Kılıçdaroğlu: Terörü biz bitiririz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Terörü biz bitiririz, barışı bu ülkeye biz getiririz" dedi.Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışmaları kapsamında geldiği İzmir'de ilçe ziyaretlerine devam ediyor. Karabağlar Uğu

Siyaset 09.10.2015, 16:03
Kılıçdaroğlu: Terörü biz bitiririz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Terörü biz bitiririz, barışı bu ülkeye biz getiririz" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışmaları kapsamında geldiği İzmir'de ilçe ziyaretlerine devam ediyor. Karabağlar Uğur Mumcu Parkı'nda seçim otobüsü üzerinden halka hitap eden Kılıçdaroğlu, "7 Haziran'dan sonra niye terör fırladı, şehitler gelmeye başladı bunu sorun. Birileri 400 vekil istiyorlardı, acıyı ortaya koydular. "Ya bana oy verirsiniz ya buna katlanırsınız" dediler. Bu milletin genlerinde Kuvayi Milliye ruhu var. Asla şantaja boyun eğmez. Terörü biz bitiririz, barışı bu ülkeye biz getiririz. Neden CHP derlerse? CHP avukat bürolarında kurulan bir parti değil, Kurtuluş Savaşı'nda kurulmuş bir parti" diye konuştu.

"BEN SARAY MARAY TAKMAM"

AK Partiyi hükümeti kuramadığı iddiasıyla eleştiren Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

"7 Haziran'da sandığa gittik neden 1 Kasım'a yeniden gidiyoruz. Ne değişti Türkiye'de vatandaşı sandığa götürüyorlar. Ve gidiyoruz. Sizden 400 milletvekili istediler "vermezsiniz yeniden sandığa götürüyoruz" dediler. Vermediniz, hayalleri boş çıktı. Yeniden götürüyorlar seçime, hükümet kuramadılar, beceriksiz çıktılar. Şimdi 1 Kasım'da AKP yönetimine gerekli dersi sandıkta vereceğiz. ,Ne diyorlar milli irade. Eyvallah milli irade tecelli etti. Neden hükümet kurmadınız? Kuramadılar. Şunu unutmayın. İradesini başka kişiye ipotek eden Türkiye Cumhuriyeti'ni yönetemez. Saray için çalışan birisi Türkiye'ye hizmet edemez. Davutoğlu saray için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için çalışır. Zaten kendisi de söylüyor, "saray için çalışıyorum" diyor. Ben ne diyorum saray maray takmam halk ne diyorsa onu yaparım."

ELLERİYLE KALP İŞARETİ YAPTI

Kılıçdaroğlu alandan ayrılırken halkı selamladı, bir vatandaşa da elleriyle kalp yaparak tebessüm etti.

Kılıçdaroğlu: Terörü biz bitiririz

Kılıçdaroğlu: Terörü biz bitiririz


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@