Karaismailoğlu: Kanal İstanbul iş ve aş olarak dönecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Kanal İstanbul projesiyle ilgili konuştu

Siyaset 24.06.2021, 13:15
Karaismailoğlu: Kanal İstanbul iş ve aş olarak dönecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 26 Haziran Cumartesi günü temel atma töreni yapılacak Kanal İstanbul'un gençlere iş, ailelere aş olaracak döneceğini iddia etti.

Kanal İstanbul'un güzergâhı içindeki Sazlıdere Barajı üzerine inşa edilecek ilk köprünün temelinin atılacağı yerde incelemelerde bulundu.

Temel atma törenini, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 26 Haziran'da gerçekleştireceğini söyleyen Bakan Karaismailoğlu, "Kanal İstanbul; dünyada ve ülkemizde yaşanan teknolojik ve ekonomik gelişmeler, değişen iktisadi yönelimler ve ülkemizin ulaştırma altyapıları konusundaki artan ihtiyaçları doğrultusunda ortaya çıkan bir vizyon projesidir.

Türkiye; küresel alanda söz sahibi olma hedefiyle adım atan, Karadeniz'i Ticaret Gölü hâline dönüştürmeye çalışan çok güçlü bir ülkedir. 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimizdeki ülkemizin küresel bir lojistik merkez olması hedefi, gençlerimize iş, ailelerimize aş olarak dönecektir.

Toplumsal ve ekonomik kalkınmanın temel dinamikleri olan bu hedeflerimize ulaşmada ise Kanal İstanbul kilit rol oynamaktadır. Kanal İstanbul halkımız için doğru olandır; Kanal İstanbul Türkiye için doğru olandır. Biz bugüne dek ülkemiz için doğru olanları yaptık, yine yapacağız." ifadelerini kullandı.

T24Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (32)
61 1 ay önce
5 li ceteyede trilyonlar olarak geri dönecek
Trabzonlu Hayati dayı 1 ay önce
Kirli işler partisi akp ortakları köşeyi döneçek demiyorda
Gokhan 1 ay önce
Bizim derdimiz ne bunların ki ne Türkiye'nin en büyük sorunu kanal istanbul mudur?
Vatandaş 1 ay önce
Hayır Türkiye’nin en büyük derdi iki koyunu beklemekten dahi aciz olup Ülkenin geleceğini kurtarmak İçin yapılan projelerinin sizin gibilerce benim cebime ne girecek diyerek karşı gelen bir halkının olmasıdır. Varsa yoksa cebiniz birde başkasını hırsızlıkla suçlarsınız imkanınız olsa sizden büyük hırsız olmaz
burak 1 ay önce
ABD'ye boğazlardan rahatça savaş gemisi geçirme ve Montrö boğazlar sözleşmesini delme şansı... Sevr antlaşmasında yapadıkjları ne varsa akp ile yaptırdılar...
Hamburg 1 ay önce
Hadi ordan VATANDAŞ sefili
Lazz 1 ay önce
Müslüman kardeşim yalanina kendin bile inanmiyon.
Mahmut 1 ay önce
Eminim,bu söylediğine kendi bile inanmıyor.Yine rant,yine garantiler,yine yoksulluk
uğur macit 1 ay önce
sayın bakan karadenizde iş sizlik rekor üstüne rekor kırıyor yatırımlarıda size zahmet doğu karadeniz yapsanızda insanlar az da olsa refaha kavuşsalar kahvehaneler çay ocakları meydanparkı gidin bakın hep işsiz sonrada evlenin 3 çocuk yapın diyorsunuz çocuk yapmayı geçtik evlenecek durum kalmadı geçlerde
Gürkan 1 ay önce
yani sizin ekibe rant olarak dönecek onu demek istedin anladık
Fakirzade61 1 ay önce
Seçim ne zaman yav.Donumuz kaldı onu da vermeyelim...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@