banner518

İmamoğlu yanıtladı: Cumhurbaşkanlığına aday mı olacak?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, gazeteci Ayşe Arman'ın sorularını yanıtladı.

Siyaset 19.11.2019, 09:28
İmamoğlu yanıtladı: Cumhurbaşkanlığına aday mı olacak?

Hürriyet gazetesinden bir süre önce ayrılan ve artık kişisel web sitesinde röportajlarını yayımlayacağını duyuran Ayşe Arman, ilk röportajını Londra'da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yaptı.

AYŞE ARMAN'I ARABASININ KAPISINI AÇARAK KARŞILADI

Ekrem İmamoğlu, röportaja gelen Ayşe Arman'ı arabasının kapısını açarak karşıladı. Arman, İmamoğlu'nun kendisine gösterdiği nezaketi sosyal medya hesabından "Hepimize, kapı açanlarımız, nezaketle davrananlarımız çok olsun" notuyla paylaştı. İmamoğlu'nun bu hareketi sosyal medya kullanıcıları tarafından büyük beğeni topladı.

CUMHURBAŞKANI ADAYI MI OLACAK?

Ayşe Arman, röportajda İBB Başkanı İmamoğlu'na "Cumhurbaşkanlığı adaylığına mı oynuyorsunuz?" sorusunu yöneltti.

Tek konsantrasyonunun belediye başkanlığı olduğunu belirten İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı;

"Belli bir konum içindeyken, farklı bir makama oynamak, o makam için kendinize bir yol haritası oluşturmak, toplumsal görev üstlenenler için stratejik hata" diyen İmamoğlu, "Beni insanlar Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na uygun gördüler. Organik bir şekilde seçildim ve kabul gördüm. O yüzden şu an için için tek idealim, işimi yapmak. Ben dedim ki, "İstanbul'un gelmiş geçmiş, en demokrat Belediye Başkanı olmak istiyorum." Şimdi ise diyorum ki ,"Dünyanın gelmiş geçmiş en demokrat Belediye Başkanı olmak istiyorum!" Anlayacağınız tek konsantrasyonum bu. Onun dışında, şunu söyleyebilirim: Yarını, bilse bile, Allah bilir. Başka ne diyeyim?"


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (10)
Recep Ayar 7 ay önce
Bunun foyası ortaya çok çabuk çıktı, yeniden seçim olsa son aştığı oyun yarısını alamaz
Trabzon: 7 ay önce
Sen araba kapisi acarak zaten o makamları kaybettin
ali 7 ay önce
nezaketten anladığınız bu kadar olduğu için lam lum adamlar sizi yönetiyor
DuRsUnTeMeL 7 ay önce
İstanbulda yeni seçim olsa bu sefer fark 806 bin değil fark 2 milyonu bulur!! İhaleler yandaşa ortaya çıktı! Hırsızlıklar ortaya çıkıyor! İsrafın ne kadar büyük boyutlarda olduğu gözler önünde! Cemaatlere vakıflara aktarılan paralar kesildi.Bazı yalaka tv lere medyaya belediyeden ödenen paralar kesildi. İmamoğlu Adam gibi Adamdır. Aynı zamanda Trabzon ve TrabzonSporludur! Bilmeden takip etmeden yalan yanlış yazanlar bir zihniyete hizmet edenlerdir.
Vatandaş 7 ay önce
Senin kapasiten ancak öyle kapı açma işlerini yapar ne haddine senin koca İstanbul belediye başkanlığı
Vatandaş 7 ay önce
Yarını “ bilse bilse” Allah bilir kelimesi ne facia bir kelimedir. Yarını ANCAK Allah bilir demek varken
Vatandaş 7 ay önce
Ahmet kardeşim biz sadece kelimenin yanlış kullandığını ifade ettik. Bellide o kelimeyi kendisi kullanmadı haberi yapanlar öyle geçtiler. Ama siz hemen savunma yaparak onunla aynı zihniyette olduğunuzu gösterdiniz. İnsan konuşurken biraz ölçerek biçerek konuşmalı hele de yaradandan bahsediyorsa ama görüyorumki siz hep aynı kafadasınız
ahmet 7 ay önce
bişe bulamadın çamuru burdan mı atacaksın? :)
TRABZON 7 ay önce
İHALELERLE , HIRSIZLIKLAR ORTAYA ÇIKMAYA BAŞLAYINCA MİLLET İMAMOĞLUNA NASIL TAŞ ATACAĞINI ŞAŞIRDI VALLA. YAZIK SİZE ARKADAŞLAR SİZ SÖMÜRÜLMEYE VE SOYULMAYA LAYIK GÖRÜYORSUNUZ KENDİNİZİ NE DİYİM
Duyarlı 7 ay önce
Cumhurbaşkanlığı çok basit duruma getirilmek isteniyor...zamanı gelince Erler meydana çıkar...ama üniversite mezunu ve tarihi bilgisi olan biri olmalı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@