik. AKP iktidara geldikten sonra benim üzerimden MHP 'yi vurmak için beni Yüce Divan 'a verdi. Anayasa Mahkemesi 'nde 11 tane üyenin karşısına çıktım. Meclis komisyonlarının karşısına çıktım. Böyle bir yapının içinden 3 konudan yargılandım ve 3 konudan da 11-0 oylamayla geçtim. Yani 33 tane oylamadan da temiz çıktım ve benim hakkımı teslim ettiler. 

BAHÇELİ 'YE AĞIR ELEŞTİRİLER 

Gücünü hep perçinleyen bir iktidar karşısındayız. Muhalefetin oyları da geriye gidiyorsa burada bir sıkıntı vardır. Bu son seçimlerden sonra MHP camiası içinde bir tartıştığı konuştuğu ve bir çıkış yolu aradığı bir dönemi yaşadık. Biz bunu tartışmaktan çıkarıp Türkiye 'nin geleceğine el koyma iddiası ortaya koyuyoruz. Önümüzdeki 3 sene içinde ülkenin geleceği şekillenecek. Siyasi alanda kartların yeniden dağıtılacağı bir dönemde biz MHP 'nin başrol oyuncusu olmasını istiyoruz. Seçimlerde MHP 'nin beklenen sıçramayı yapamaması halle,durumla, mevcutla idare eden bir anlayış içine girmesi genel bir siyasi tatminsizlik yaratıyor. AKP 'nin alternatifi sağ kesimdir. MHP 'nin kendine yeniden bakması ve tanımlaması, halkın karşısına bir iddiayla çıkması gerekli. Sahaya inmiş, halkla bütünleşmiş halkın değerleri üzerinden siyaset yapan bir MHP olgusunun yaratılması lazım. 

BAHÇELİ VE EKİBİ BUNLARI YAPAMADI 

Devlet Bahçeli ve ekibi bunları yapmadı. Şu anda sahada bir MHP yok. MHP 'nin muhalefet tarzını da değiştireceğiz diyoruz. Biz demeç karşılığı bir muhalefet tarzının bugünkü güçlü yapıyı kıramayacağını düşünüyoruz. Halka inilmeli. Berberdeki tartışmayı, manavdaki, kahvehanede iktidarın beceremediği yapamadığı konuları tartışma konusu haline dönüştüremezseniz. Halkı inandırarak olumsuzluğa dönüştürdüğünü alanlarda taraf haline getiremezsiniz. 

TRABZON'A “KORAY AYDIN” CEZASI - Devamı Sayfa 2'de

 

[PAGE]

Türkiye 'nin geldiği nokta itibariyle MHP 'nin bir siyasi sorumluluğu var. MHP 'de iki il kongresi yapılmadı. Biri benim milletvekili olduğum yer Trabzon, bir de Gaziantep. Trabzon biraz benden kaynaklanıyor. Delege hesabına dayalı olarak. Trabzon 'un delegelerini kullanamazsın diye ama ben Genel Başkan 'ın ortadan kaldıracağına eminim. Trabzon Türk siyasi hayatında çok önemli bir yere sahip. Bu ilin benin yüzümden cezalandırılmasına ben içime sindiremem. 14 kişinin oy kullanımıyla kongrenin neticesi değişecekse, yandık o zaman. Benim açımdan bir sorun yok. Trabzon kongresini yapılarak büyük kongrenin yapılmasının daha çık olacağını tahmin ediyorum. 

CANLI YAYINDA NAMUS ŞEREF SÖZÜ VERDİ

MHP’nin yeniden yapılandırma programında hemen bir tüzük çalıştayı, arkasından bir tüzük kurultayı yapacağız. Partinin bütün antidemokratik tüzüklerini değiştireceğiz. MHP’yi demokratikleştireceğiz. Genel başkana yüzde 6’ya kadar milletvekili belirleme hakkı vereceğiz. Bu hakkını genel başkan seçimden önce ilan edecek. Geri kalanları da üyelerle ön seçim yapacağım. Ve hakim nezaretinde. Bu Türk siyasi tarihinde bir ilk olacak. Namus vere şeref sözü veriyorum. Bu hareketi özgürleştireceğim. 

