İmamoğlu'ndan Yıldırım'a yanıt geldi

İstanbul için açıklamalar peş peşe geliyor. Yıldırım'ın ardından İmamoğlu da açıklama yaptı

Siyaset 03.04.2019, 21:35 03.04.2019, 21:44
İmamoğlu'ndan Yıldırım'a yanıt geldi

Seçim Koordinasyon Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyen Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da dolaştığı süre içerisinde edindiği izlenimleri aktardı. İmamoğlu, “Bugün hem Beşiktaş’ta hem de Eyüp’te dolaşma fırsatını buldum. Görüyorum ki İstanbullu hazır. Bu sürecin o anlamda hızlıca bitmesi lazım. Hızlıca normalleşmemiz lazım. Bizim herkes gözümüzün önünde.  Benim bir huyum var bir vatandaşımın bile gözü benden kayıyorsa mutsuz oluyorum acaba ne için diye.  Kırıcı laflar bir takım şahsi hususlar olmuş olabilir. Biz hiç girmedik bu işlere. İlla insanların birbirini oy için ikna etmeleri gerekmiyor. Herkes kendi fikriyle var olsun” dedi.

“DOYA DOYA HİZMET EDECEĞİM”

Ülkenin hızlıca normalleşmesi gerektiğini vurgulayan İmamoğlu, “Bazı propagandalar yapıyorlar, üzülüyorum. Kimseye karşı ön yargım yok benim. Ben gönüllerinizi kazanmaya geliyorum. Bana AK Partili kardeşlerimin de oy verdiğini biliyorum. Biz demokrat bir belediye başkanı olma konusunda iddiamdır biz bu kentin gelmiş geçmiş en demokrat belediye başkanı olacağım. Ben buradan duyuruyorum rakibime oy vermiş her seçmenin yeri benim başımın üstü. Hiçbir seçmenin hiçbir seçmenden farkı yok. Kimin atıp atmadığını Allah bilir benim için bitmiştir. Kimin oy verdiğine bakmaksızın doya doya hizmet edeceğim” ifadelerini kullandı.

“HIRSIZLIKTAN BİLDİĞİM BİR ŞEY VAR O DA GÖNÜL HIRSIZLIĞI”

AK Parti hakkında söylenen sözlere de değinen İmamoğlu, “Ak Partililere bazı sözler söyleniyor üzülüyorum. Özellikle bir hususu paylaşmak istiyorum. Oy hırsızı diye bir şey yazılıyor. Benim hırsızlıktan bildiğim bir şey var o da gönül hırsızlığı. Herkesin gönüllerini kazanmaya geliyor. Ak Partili hemşehrilerim şuna inansınlar ki asla ve asla kendilerini kenara itilmiş bir şekilde görmeyecekler” dedi.

“ÇALIŞANLAR GÖNÜLLERİNİ FERAH TUTSUN”

Belediye çalışanlarına da seslenen İmamoğlu, “Hiçbir çalışanımın kendini bana adamasını istemedim. Zira siyasiler bugün vardır yarın yoktur. Onlar bu kurumun kalıcı unsurlarıdır. İBB’de çalışan herkes hiçbir şeye bakmaksızın alın teri akıtan çalışan herkesin yeri başımın üstüdür. Gönüllerini ferah tutsunlar. Benimle çalışmaktan çok büyük keyif alacaklar. Partizanlıktan çok yorulmuşlar benimle çalıştıklarında görecekler” ifadelerini kullandı.

VAATLERİNİ YİNELEDİ

Seçim sürecinde verdikleri sözleri de hatırlatan İmamoğlu, “En düşük asgari ücret 2 bin 200 lira olacak. Bu bizim seçim taahhüdümüzdür. Zoraki mitinge gitmek yok. Seviyorsa gelsin, sevmiyorsa gelmesin. Kadın çalışanlara 8 Mart’ta izin vereceğim. Toplu iş sözleşmelerini sosyal sorunları koymayı taahhüt ediyorum. İster istemez sizi bazı gündemlere çekenler oluyor” dedi.

