banner491

İmamoğlu: Bu işin içinde iki bakan var!

CHP İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu, bir FETÖ sanığının kendisi aleyhinde ifade vermeye zorlandığı iddiasına ilişkin konuştu. İmamoğlu, "Bir değil, belki birkaç bakan var bu işin içinde. Suç duyurusunda bulunacağız" dedi.

İmamoğlu: Bu işin içinde iki bakan var!
banner492
banner432

23 Haziran'da yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı için yarışacak olan Ekrem İmamoğlu, FETÖ sanığı Erkan Karaarslan'ın kendisi aleyhinde ifade vermeye zorlandığı iddiasını değerlendirdi. İmamoğlu, birkaç bakanın bu işin içerisinde olabileceğini iddia etti.

31 Mart'ta İBB Başkanlığı'nı kazanan ancak daha sonra Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararıyla mazbatası geri alınan Ekrem İmamoğlu, gündeme ilişkin olarak gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"'İMAMOĞLU ALEYHİNE İFADE VER' DİYEN BAKANLAR KİMDİR?"

İmamoğlu, FETÖ sanığı bir tutuklunun kendisi ve Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nu terör örgütüyle irtibatlandırması için ifadeye zorlandığı iddiasını değerlendirdi. İmamoğlu, şunları söyledi:

"Bir yerel gazeteci, FETÖ terör örgütü suçlamasıyla tutuklu olan bir kişinin ziyaretine üçüncü şahıs olarak yerel gazeteci nasıl gidebilmiştir. Herhangi birimiz böyle bir ziyareti yapabilir mi? Nasıl gidebilmiştir, kim izin vermiştir? Bahsi geçen bakanlar, yani ailesini, eşini, kendisini zorlayan, teşvik eden, 'İmamoğlu aleyhine ifade ver' diyen bakanlar kimdir? Bunları cevaplamaları gerekiyor. Gerçekten Türkiye siyaset tarihine çok önemli bir lekedir yapılan bu iş. Tabii ki suç duyurusunda bulunacağız."

"DOLAYLI İKİNCİ BAKANI DA BİLİYORUM"

Ekrem İmamoğlu olaya müdahil olduğunu savunduğu bakanların kim olduğunu bildiğini de söyledi:

"Seslendiğim bakanı ben biliyorum. Hatta dolaylı ikinci bakanı da biliyorum aldığım bilgiler doğrultusunda. Dolayısıyla bir değil, belki birkaç bakan var bu işin içinde. Elbette buradan sesleniyorum. Hangi yetkiyle, dünya görüşüyle ve ahlakla böyle bir girişimde bulunmuştur. Elbette bunu yargıda, hukukta bir suçu var. O suç ne ise, onunla ilgili de suç duyurusunda bulunacağımı buradan beyan ediyorum."


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdul
Abdul - 7 ay Önce

Imamoglu trabzonludur bizede sahip cikmak düser Ben mhp liydim artik imamoglu icin chp liyim chp basa gecmeden trabzon moderen olmayacak chp olmadan denize giremicez chp olmadan trabzonda geceleri gidebilecek yer olmayacak yasasin cumhuriyet halk partisi

Oktay
Oktay @Abdul - 7 ay Önce

Yorumunda,Denize girememekten Şikayet etmişsin.Trabzon da Denize giriş yasaği mi var?Geceleri ne gibi bir yerelere gitmek için CHP ye Oy verelim?bir açiklarsan bizde Aydinlanip CHP ye Oy veririz.Bir Akcaabatli olarak soruyorum.

No name
No name @Abdul - 7 ay Önce

Sen oflu hocayi gectin arkasina amin demeyi unuttun onuda ben söyleyeyim

ercan
ercan @Abdul - 7 ay Önce

Sen Mhp li falan değildin, tam bir yalancısın sen. Sizde dümen bitmez.

murat
murat - 7 ay Önce

Adama başkan seçildi diye neleri reva gördüler. Ağızlarından Allah kitap düşürmeyenlerin düşündüğü şeytanlıklara bak. Aklım almıyor arkadaş, çete yapmaz bunları.

doğan yıldız
doğan yıldız - 7 ay Önce

başkanım bazı bakanların birlikte fotoğrafları videoları var.inkar ediyorlar.sen kendini üzme.

trabzonlu
trabzonlu - 7 ay Önce

Bizseni kabullendik kim neyaparsa yapsın

Hizir ferit
Hizir ferit - 7 ay Önce

Seni cumhurbaşkanı yapacağız

Aziz Güvercin
Aziz Güvercin - 7 ay Önce

Allahım yardımcın olsun inşAllah sen geleceğin cumhurbaşkanı sın inşaAllah ben bir ülkücü olarak sana seve seve oy veririm ve vereceğim

ercan
ercan @Aziz Güvercin - 7 ay Önce

Güvercin soyadın değil tabii ama Güvercin gibi ortalarda sallıyorsun.. Mhp liymiş... Sen Mhp li idiysen ben tüm Mhp geçmişimi silerim..

Ali riza
Ali riza - 7 ay Önce

Sen uzulme halk herseyi goruyor hemserim. Her sey cok guzel olacak.

Ali
Ali - 7 ay Önce

Bir seni sevdim birde ataturku


banner441

banner472