ÜLKÜCÜ GENÇLERİ GERİ GETİRECEĞİM 

MHP tarihinin en küçük oy dilimini bu seçimde aldık. Bu sorgulanması gerekli. MHP kendi siyaset dilini kullanmıyor, MHP durgun, MHP sessiz, MHP hareketsiz… Varsa da heyecanı, o heyecanını kitlelere yansıtamıyor. MHP harikalar yarattığı örgütlenme modelleri oluşturduğu yan kuruluşlarla olan bağını kesti. Yani Ülkü Ocakları 'yla. Ülkü Ocakları bizi besleyen ana damarlardan birisiydi. Ülkü ocakları şu an yok olma noktasına geldi. Bu dinamizmi gelmesi lazım. Ben o ateşinin körünü çalıştıracağım. Orada insanlar vatan sevgisini öğreniyor, milletini öz değerlerini öğreniyorlar.. Biz kendimizi oralarda yetiştirdik. Bugün sokak denen bir olay kalmamış. Sokak mı kaldı? Buralar bir ili irfan yuvası olmalı. Ben örgütçü kimliğiyle bilinen bir insanım. Ben bunu çok kısa bir sürede yaparım. Öyle siloya falan da ihtiyacım yok. Biz oralardan geldik buralara. Bizim elimizde inanılmaz bir insan kaynağı var. 

MHP 'DE KADIN ORDUSU KURACAĞIM 

Benden olmuş olmamış. Bu hareketin içinden olmuş insanları çok kısa süre içinde bir araya getireceğim. Bunu sağladıktan sonra bir şey daha yapacağım. Hem kadın kollarını, hem de gençlik kollarını yeniden kuracağım. Ben MHP 'nin Gençlik kolları üyesi olarak başladım ve sonra il başkanı oldum. Oradan buralara geldim. Partide şu anda gençlik kolları yok, kadın kolları yok. Komisyon gibi ne olduğu belli olmayan bir yapı var. 

Ben MHP 'de bir kadın ordusu kuracağım. Ben toplantılara eşleriyle gelmeyenleri bile toplantılara almayacağım. Tam bir kadın ordusu kuracağım. Ben salona girdiğimde salonun yarısı kadın olacak. Bunu sağlarım, sağlamak zorundayız. AKP en çok oyu kadınlardan aldı.

İÇ BARIŞI VE HUZURU SAĞLAYACAĞIZ - Devamı Sayfa 3'te

 

[PAGE]

MHP aslında bir aydın hareketi halinde fikir sistemi üzerine kuruldu. Fakat MHP'nin üzerinde şekillendiği 'Türk İslam Ülküsü', milletin değerlerini temsil etmektedir. Biz aslında parti örgütlenmesinde öncü bir durumdaydık ancak elimizdeki insan kaynaklarını doğru kullanamadık. MHP kendi içerisinde barış sağlamalı ve partiden ayrılıp başka yerlerde siyaset yapan partililer yeniden MHP'ye oy verecek şekilde tanzim edilmeli.

İç barış sağlanmadan ana gövde birleşmeden kitlelere ulaşmak mümkün değil. Biz bunun farkındayız ve partinin insanlarını sevgi ve kardeşlik esasında birleştireceğiz. Bunlara BBP'liler de dahil. Bir büyük buluşmayı kendi içimizde gerçekleştirmeliyiz. Eskiden merkez sağa oy veren ama şimdi AK Parti içerisinde yer alan insanların bazı korkular ve endişeler içerisinde bunu değiştirmek istediklerini görüyoruz.

Bu dar alana sıkıştırılmış insanların bir arayış içerisinde olduğunu görüyoruz.

ANAYASA SÜRECİNDE AK PARTİ İLE HAREKET ETMEYECEĞİZ

Gelişmiş olan bir siyasi hareketin bu süreçte daha aktif olması lazım. Belli şeyleri alıştırarak, sinir uçlarını alarak, bu milleti teslim alma çabasına biz sessiz kalamayız. Türk milletinin büyük gücü tehlikeye atılırken bizim sessiz kalmamız mümkün değil. Birileri istedi diye Türk'ün adını tarih sahnesinden atmayı akıllarından geçirmesinler. Buna bizim müsaade etmemiz söz konusu olamaz.

Anayasa'dan Türk adının çekilmesiyle ortalığın süt liman olacağını düşünecek kadar saf mıyız? Bu masallara, hikayelere kanacak kadar aptal mıyız? Anayasa sürecinde AK Parti ile hareket etmeyeceğiz.

