kebir reklamı

Kabinede görev dağılımı yapıldı...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu'nda Başbakan yardımcılarının ve bazı bakanların görev alanları belirlendi.Buna göre, MGK Sekreterliği, MİT Müsteşarlığı, TOKİ Başkanlığı, Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanl

Kabinede görev dağılımı yapıldı...

banner197

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu'nda Başbakan yardımcılarının ve bazı bakanların görev alanları belirlendi.Buna göre, MGK Sekreterliği, MİT Müsteşarlığı, TOKİ Başkanlığı, Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanlığı, Başbakan Erdoğan'a bağlandı.

Danıştay ile ilişkileri yürütmekle görevlendirilen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a ise Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, TRT Genel Müdürlüğü, AA Genel Müdürlüğü, RTÜK gibi kurum ve kuruluşlar bağlandı.

Ekonomik konularda genel koordisyonla görevlendirilen Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'a şu kurumlar bağlandı: "Hazine Müsteşarlığı, Merkez Bankası, Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü, Türkiye Halk Bankası Genel Müdürlüğü, Türkiye Kalkınma Bankası Genel Müdürlüğü, Türkiye İhracat Kredi Bankası Genel Müdürlüğü, Türkiye Vakıflar Bankası TAO Genel Müdürlüğü, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı, BDDK, TMSF."

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın görevleri ve bağlanan kuruluşlar ise şöyle: "Kıbrıs ile ilgili koordinasyon işleri, Terörle Mücadele Yüksek Kurulu Başkanlığı, MGK tavsiye kararlarının ve görüşlerinin değerlendirilmek üzere Bakanlar Kurulu'na sunulması ve Bakanlar Kurulu'nda kabulü halinde bu tavsiye kararların uygulanmasının koordinasyonu ve izlenmesi, insan hakları ile ilgili kurullar ve insan hakları ile ilgili konularda koordinasyon; Medeniyetler İttifakı Projesi'nin yürütülmesi. Bağlı kurum ve kuruluşlar: Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Tanıtma Fonu Kurulu Sekreterliği."

TBMM ile ilişkiler konusunda görevlendirilen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a ise Diyanet İşleri Başkanlığı, TİKA Başkanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı gibi kurumlar bağlandı.

Ayrıca Avrupa Birliği makamları ile yapılacak tam üyelik müzakerelerinde "Müzakere Heyeti Başkanlığı" ve "Başmüzakereci" görevi AB Bakanı Egemen Bağış tarafından yürütülecek.

Akaryakıt kaçakçılığı ile mücadele çalışmalarının koordinasyonundan ise Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı sorumlu olacak.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.