İşte dev anketin sonuçları

 Karadeniz Bölgesi'nin tek takip noktası olan haber61.net'in 16 Ocak Cuma günü başlayan 'Trabzon Belediye Başkanlığına hangi isim daha yakın' anketi 26 Ocak Pazartesi günü son buldu. 10 gün süren haber61.net'in anketinde toplam 10 bin 416 oy kullanıldı. A

Siyaset 28.01.2009, 17:41
İşte dev anketin sonuçları

 

Karadeniz Bölgesi'nin tek takip noktası olan haber61.net'in 16 Ocak Cuma günü başlayan 'Trabzon Belediye Başkanlığına hangi isim daha yakın' anketi 26 Ocak Pazartesi günü son buldu.

10 gün süren haber61.net'in anketinde toplam 10 bin 416 oy kullanıldı.


Alfabetik sıralamaya göre yapılan dev anketten % 43,42 oranla, Volkan Canalioğlu birinci çıktı.

(AK Parti) Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu 4102,
(CHP) Volkan Canalioğlu 4523,
(DP) Süleyman Aydoğdu 257,
(MHP) Cevdet Saral 825,
(SP) Mahmut Çizmecioğlu 709, oy aldı.Yaklaşan yerel seçimler öncesinde partiler adaylarını belirlerken aralarındaki yarışta kızışıyor. Okurlarına 'Trabzon Belediye Başkanlığına hangi isim daha yakın' sorusunu sorarak bir ön seçim yaptıran Türkiye'nin bölgesel en büyük haber sitesi haber61.net seçim sonuçlarını açıkladı.

Haber61.net haber portalının 16 Ocak Cuma günü saat 16.00 da başlayarak, 26 Ocak Pazartesi günü saat 11.00'da tamamlanan ön seçimde 10 bin 416 oy kullanıldı.


IP denetimli yapılan ankete 200'e yakın yorum geldi.

Yerel seçimlere 2 ay kala büyük bir yarış içine giren adaylar, kıyasıya yarışacağa benziyor.

Seçim çalışmalarını hızla sürdüren partilerin ve adayların bir nevi durumlarını görmelerini sağlayan haber61.net'in anketinin sonuçları klavuz oluşturacak.

Haber61.net'in düzenlediği anketin birincisi Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu çıktı. Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, % 43,42 oranla 4523 oy alırken Canalioğlu'nu, %39,38 oranla 4102 oyla Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Belediye Başkan adayı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu takip etti. Milliyetçi Hareket Partisi'nin adayı Cevdet Saral, %7,92 oranla 825 oyla anketin 3'sü oldu. Saadet Partisi'nin adayı Mahmut Çizmecioğlu, %6,81 oranla 709 oy alarak anketin 4,'sü oldu.
Ankette en az oyu ise Demokrat Parti'nin adayı Süleyman Aydoğdu alarak 5. oldu.
Aydoğdu, %2,47 oranla 257 oy da kaldı.

Siyasi partilerden henüz açıklanmayan adayların olduğunu ifade eden haber61.net haber portalının Genel Yayın Yönetmeni Selahattin Aydınlı, bu tür anketlerin sitede süreceğini belirterek, “DSP'nin adayı henüz belli olmadı. Diğer partiler de aday çıkartabilir. Bu nedenle yeni anketler yapmayı düşünüyoruz. haber61 okurlarına anketimize gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorumlar (45)
cobra baluğu 12 yıl önce
anketler her zaman yanıltıcıdırmesela benim babam gibi bir sürü adam var trabzonda pc kullanmasını bilmezs o adam ankete katılamadı yani anketler güvenilir deildir bakarsın akp fark atmış olur
Laz_Kemal 12 yıl önce
volkan canalioglu asla yenemez.trabzona bu kadar az hizmet yapmis ve chp gibi bi islam turk kulturu dusmani partinin adayini trabzon 2 kere seçemez. eger seçerse herseyi hakediyoruz demektir. filistinde kardeslerimiz sehit olurken susan ama ermeni ölünce susmayi bilemeyenlerin partisine trabzondan oy gelecekse, trabzon bu ülkenin en itibarli ili olmayi haketmiyordur demektir..
veRSACE 12 yıl önce
bu anketlerle gülüyorum doğrusu.Ben gene aynı şeyi söyleyeceğim.Volkan Abi, tarih sayfalarına Trabzon'un Volkan Abisi olarak adını yazdıracak 30 Mart sabahında Belediyede Orhan Abi olacak.Durum budur, gerisi boştur.
drina k 12 yıl önce
herkes haber61 in ne kadar volkancı olduüunu bilir. burda bile gümrükçüoğlu % 40 yakın oy alıyosa seçimde en az % 60 oy alacaktır.
hazar 12 yıl önce
sevgili halkımız gümrükçüoğluna bu kadar oy verdiyse ,tamamdır demektir.bu rakam gün geçtikçe yükselecek ve zirveye çıkacaktır yani seçimleri kasdediyorum.inanın bu ,güzel şehrimize hayırlı olacaktır.volkan abimiz şahsen iyi olabilir lakin bu partide işi ne?toplum zaten büyük oranda chp zihniyetini tasvip etmiyor.devamlı azınlıkta kalıyor.milletimiz oy vermiyor...
temel 12 yıl önce
süleyman aydoğdu sonuncu sırada çıkmış. buna sadece gülerim ben. aydoğdu trabzonda büyğk patlamayı yapacak isimdir. başkanlığı alabilecek yegane isimdir. ama anket sonuçları ile nasıl oynanmış ise sonuçlar çok komik hal almış ...:)
NEHİR 12 yıl önce
yorumunuz büyük harflerle yazıldığı için onaylanmamıştır.
maglakamboz 12 yıl önce
bazı arkadaşlar gerçekten çok komik yazılar yazıyo...

neymiş islam düşmanı partisi falan komik şeyler bunlar...sola oy vermedim genede vermem ama konu belediye başkanlığı olunca ben chp ye diil VOLKAN ABİ'ye oy verecem...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@