MUKADDESATÇI PARTİLİ KESİM AK PARTİ'YE GEÇİYOR

MHP öz siyaset dilini kullanmıyor. Bu nedenle özellikle mukaddesatçı partili kesim kırgın olarak AK Parti'ye geçiyor. Cemaatlarla ilişki kurabilecek tarzda bir siyasetçiyim. Bizim cemaatler içerisinde olan seçmenimizi kazanmamızın zor olmadığını düşünüyorum. Mukaddesatçı dini yönü ağır basan geniş kitlenin, öz siyaset dili kullanılarak yeniden kazanılabileceğine inanıyorum.

HAKİM NEZDİNDE ÖN SEÇİMLER YAPTIRACAĞIM

Şimdiki genel başkanımız 14-15 yıldır partinin başında ve bu bir insanın neler yapılabileceğini görmek adına yeterli bir zamandır diye düşünüyorum. Ama artık partinin taze kana ihtiyacı var ve iktidar planı oluşturulmalı.

Biz partiyi demokratikleştireceğiz. Bu yıl 1 milyon insanı üye yapacağız ve seçime kadar her yıl 1 milyon üye yapmaya devam edeceğiz. Hakim nezdinde ön seçimler yaptıracağım, bunun için şeref ve namus sözü veriyorum.

ONUN FANTEZİLERİNDEN TÜRKİYE'NİN KURTULMASI LAZIM

Tayyip Erdoğan şu an öyle bir yalpalıyor ki. Başbakan'ın seçimden sonra doğru yaptığı hiçbir iş yok. Dış politika iflas etti.

 

Allah yardımcımız olsun. Belanın üstüne üstüne gidiyoruz. Dışişleri bakanı istifa etmeli. Çünkü onun fantezilerinden Türkiye'nin kurtulması lazım. Ortada senin ne stratejik derinliğin kaldı ne komşularınla sıfır sorun politikan kaldı."


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
BORAZAN
BORAZAN - 7 yıl Önce

akşam dinledim koray aydın ı anladığım parti de artık eski havayı yakaltacağına benziyor kadın kollarından gençlik kollarının yapğılanmasından bahsetti seçim de yarışacaklarını parti dışında değil yine birlik te taşın altına elini koyacağa benziyor...yani yeni bi yüz yeniş bi mhp den bahsediyor...ALPARSLAN TÜRKEŞ in zamanında ki havayı yakalatırsa partiye KİMSE ŞAŞIRMASIN..

basHkan
basHkan - 7 yıl Önce

koray reisin partının başına geçmesi partının en az %7 oy artıracaktık devlet bahçelı yüzünden bu partıye oy vermeyen nice dava adamları tanıyorum

dtbay
dtbay - 7 yıl Önce

Mhp Devlet Bahçeliden,Trabzonspor şenol güneşten kurtulamaz

tttoprak
tttoprak - 7 yıl Önce

tek hatası bahçeliyi başa getırmek oldu ama ne hata yıllardır mhp bu yüzden can çekişiyor..bahçeli oldugu surece mhp böyle devam eder amakoray aydın buna dur dıyecek gıbı..inşallah istediği olurda kurtulur mhp

ADIL
ADIL - 7 yıl Önce

Yüreği memleket sevdasıyla tutuşan.Tecrube ve birikim sahibi olmuş .Trabzonumuzun vefakar evladı.YANINDAYIZ.

tarıkbuğra
tarıkbuğra - 7 yıl Önce

sıyasetden pek anlamam ılgılenmem de ancak bu adam mhp nın genel başkanlığına secılse bıle oy oranı barajın altında kalacağını düşünuyorum.çok sert açıklamalar yapıyor,yüzü hıç gülmuyor.bu yuzden secımlerden fazla oy alacağını sanmıyorum..tayyıp erdoğan gıbı arasıra yüzü gülse,esprıler yapsa ozaman ınsanlar kendısıne bıraz daha sempatı duyarlar

tolga bölükbaşı
tolga bölükbaşı - 7 yıl Önce

su akp ye giden oylari geri getirsen yeter baskan...

vakfıkebirkanka
vakfıkebirkanka - 7 yıl Önce

Türk milletinin yiğit evladı..Allah yar ve yardımcın olsun..Dualarımız seninle..Bir Trabzon lu olarak değil TÜRK MİLLİYETÇİSİ OLARAK GÖNLÜMÜZ,KALBİMİZ SENİNLE..Bu topraklardaki küresel güçlerin işbirlikçilerini seninle bertaraf edecez.Buna inanıyorum.SİZE GÜVENİYORUMMM..Yüce Allah Müslüman Türk Milletini Korusun ve Yüceltsin..(amin)


SIRADAKİ HABER

banner443

banner393