Kabine Listesi Bugün Köşkte

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 60. hükümetin Bakanlar Kurulu listesini, bugün saat 16.00'da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e Çankaya Köşkü'nde sunacak.Gül'ün onay vermesi durumunda liste TBMM Genel Kurulu'nun bilgisine sunulacak. Anayasa'ya göre, 60. hükümeti

Kabine Listesi Bugün Köşkte

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 60. hükümetin Bakanlar Kurulu listesini, bugün saat 16.00'da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e Çankaya Köşkü'nde sunacak.

Gül'ün onay vermesi durumunda liste TBMM Genel Kurulu'nun bilgisine sunulacak. Anayasa'ya göre, 60. hükümetin programı, en geç bir hafta içinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde okunacak ve ardından güvenoyuna başvurulacak. Güvenoyu için görüşmeler, programın okunmasından iki tam gün geçtikten sonra başlayacak ve görüşmelerin bitiminden bir tam gün geçtikten sonra oylama yapılacak.

Erdoğan, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e 60. hükümetin listesini 16 Ağustosta sunmak üzere Çankaya Köşkü'ne gitmiş, ancak Sezer, listenin yeni Cumhurbaşkanı tarafından onaylanmasının daha uygun olacağını söylemişti.

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler