Kemal Kılıçdaroğlu seçim dedi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekillerinin 4 yılda seçime gittiğini, benzer durumun Cumhurbaşkanı için de geçerli olduğunu belirterek, ''5 yıl sonra onun da yeniden seçilmesi gerekiyor. Halktan korkmamalı, halkın iradesinden korkmamalı'' ded

Siyaset 14.12.2011, 22:11
Kemal Kılıçdaroğlu seçim dedi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekillerinin 4 yılda seçime gittiğini, benzer durumun Cumhurbaşkanı için de geçerli olduğunu belirterek, ''5 yıl sonra onun da yeniden seçilmesi gerekiyor. Halktan korkmamalı, halkın iradesinden korkmamalı'' dedi. 

Kılıçdaroğlu, Marmara Grubu Vakfının The Marmara Oteli'nde düzenlediği 'Taksim Toplantıları'nın konuğu oldu.

Otele gelişinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, cezaevindeki milletvekillerinin salıverilmesi önerisine karşılık Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in açıklamalarının hatırlatılması üzerine, ''Bizim önerimizi beğenmiyorsa kendileri yeni bir öneri getirir, ben de saygı duyarım'' dedi.

Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin, ''Cumhurbaşkanının görev süresine ilişkin görüş farklılıkları var'' şeklindeki ifadesi üzerine de şunları kaydetti:


''Milletvekillerinin parlamentoda süreleri 5 yıldan 4 yıla indi ve seçime gidildi. 4 yıla indiği zaman AKP yetkililerinin TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmalar var. Onlara baktığınızda 4 yıla inince Cumhurbaşkanlığı süresi de zaten kabul edilmişti. İkisi aynı zamanda anayasa değişikliğiyle yapıldı.

Milletvekilleri 4 yılda seçime gitti, benzer durum Cumhurbaşkanı için de geçerli. 5 yıl sonra onun da yeniden seçilmesi gerekiyor. Halktan korkmamalı, halkın iradesinden korkmamalı. Halka güveniyor, halkın iradesine saygı duyuyorsanız, 5 yılda bir Cumhurbaşkanı seçiminde halkoyuna gideceğiz. Adaylar çıkar, halkımız seçer Cumhurbaşkanını.''

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan'ın ses kaydı çıktığına yönelik soru üzerine de Kılıçdaroğlu, ''Dinlemem lazım'' yanıtını verdi.

İş adamı İnan Kıraç, eski İstanbul Barosu başkanlarından Kazım Kolcuoğlu ve Turgut Kazan ile eski Demokrat Parti Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk'un da aralarında bulunduğu davetlilerin katıldığı toplantı basına kapalı gerçekleştirildi.


Yorumlar (5)
ozoysali 10 yıl önce
Ya sen ne diyorsun ?? her halkin önüne ciktiginda hezimete ugruyorsun hala utanmadan koltuguna yapisip ikide bir secim istiyorsun !!!!
şafak 10 yıl önce
Halkın huzuruna nasıl çıkacaksın. Üçüzlerin gibi sende şikecisin. Yenilen pehlivan güreşe doymazmış.
maçkalı muzo 10 yıl önce
Yenilen Pehlivan Güreşe Doymazmış... :)))
khoyur 10 yıl önce
Şu kadının kasedi tam zamanında çıktı valla. Kılıçdaroğlu tam militan dedi, kadın meğer 1 sene önce yarsav'a militan seçeceğiz demiş. İşte bazen gizli ajandalarını böyle deşifre ediyorlar. Militanları öğrenmş olduk sayelerinde.
bozom 10 yıl önce
sizin gibi muhalefet düşmanbaşına akp sayenizde yüzde 57 lere dayandı adam iş yapmıyor ; siz konusun onlar oy alsın :))

Gelişmelerden Haberdar Olun

@