banner556

İmamoğlu'ndan flaş açıklama: Yüzde 90'ı istifa etti

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB'deki iştiraklerde görev yapan yöneticilerin durumuyla ilgili sorulan soruya, "Yüzde 90'a yakın yönetim kurulu başkanları ve vekilleri istifa etti" dedi.

Siyaset 19.07.2019, 13:09
İmamoğlu'ndan flaş açıklama: Yüzde 90'ı istifa etti

Fransa Büyükelçisi Charles Fries ile İspanya Büyükelçisi Juan Gonzalez-Barba, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tebrik ziyaretlerinde bulundu. Fransız ve İspanyol diplomatları ayrı ayrı kabul eden İmamoğlu, ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ziyaretlerin ardından gazetecilerin İBB iştiraklerinde görev yapan genel müdür ve yönetim kurulu başkanlarının durumuyla ilgili sorusuna İmamoğlu, "Dün itibariyle istifa edecekleri yönünde bana meclis 1. Başkanvekili dönüş yaptı, Göksel bey. Ben de açıkçası bunu yapmalarının doğru olacağını, 'bizim yönetimi devralarak vatandaşa hesap vermeye başlayacağımız anı belirlemiş olacaksınız' dedim. Dolayısıyla böyle bir dönüş yaptı" dedi.

İmamoğlu'ndan flaş açıklama: Yüzde 90'ı istifa etti

"GENEL MÜDÜRLERİ DE GÖREVLERİNDEN ALDILAR"

İmamoğlu, "Bugün aldığım bilgiler ışığında yüzde 90'a yakın yönetim kurulu başkanları vekilleri ve genel müdürleri daha doğrusu yönetimi kurulu başkanları ve vekilleri istifa ettiler. Genel müdürleri de görevlerinden aldılar. Dolayısıyla artık önümüzdeki süreç en azından kısmen açılmış oldu. Biz bununla ilgili yetkimizi kullanarak görevlendirmelere başlayacağız. Bu kanaatin oluşması ve bu talebimizi ilettikten sonra bu sürecin oluşmasına katkı sundukları için de teşekkür ediyorum. Gecikmiş bir karardı. Meclis başkan vekilini teşekkür ediyorum diğer arkadaşlarına da. Şu an süreci arkadaşlarımız takip ediyor. Bu şirketlerle ilgili yönetim atamaları en azından hızlıca geçici arkadaşlarımız da olabilir bunun içinde. Yönetim atamaları ile ve daha sonra da karar verdiğimiz arkadaşlarımla yeni yönetim kurullarını oluşturarak ve tabii ki oradaki genel müdür ve diğer yöneticileri oluşturarak az önce sorduğunuz soruya ya da bunun gibi bir çok soruya cevap verme fırsatımız olacak. Bu incelemeyi ve denetlemeyi yaptıktan sonra" diye konuştu.

İmamoğlu İSKİ ve İETT genel müdürlerin de istifa edeceğini, bakanlık onayı nedeniyle sürecin devam ettiğini ifade etti.

Yorumlar (5)
Hasan 2 yıl önce
Trabzonlu adam kafasına koyunca başarır. Bizim genlerimizde inat ve başarı var!
kemalsdk 2 yıl önce
Benim bildiğim Trabzon lu ÜLKE sini hdpkklılara satmaz,,,bunu İstanbul da doğmuş yaşayan bir Trabzon lu olarak,,,önümüzdeki günlerde göreceğiz ve TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ,,Kafamıza koyduk mu TAKİP EDERİZ,,,,
Söğütlü Trabzon 2 yıl önce
akparti hortumu belediyelerde para bırakmadı,yandaşlara hortumladı,Allah başkana kolaylık versin
Riza 2 yıl önce
YÜRÜ BASKAN ARKANDAYIZ.
ÖLÜMÜNE IMAMOGLU.
Türk düşünürü 2 yıl önce
İlk olarak belirtmek isterim ki, Trabzonlu bir insanı bir siyasiyi hdp ile bir araya getirmek açıkca bir gaflettir. Güzel kardeşim, hemşerim@kemalsdk.Öncelikle, benim siyasi görüşüm ülkemin menfaatleri neyi gerektiriyorsa onu kabul etmektir, uygulamaktır. Ancak bir seçim uğruna, bebek katilinin kardeşini- ki bu adam pkk eş başkanı-devletin televizyonuna çıkarıp, mektubunu okutan ve saatlerce onun demokrasiye olan katkısını öven siyasi liderleri incelemeni tavsiye ederim. Ki bu devlet kanalı senin benim vergilerimle ayakta duran bir kurum belirtmek isterim. Ayrıca,yıllarca Türklük'ü ayaklar altında şimdi siz milliyetçi oldunuz diğerleri terörist öyle mi? Terörist arıyorsan kafanı kaldırman yeterli olacaktır. Milleti kutuplaştırmayı bırakın, lütfen. Artık bu milletin, bu devletin yeni yüzlere ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Sayın İmamoğlu da göstersin, yapabiliyorsa yapsın, bakalım, notunu verelim. Neden şans vermiyorsunuz? Neyin tarafısınız? Devletin tarafımı yoksa kişisel liderlerin tarafımı? Lütfen söylemlerinize dikkat edin. Saygılarımla.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@