'Kanı bozuk, sütü bozuk, satılmışlar'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, devletin sorumlu makamında olduğunu hatırlatarak, teröristlere ve destekçilerine sert tepki gösterdi.Bayraktar, "T.C. nüfus cüzdanını taşıyan, bu ülkeye vatandaşlık bağı ile bağlı olan eğer sütünde bozukluk yo

Siyaset 19.09.2012, 08:33
'Kanı bozuk, sütü bozuk, satılmışlar'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, devletin sorumlu makamında olduğunu hatırlatarak, teröristlere ve destekçilerine sert tepki gösterdi.

Bayraktar, "T.C. nüfus cüzdanını taşıyan, bu ülkeye vatandaşlık bağı ile bağlı olan eğer sütünde bozukluk yoksa bu terör belasının içinde olmaz, kahpeliğin içinde olamaz. Bunların sütü bozuk, kanı bozuk, satılmışlar." dedi. 
 
Türkiye Müteahhitler Birliği'nin Sheraton Otel'deki toplantısına katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar, burada yaptığı konuşmada, terörle mücadeleye değindi. Konuşmasına, "Maalesef son günlerde çok üzüntülüyüz. Terör belası hepimizi üzmektedir, ciğerimizi yakmaktadır. Şehitlere Allah rahmet eylesin, ailelerinin başı sağ olsun." diyerek başlayan Bayraktar, ülkeyi bu terör belasından kurtaracaklarını, bütün dünyanın bilmesi gerektiğini söyledi. 
 
Bu milletin bir zamanlar 23 milyon kilometre kare toprağa ulaştığını hatırlatan Bayraktar, bugün Osmanlı coğrafyasında 35 tane ülkenin olduğunu belirterek, birinci dünya savaşından sonra toprakların her ne kadar küçülmüş olsa da bugün ki toprakları kazandığını ve bugün dünyanın en büyün 20 ekonomisi içinde olduğunu dile getirdi.
 
Türkiye'nin bugün çok boyutlu ve çok çeşitli bir terör belasıyla karşı karşıya olduğuna dikkat çeken Bayraktar, şöyle konuştu: "Sorumluluk taşıyan birisi olarak şunu söylemeliyim; TC nüfus cüzdanını taşıyan, bu ülkeye vatandaşlık bağı ile bağlı olan eğer sütünde bozukluk yoksa bu terör belasının içinde olmaz, kahpeliğin içinde olamaz. Bunların sütü bozuk, kanı bozuk, satılmışlar." 
 
Bu milletin dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında yerini alacağını, bundan kimsenin şüphesi olmasın diyen Bayraktar, "Biz bedel ödedik, bedel öderiz. Bu devlet ikinci cihan harbinden sonra bağımsız kalan iki devletten birisidir. Diğer Müslüman devletlerin hepsi esir oldu, sadece iki devlet; Türkiye ile İran esir olmadı." ifadelerini kullandı.
Yorumlar (6)
Burçak Sağlam 8 yıl önce
sert değil açık konuşmuş
ibrahim halil 8 yıl önce
Bu cüzdanı taşıyan bu kahpelik içinde olmaz. Eğer böyleyse, kanı bozuktur, sütü bozuktur, satılmıştır” Demiş sayın bakan peki açılım, oslo, Pkk nın meclis uzantısı ile cumbaba seçmek nasıl açıklanacak diye soruverirler
Mert Güzel 8 yıl önce
Daha sert tepkiler gösterilmeli, öyle açılımdan anlamazlar, açılımı zayıflık olarak algılar bu adamlar, iyi niyet göstergesi olarak görmezler, şehirdeki uzantılarını bul ve yok et bu adamlar biter dağda adam kalmaz.....
arabesque 8 yıl önce
hmmm şimdi de toplumun diğer bir hassas yanı kullanılıyor. çok güzel. padişahım çok yaşa
hasan yener 8 yıl önce
bunlar mılletı ıyıce aptal sandılar sanırım oslo gorusmelerındekı protokolu acıkla sen once acılım dedınız dedınız bıtmıs teroru hortlattınız nıyetınız bellı oslo protokolunde hersey acık ulkeyı bolceksınız..ınce ayarcı bakan hadı ısıne bak..
İNANÇ ARSLAN 8 yıl önce
Kardeşim önce PİŞMANLIK yasasını kaldır adam dağda vuruyor MEHMEDİMİZİ ben pişman oldum ona göre herkese T.C. VERİLMEZ

Gelişmelerden Haberdar Olun

@