alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Kılıçdaroğlu'ndan sert sözler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, halkın hakkını, kendilerine oy vermeyenlerin dahi hakkını savunmanın CHP'nin temel görevi olduğunu belirterek, ''Biz böyle öğrendik. Kul hakkı yememeyi öğrendik. İnsanlara saygı duymayı öğrendik. İnsanlarla beraber yo

Siyaset 14.04.2012, 18:12
Kılıçdaroğlu'ndan sert sözler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, halkın hakkını, kendilerine oy vermeyenlerin dahi hakkını savunmanın CHP'nin temel görevi olduğunu belirterek, ''Biz böyle öğrendik. Kul hakkı yememeyi öğrendik. İnsanlara saygı duymayı öğrendik. İnsanlarla beraber yola çıkmayı öğrendik. Onların dertlerine derman olmayı öğrendik. Bu bizim yolumuzdur. Kimse bizi bu yoldan alıkoyamaz'' dedi.

Kılıçdaroğlu, Maltepe Belediyesi Altayçeşme Mahallesi Spor Kompleksinin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, belediyelerin gençlere ve halka hizmet etmek için çalıştığını dile getirdi.

''Eğer bir ülke gençlerine önem veriyorsa, geleceğine önem veriyor demektir'' diyen Kılıçdaroğlu, gençlere olanak sağlanmasının da geleceğe sahip çıkılması anlamına geldiğini ifade etti.

Kılıçdaroğlu, Maltepe Belediyesi'nin gençlere olanaklar sağlamak istediğini, ancak büyükşehir belediyesinin engel olduğunu savunarak, ''İstedikleri kadar engel olsunlar, hizmet etmek boynumuzun borcudur'' dedi.

İstanbul'daki CHP'li ilçe belediyelerin yanı sıra Antalya, İzmir ve Aydın belediyelerinin de zorluklarla karşılaştığını anlatan Kılıçdaroğlu, tüm engellere rağmen hizmetlerin arttığını söyledi.

Kılıçdaroğlu, Maltepe Belediyesi'nin kültür merkezinde pek çok tiyatro gösterimi yapıldığını hatırlatarak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Şehir Tiyatroları'nda kısıtlama getirdiğini savundu.

''Bundan sonra oyunu biz belirleyeceğiz, siz değil'' denildiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, ''Hangi anlayış bu. Tipik çağ dışı anlayış. Sanatçıya müdahale edilir mi?'' diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, sanatçıya müdahale edilemeyeceğini vurgulayarak, ''Sen kimsin? Sanattan ne anlarsın sen? Ben de sanatçı değilim. Ben de bu işten anlamam. Ancak bu işten anlayan adamın verdiği karara saygı gösteririm'' şeklinde konuştu.

Ressam, tiyatro sanatçısı, karikatürist, heykeltıraş, köşe yazarına müdahale edilemeyeceğini de dile getiren Kılıçdaroğlu, ''Ama bunların ruhu müdahale etme üzerine kurulu. 'Her şeyi ben bilirim' diyorlar. 'Her şeyi ben bilirim' diyen adam, dünyanın en cahil adamıdır'' ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, belediyelerin yurt yapmak istediklerini de belirterek, ancak ''belediye yurt yapamaz'' denildiğini söyledi.

Konuşmasını yağmur altında yapan Kılıçdaroğlu, ''Yağmurun altında sizleri bekletiyorum ama ben de yağmurun altındayım. Aynı koşullardayız'' dedi.

Kılıçdaroğlu, kendisine ''Halkçı Kemal'' diye seslenenlere de şunları söyledi:

''Sizin hakkınızı, halkın hakkını, bize oy vermeyenlerin dahi hakkını savunmak CHP'nin temel görevidir. Biz böyle öğrendik. Kul hakkı yememeyi öğrendik. İnsanlara saygı duymayı öğrendik. İnsanlarla beraber yola çıkmayı öğrendik. Onların dertlerine derman olmayı öğrendik. Bu bizim yolumuzdur. Kimse bizi bu yoldan alıkoyamaz.''

Halkın iyiliği ve halkın çıkarları için mücadele verdiklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, belediyelerin halka hizmet etmeyi kendilerine görev edindiklerini kaydetti.

Belediyenin ek hizmet binasının açılışını da gerçekleştiren Kılıçdaroğlu, gündüz bakımevinin açılışına ise katılmadı.


Yorumlar (1)
ihsan sabri akarsu 10 yıl önce
Bir muhalefet dusunun ki, iktidarin yaptiklarini %99 karsi ciksin bu kadar mi yanlis yapilir.. baykal gitti kafalar degisir diye cok gaz verdiler ama hala ayni noktadalar. Sizde bu kafa oldukca iktidar goremezsiniz... bardaga hep bos tarafindan bakmak ruhunuza islemis...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@