alexa metrics

banner560

banner572

İşte Başbakan'ın çözüm formülü

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Gençlik Kolları Büyük Kongresi'ne katıldı.19 Mayıs'ı, ruhuna uygun törenlerle kutlama taraftarı olduklarını söyleyen Erdoğan, "Kendilerini 19 Mayıs'ın yegane sahibi görenlere istismar fırsa

Siyaset 29.04.2012, 13:21
İşte Başbakan'ın çözüm formülü

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Gençlik Kolları Büyük Kongresi'ne katıldı.

19 Mayıs'ı, ruhuna uygun törenlerle kutlama taraftarı olduklarını söyleyen Erdoğan, "Kendilerini 19 Mayıs'ın yegane sahibi görenlere istismar fırsatı tanımayacağız" dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları...

Sizler Cumhuriyetin umudu, aydınlık yarınlarısınız. Sizler Fatih Sultan Mehmet'in, Yavuz Sultan selim'in, Kanuni Sultan Süleyman'ın yol arkadaşınız. Siz gerektiğinde şefkatin dilini konuşursunuz, ama siz gerektiğinde Gazi Mustafa Kemal'in olduğu gibi Çanakkale şehitleri'nin ahvali olduğunuzu göstermekten çekinmezsiniz.

İşte bu gençlik 23 Nisan 1920, 29 Ekim, 19 Mayıs, kurtuluş savaşı ruhunu çok ama çok iyi bilen bir gençliktir. Hiç kimse bize 23 Nisan, 19 Mayıs, 29 Ekim dersi vermeye kalkmasın. Tem dersine bu derleri öğrenmek isteyen varsa buyursun bu gençlikten öğrensin.

"KİMSE BİZE PARMAĞINI SALLAMASIN"

Kimse mürebbiye gibi bize parmağını sallamasın. Türkiye'nin tapusu belli kesimlerin elinde değil, 75 milyonun elindedir, yüreğindedir. Biz gençleri sıkıcı törenlerle değil, 19 Mayıs'ın ruhuna uygun törenlerle kutlama taraftarıyız. Kendilerini 19 Mayıs'ın yegane sahibi görenlere istismar fırsatı tanımayacağız.

Türkiye'de darbeler dönemi geri gelmemek üzere kapanmıştır. Biz çeteler ve cunta karşısında sizler için dik durduk. Aynı şekilde sizler de dik duracaksınız.

TİYATROCULARA CEVAP

İstanbul'a şehir tiyatroları meselesinde o despot anlayış, o kibirli tavır tekrar kendini gösterdi. Soruyorum siz kimsiniz. Bu ülkede sanat sizin tekelinizde mi.

Geçti o günler. Artık despot aydın tavrıyla parmağınızı sallayarak bu milleti aşağılama dönemi geride kaldı.

Gelişmiş ülkelerin hemen hepsinde devlet eliyle tiyatroculuk olmaz. Ben Kadir Bey'i tebrik ediyorum. Aynı şeyi Bakanlar Kurulu'na getireceğim. Tiyatroları özelleştirmek suretiyle buyurun tiyatrolarınızı istediğiniz gibi oynayın.

Destek gerekirse biz de istediğimiz oyunlara sponsor oluruz. Buyurun işte özgürlük.

Ama kusura bakma geleceksin hem belediyeden maaşını alacaksın ondan sonra da yönetime istediğin gibi verip veriştereceksin. Olmaz öyle şey.


Yorumlar (5)
serkan şemşek 10 yıl önce
sayın başbakan merak etme hissediyorum yakın zamanda gerçek müslümanlar emaneti senden alıcaklar sen kendini adaletli devlet başkanımı sanıyorsun gerçek adaletli devlet başkanı arıyorsan efendimizin hayatını oku çünkü onda her alınacak ilim var.
serkan şemşek 10 yıl önce
nerde adalet nerde insan hakları nerde müslümanlık nerde soruyorum çıkıp meydanlarda nara atmaya benzemiyor bu iş
gökçekaya mevlüdi 10 yıl önce
yanliş olan şeyler de var erdoğanın klasın da duruşun da son kısmın da şiiri hoşdu benice
marfat 10 yıl önce
herseye el atmayı bılıyorda ne hıkmetse sıke olayına el atmıyor atamıyor fenevbahcesıne kıyamıyor..ama bız sandıkda sana kıycaz..
serkan şemşek 10 yıl önce
başbakan kendini kral sanıyor bir kibir bir heyheylenme sanki memleketin tek hakimi o ey türk gençliği uyanın bu kadar kibirde ancak fravunda olurdu oda helak oldu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@