Komutanlar Sezer'e Veda Edecek

Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanlığına yeniden adaylığını koymasının ardından Köşk tartışmaları alevlenirken, Çankaya Köşkü'nde bugün hareketli bir gün yaşanacak.Bugün ilk olarak Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt saat 14.30'da Çan

Siyaset 16.08.2007, 09:22
Komutanlar Sezer'e Veda Edecek

Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanlığına yeniden adaylığını koymasının ardından Köşk tartışmaları alevlenirken, Çankaya Köşkü'nde bugün hareketli bir gün yaşanacak.

Bugün ilk olarak Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt saat 14.30'da Çankaya Köşkü'ne çıkarak Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile haftalık olağan görüşmesini yapacak. Bu görüşmeye, emekliye ayrılan Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Yener Karahanoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Faruk Cömert de katılarak Sezer'e veda edecek.

Köşk'te madalya töreni

Saat 15.30'da ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü'ne çıkarak yeni Bakanlar Kurulu listesini Cumhurbaşkanı Sezer'e sunacak. Erdoğan'ın kabine listesini Sezer'e sunmasının ardından saat 17.00'de işadamı Jak Kamhi'ye "Devlet Üstün Hizmet Madalyası"nın verileceği tören gerçekleştirilecek. Başbakan Erdoğan'ın da katılacağı törene, Genelkurmay Başkanı Org. Büyükanıt ve kuvvet komutanları ile üst düzey devlet protokolünün de davet edildiği belirtildi.


Yorumlar (1)
kocaçinar 14 yıl önce
Evet Sezerden şüphem yok,tarihin en fazla vetosunu ve en fazla terörist affını gerçekleştiren Sezerdir..Bu şekilde tarihe geçecek!Ayrıca görev süresi dolduğu halde koltuğuna sıkı sıkı yapışan, görev süresi dolduğu halde önemli atamalar yapan, en az oyu alan rektörü atayan Sezerdir...Tarafsızlığını unutup Baykala gülücükler saçıp Erdoğana surat asanda Sezerdir. Artık bu nasıl tarafsızlık ise!Halka güvenmeyip, halkın Cumhurbaşkanını seçmesini veto edende Sezerdir. Meclis yasayı aynen tekrar gönderince Cumhurbaşkanını halk seçmesini sağlayan bu yasayı son ana kadar bekletip en sonunda onaylamak zorunda kalan, arkasındada koşa koşa yasanın iptali için anayasa mahkemesine gidende Sezerdir.Ramazanda milletin karşısında bir bardak suyuda halkından utanmadan içen Sezerdir...Sezer elbette unutulamaz. O bir efsane! Yaptığı tek güzel iş kırmızı ışıklarda beklemek, başka hiçbişeyi yok!Sezer madem bu kadar çok seviliyor bi geçsin siyasete bakalım ne kadar oy alabiliyor...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@