YILDIRIM’A CEVAP VERDİ

İmamoğlu, “Rakibimin cümlesi beni üzdü, ‘Türk halkının sinirlerini bozmayın!’ yahu millet benim sayemde gülüyor. Çocuklar bana koşarak sarılıyor. Biz kimsenin sinirini bozmayız. Keşke bu ülkenin sinirini bozan AA’ya tek bir cümle söyleseydiniz. Benim istirhamın lütfen yetkilerinizi kullanırken dikkatli olunuz. Yani genel başkan yardımcısı seçimi bu ülkenin en şaibeli seçimi olarak açıklıyor. Bir partinin genel başkan yardımcısının bunu söylemesi kadar trajikomik bir şey olamaz. Ne için bununla ilgili tek bir cümle kurmadınız Sayın Yıldırım. Seçimden önce en güvenli seçimi yaşayacağız diyen bunlar” dedi.

Binali Yıldırım ne demişti? İşte o açıklama;

Binali yıldırım

SEÇİM GECESİ YAPILAN AÇIKLAMAYI HATIRLATTI

Yıldırım’ın seçim gecesi yaptığı konuşmayı da hatırlatan İmamoğlu, “Sayın Yıldırım 3000 oyla kazandık diyen sizdiniz. Burada tek tek evraklara baktık. Biz bekledik. Guiness rekolarına bakın… Bir günde 15 canlı basın toplantısı benim dışımda yapan var mıdır merak ediyorum?” dedi.

“NETİCEYE TESİR ETMEYECEK”

Yeniden salmaya başlanan oylarla ilgiliyse İmamoğlu, “Her ilçedeki sayımla ilgili anlık raporları alıyorum. Geçersiz oyların tekrar açılıp sayılması söz konusu. Bize 10 çıkıyor karşı tarafa 7 çıkıyor ya da bize 7 çıkıyor karşı tarafa 10 çıkıyor. Günün sonunda neticeye tesir edecek bir değere sahip değil” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (4)
onur 2 yıl önce
sayın Ali6161 panik yapılan oylar sayıldığı vakit çıkacak sonuç değil, oylar sayılması anında perde arkasında yapılacak usulsüzlükler, misal oylar çalındı iddiası ile oylar çalmak, bunları bu ülke gördü, trafolara kediler girdi bu ülkede... çekince nedir biliyor musunuz, neden oy sayımı sonrası tutanaklara akpliler tarafından usulsüzlük iddiası ile şerh konmadığıdır, hukukçular ve ysk da çok iyi biliyor ki itiraza uğramayan oyların yeniden sayımı usulsüzdür, aynı gerekçe ile ankarada mansur yavaş'ın itirazları 2014te reddedilirken 2019da neden binali yıldırımın itirazlarının kabul gördüğüdür
Ali6161 2 yıl önce
Sn Ekrem bey madem netice değişmeyecek diyorsun pekii neden panik yapıp ortalığı geriyorsun. En geç bir haftaya mazbata birinize verilecek. Kaybeden diğerini tebrik eder. Sıkma canını.
sıradan atandaş 2 yıl önce
Sevgili kardeşim. 2014 seçimlerinden sonra Reis Balkon Konuşmasında, Mansur YAVAŞ'ın itirazlarına karşı; "Atı Alan Üsküdarı Geçti" demişti. o zamanki Paniği ve çekinceleri sormuşmuydun ?
Alipasa 2 yıl önce
Adaşım. Sevgili hemşehrim. İmamoğlu nun acelesi ibbye usulsüzlüklerin üzerini kapatacak zamanı vermemek içindi. Yoksa herkes biliyor sonucun değişmeyeceği. Çok ciddi dijital veri silme çabası var ibbnin.. mazbatayı alınca ozaman göreceğiz kimlere neler peşkeş çekilmiş diye..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@