Kayserispor cephesinden Kovid 19 açıklaması! Trabzonspor maçı sonrası...

Kayserispor Kulübü Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz'den Kovid-19 açıklaması.

Siyaset 27.07.2020, 18:06
Kayserispor cephesinden Kovid 19 açıklaması! Trabzonspor maçı sonrası...

Kayserispor Kulübü Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz, Trabzonspor maçı sonrası yaptığı değerlendirmeyle ilgili açıklamada bulundu.

Tokgöz, yazılı açıklamasında, pandemi sonrası Süper Lig'in başlaması sonucu Türkiye Futbol Federasyonu sağlık protokolü kapsamında her maç öncesi düzenli Kovid-19 testi yaptırıldığını belirtti.

Bu bağlamda Süper Lig'de futbolcu ve teknik heyetine ilk ve en hızlı şekilde testleri yapan ve tespit eden kulüp olduklarını vurgulayan Tokgöz, şunları kaydetti:

"Son 4 haftaya girdiğimizde ise bazı takım üyelerimizde Kovid-19 tespit edilmiş olup karantina süreci başlamış ve ilgili kişiler negatif olana kadar izole şekilde beklemişlerdir. Tüm takım 2 kere teste tabi tutulmuş olup sonuçları ise tamamen negatif çıkmıştır. Bunu daha önce paylaşmama sebebimiz, yetkililer, kulüp doktorumuzla çok titiz çalışıp kimseyi riske etmediğimizden emin olmamız, endişe vermek istemediğimiz gibi puan durumumuzdan dolayı yanlış anlaşılmaya mahal vermemek içindi."

Tokgöz, Süper Lig'in son hatasında sahalarında Trabzonspor'a 2-1 yenildikleri maçın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, "Gün geldi sportif ekibimizde gün geldi idari ekibimizde koronavirüs tespit edildi ancak ligi sabote etmemek, endişe vermemek adına hiçbir şey açıklamadık. Sırf lig oynansın diye." ifadelerini kullanmıştı.
 

Yorumlar (4)
Serko61 6 ay önce
Bu ligden düşecek enson takım kayseriydi yazık oldu c çakır yaktı kayseriyi.
Sr Kr 6 ay önce
Çok güzel oldu, içimin yağları eridi. Bu kardeş denen kayseri 2011de fenere yatıp bir hafta sonra bize karşı ölümüne oynayan kayseri. Kardeş mardeş kim ilan etti bilmem ama düştüklerini çok sevindim.
KALYONCU 6 ay önce
Ne kardeşi ya kan bağımı varda kardeş ilan edildi Kayserispor, ne kadar Kayserili tanıdıysam hepsi menfaatçi çıkarı olanı buldukları an sana sırtını dönerler akıllarınca Kayserililik yapıyorlar
Oktay 6 ay önce
Ya bırakın bu kardeş Edebiyatlarını.Deniz Türünçü biz istedik 5 milyon Euro,sonra Fenere gitti 2,5 milyona.Vuda Jardeş kazığı herhalde.Birde şunu kimse unutması Teabzonun ne kardeşi,Amacaoğlu ne de Dostu vardır vede olmuştur.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@