banner441

İstanbul seçimlerinin yenilenmesine Trabzon böyle destek verecek

AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi’den Haber61’e önemli açıklamalar. İstanbul’da yapılacak seçimlere böyle destek verecekler.

Siyaset 07.05.2019, 13:11
İstanbul seçimlerinin yenilenmesine Trabzon böyle destek verecek

Haber61 – Haber Servisi – Emrah Paça - YSK’nın verdiği karar sonrasında İstanbul’da seçimler 23 Haziran tarihinde yenilenecek. 

Yapılacak seçim öncesinde partiler çalışmalarına hız verirken seçimlerin yenilenmesine Trabzon’dan ilk yorum AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi’den geldi.

YSK KARARINI VERDİ

Haber61’e açıklamalarda bulunan Revi, 31 Mart sonrasında seçimlerin yenileneceği yönünde ağırlıklı bir görüş olduğunu belirterek, "31 Mart gecesinden bugüne kadar bir sürü çalışmalar yapıldı. Ağırlıklı olarak seçimin iptal edileceği yönünde bir görüş vardı. Sonuçta YSK kararını verdi. 7’ye 4 bir kararla birlikte Büyükşehir belediye seçimi iptal edildi. Yeni bir seçim yapılacak Allah hayırlı uğurlu etsin.” dedi.

İSTANBUL SEÇİMLERİNE DESTEK VERECEĞİZ

AK Parti ile İttifak halinde olan MHP’nin, İstanbul’da en fazla nüfusa sahip illerin teşkilatlarını toplayarak İstanbul’da yaşayan hemşerilerinden destek isteyeceği şeklindeki stratejisi ile ilgili konuşan Revi kendilerinin de böyle bir çalışma içinde olacaklarını vurgulayarak, “Biz her çalışmamamızda, Genel Merkezden gelen Genel Başkan yardımcılarımız bakanlarımız her geldiğinde sadece Trabzon için mesaj vermiyordu. Aynı zamanda diğer illerdeki akrabalarınız başta İstanbul olmak üzere, arayın diyorlardı. Bunu bizde söylüyorduk. O kampanya içerisinde bu çalışmayı da aslında bir bakıma yürütüyorduk. Şimdi sadece İstanbul’da seçim olacağı için herkes oraya odaklanacak. Bunla birlikte MHP’de İstanbul’da en fazla nüfusu bulunan 15 ilin İl Başkanları ile toplantı yapılacağını söyledi. Benzer bir çalışma da bizde var. Bu illerden biri de Trabzon tabi ki. Bu bir toplantı şeklinde de olabilir. Benzer bir şeyde bizim il başkanları sayfasında da yazılıp çiziliyor. Sadece İstanbul’da 23 Haziran’da seçim olacağı için sadece MHP ve biz değil diğer partilerinde böyle bir çalışma yapacağını tahmin ediyorum. Bizde bu çalışmanın içerisinde olacağız.” İfadelerini kullandı.
 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (21)
Selim ç. 9 ay önce
Rezil bir durum.Allah hiç kimseyi hemşerisi karşısında bir başkasını desteklemek ile sınamasın.biz trabzonluyuz.2010-2011 senesinde çalınan şampiyonluğumuzun bir benzeridir bu olay.Trabzonlular bu haksızlığa sessiz kalmayacaklat.
DuRsUnTeMeL 9 ay önce
Yazık sizin gibi sahte trabzonlulara Ekrem imamoğlu da Trabzonlu hem de adam gibi adam.
gökhan 9 ay önce
sen önce trabzon için çalış da adam diyelim
hasan 9 ay önce
adaletin dip yaptığı noktadayız.
Bordo mavvi 9 ay önce
oraya defteri vereceğine kendi şehrine birşeyler yap sen ve trabzon vekilleri hep boş kişilersiniz ne yaptınız trabzon şehrine 10 yılıdır acıkmayı ver de millet bilsin otopark ve çay bahçesi isletmesi
Trabzonlu Hayati dayı 9 ay önce
Trabzonun evladı dururken Rize yağlaması nerden cıkmışki
Vedat 9 ay önce
Rize bu sürecin neresinde ?
doğan yıldız 9 ay önce
mazlumun yanında,hemşerisinin karşısında olan aslan trabzon lular. takdir ettim sizi:)
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@