İmamoğlu kendisini konuşturmayan sunucuya böyle yanıt verdi

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu bir televizyon programına katıldı

Siyaset 20.03.2019, 09:40 20.03.2019, 09:47

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, bir televizyon kanalının canlı yayınına katıldı. İmamoğlu'nun, yaklaşık iki saat boyunca projelerini anlatmasına programın sunucusu fırsat vermeyince ortam gerildi. Sohbetin sonuna doğru İmamoğlu "Beka tartışmasının yerelde gündemde olmaması gerekir. İstanbul'u ve sorunlarını tartışmamız gerekir. Benim gönlüm bundan razı değil, bu Binali Yıldırım'ın 12 Mart'ta yaptığı bir röportajda söyledikleri. O da benimle aynı fikirde" şeklinde konuştu.

İmamoğlu, programın başında saygın bir ortam olsun dileklerinde bulunarak, “Sorunun ne şekilde sorulacağı ya da dayanağı nedir? Vesaire gibi konularda karşı tarafın söz hakkı vardır cevap verir. İkna olmak zorunda değilsiniz sadece burada polemik üretilmesin sadece burada saygın bir ortam olsun. Bana bazen derler gideceğim yerden ‘Soruları göndermemize gerek var mı?’ Ben de tam tersine o benim motivasyonumu köreltiyor. Niye? Benim hayatımla ilgili talip olduğum görevimle ilgili bir eksiğim yok ki…  Ya da şu da olabilir yeterli bir bilgim yoktur. Danışmanlarımla konuşmam gerekir size daha yeterli bilgi vereyim diye. O bakımdan lütfen kendinize rezevr koymayın…” diye konuştu.

İmamoğlu ile programın sunucusu arasında geçen diyaloğun bir bölümü şöyle;

– HDP ile bir ittifakınız var

HDP ile bir ittifakımız yok.

– Her ne kadar siz HDP ile ittifakımız yok deseniz de siz sokakta yürürken de size yöneltilen en büyük eleştirilerden biri bu. Gördüğümüz, duyduğumuz, yaşadığımız, şahit olduğumuz, tanık olduğumuz birçok olay var ki HDP ile açık ittifaktasınız. HDP İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde niçin aday çıkarmadı sizce?

HDP’ye sorun bana niye soruyorsunuz.

– HDP’ye soralım isterseniz soralım… Mesela Sezai Temelli diyor ki “Biz niye aday çıkarmadık? Çünkü biz İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nu, Ankara’da Mansur Yavaş’ı destekleyeceğiz. Şimdi siz diyeceksiniz ki ‘diyebilir bize ne bizi niye bağlar.’  FETÖ ve PKK 31 Mart seçimlerini bir ölüm kalım meselesi olarak görüyorlar.  Yani bir beka sorunu olarak görüyorlar. (Terör örgütünün elebaşısı Cemil Bayık videosu yayınlandı)

“BEN NE DİYEBİLİRİM… BEN HÂLÂ BANA SORU BEKLİYORUM”
İmamoğlu: “Benimle ne alakası var. Terör örgütünün bir ferdinin konuşmasını bana izletiyorsunuz. Diyorsunuz ki buna ne diyorsunuz. Ben ne diyebilirim. Ben hâlâ bana soru bekliyorum.”

“SİZ PARANTEZ İÇİNDE BİR ŞEYLER YAZDINIZ ORAYA ALGI YARATTINIZ”
– Soru şu niçin sizi umut olarak görüyorlar kendi bekaları için…

İmamoğlu: Ben öyle bir cümle duymadım orada. Siz parantez içinde bir şeyler yazdınız oraya algı yarattınız. Terör örgütünün ne dediği benim hiç konum değil. CHP’nin sadece İYİ Parti’yle ittifakı var. Başka bir partiyle ittifakı yok. Ben İstanbul’da başkan olacaksam İstanbul’da her siyasi partinin oyuna talibim dedim…

Sözcü

Yorumlar (22)
Kayikci 2 yıl önce
Turgay güler i severim ama imamoglu karsisinda cuvallamistir.Haberci olmak tarafsiz olmaktirm
Mustaf61 2 yıl önce
Gene bir hemserimle gurur duydum!! Parti marti bos !!!! Hemserim benim nasil zekasini ve kalitesini konusturmus .helal olsun umarim hersey gonlunce olur.
adem 2 yıl önce
sayın haber 61 yöneticilerine bu haberi yayınladıkları için teşekkür ederim
ercan 2 yıl önce
haber61 IYI çalışıyor zaten..
Vatandaş 2 yıl önce
Konuk adeta konuşturulmadi ve bana 1994 yılı refah partisi konuklarına yapılan taviri hatırlattı...
imamoğlu 2 yıl önce
Helal olsun İmamoğlu'na. Çıkarmış pkk videoları izletiyor. Buna yorumun ne diyor.
yasar 2 yıl önce
Sunucu 2010-2011 şampiyonunu sordu; İmamoğlu Tff bilir dedi.!
Hkn 2 yıl önce
O soruyu Sayin Cumhurbaskanina sormali
? 2 yıl önce
bu sunucu çok iyi tanınan birisidir )) ????
gökhan61 2 yıl önce
evet iyi bir akp tetikçisi tetikçilik yapmaya kalktı ama karşısındaki adam gibi adam oldugunu anlayamadı garibim cuvalladı
Turgut 2 yıl önce
imamoğlu belki özünde iyi bir insan olabilir ama iyi bir siyasetçi olduğunu düşünmüyorum.programda sorulan soruların hiçbirine cevap veremedi,siyasetçi dediğin böyle olmaz.
Onur 2 yıl önce
Sen hangi programi izledin???
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@