İmamoğlu " Altını çizerek söylüyorum yalan. Komedi..."

. İmamoğlu Büyükçekmece itirazları hakkında, "Şu an Büyükçekmece sokaklarında polisimizi de meşgul ederek, ev ev dolaşıp ne kadar ayıp bir şey. Altını çizerek söylüyorum yalan" ifadelerini kullandı. İmamoğlu, Mevlüt Uysal'ın soyadı açıklamasına da tepki gösterdi.

İmamoğlu " Altını çizerek söylüyorum yalan. Komedi..."

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP'li Ekrem İmamoğlu, Küçükçekmece'deki programı sırasında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Büyükçekmece'deki süreçle ilgili konuşan İmamoğlu, "Şu an Büyükçekmece sokaklarında polisimizi de meşgul ederek, ev ev dolaşıp ne kadar ayıp bir şey. Altını çizerek söylüyorum yalan. İnsanları rencide edecek şekilde bir süreç yaşatıyorlar Büyükçekmece'ye" dedi.

İmamoğlu, Mevlüt Uysal'ın, Büyükçekmece'deki ‘usulsüz seçmen’ iddiasıyla ilgili “Soyadından AK Parti’ye oy verdiği tespit edilen 3 bin 92 kişinin kaydı silinmiş” sözleri hakkında ise, "Soyadı kısmı bir komedi. Bolca skeç yapılır. İmamoğlu acaba kime oy verdi? Komik. Mesnetsiz olunca süreç işin ucunda artık ne söyleseler komik geliyor ama bu en komiğiydi" diye konuştu.

İmamoğlu'nun açıklamaları:

Hukuken böyle bir geriye dönük hesap sorma hakkına sahip değil, iki Büyükçekmece nüfus hareketliliği bakımından İstanbul'un makul ilçelerinden. Mevcutta söylediği gibi bir sayısal nüfus hareketliliği yok. Ne kadar yakın çevresi varsa (Mevlüt Uysal) nakledilmiş. Birbirini çok seven insanlar aynı adrese 11-12 kişi seçmen nakli yaptırıyorsa çok üzücü. O tarihte kaç yüz kişinin Başakşehir'den nakledildiği de belli.

"ALTINI ÇİZEREK SÖYLÜYORUM YALAN"

Şu an Büyükçekmece sokaklarında polisimizi de meşgul ederek, ev ev dolaşıp ne kadar ayıp bir şey. Altını çizerek söylüyorum yalan. İnsanları rencide edecek şekilde bir süreç yaşatıyorlar Büyükçekmece'ye.

Sayın Kaboğlu'nun bir açıklamasını da belirteyim. 1999 yılında böyle bir benzer, başka usullerle başvuruda bulunulduğunda, YSK diyor ki, 'İlçe Seçim birleştirme tutanağı düzenlendiğinden 7 gün geçtiği için başvuru geçersizdir.'

Vicdani olarak da acaba var mı dedirtecek hiçbir şey yok. Ben Ankara'yı, sayın Cumhurbaşkanı'nı yanılttıklarını görüyorum. Bu ve bunun gibi insanlar, kendi kişisel bekalarından ötürü partilerini ve de o kurumun başındaki insanları bu şekilde rencide etmeye hakları yok. Yazıktır, günahtır.

"SOYADI KISMI BİR KOMEDİ"

Soyadı kısmı bir komedi. Bolca skeç yapılır. İmamoğlu acaba kime oy verdi? Komik. Mesnetsiz olunca süreç işin ucunda artık ne söyleseler komik geliyor ama bu en komiğiydi.

Günün sonuda 12 saate yakınv veri veremedi AA. Ey Anadolu Ajansı, YSK dedi ki sen benden bilgi almıyorsun, sandıkta en fazla görevlisi partilerden birisi biziz bizden de soran birisi yok, geri kalıyor bir tek AK Parti. AK Parti sandık görevlilerinden bilgi alma ihtimali. Siz sandıklardaki veriyi AK Parti'den alıp süreci manipüle etmeye çalışıyorsanız, il başkanı açıklama yapıyorsa, AK Partili dostlarımız aldatıyorsanız, daha kötüsü Binali Yıldırım'ı ikna edip çıkıp kazandım açıklaması yaptırıyorsanız bu 100 yıllık basın rezaletidir. Bizim elimizde veri olmasa süreci toparlamak amacıydı. İstanbul afişlerle donatıldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2019, 15:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Bal
Ali Bal - 11 ay Önce

Trabzonun gururu geleceğin Tarafsız cumhur reisi seninle ne kadar gurur duysak azdır. Allah yolunu açık etsin.

METIN BAYRAKTAR
METIN BAYRAKTAR - 11 ay Önce

BIRILERININ KIMYASINI BOZDUN ADAMSIN ADAM 10 GÜNDÜR KENDILERINE GELEMEDILER SACMALIAYIP DURUYORLAR

ZEKERİYA.
ZEKERİYA. - 11 ay Önce

ZAVALLI AKEPE BİR ŞEYLER ARADIKCA BATIYORSUNUZ..ANLAYIN ARTIK SONUNUZ GELDİ SON ÇIRPINIŞLARINIZ..

Gümüşhane 29
Gümüşhane 29 - 11 ay Önce

Hani kendini vazgecilmez sanan birisi varya işte onun camur işlerine comak soktunuz Değerli İmamoğlu,dolaysıyla kolay kolay mazbata verdirmez,ranta doymadılar cünkü

İmamoğlu
İmamoğlu - 11 ay Önce

Açık ve net istanbul seçimleri iptal olacaktır. Güzel ülkemde adaletin kalmadığına mı üzülelim yoksa adaletten yana insanların kalmadığına mı

hakan
hakan @İmamoğlu - 11 ay Önce

no name denen trol. Adını bile yazamıyorsun. Çünkü yarın iktidar değişince AK partiyi ilk sen terkedeceksin ve yeni iktidara yalakalık yapacaksın

no  name
no name @İmamoğlu - 11 ay Önce

adalet adaleti isteyene degil adaleti hak edene verilir bu bir yere yaz

doğan yıldız
doğan yıldız - 11 ay Önce

adamım :)

sadettin turan
sadettin turan - 11 ay Önce

ysk son dakika açıklaması...''' Beyler delikanlı gibi kim kime oy vermişse söylesin...''''

Sami
Sami - 11 ay Önce

145 yıldır kiminle mücadele ettiğinede anlatsa da bilsek

Ali riza
Ali riza @Sami - 11 ay Önce

Anlatti ya kardesim mesrutiyetten bu yana secim tarihimiz var dedi. Demokrasi sandigin tezahurudur dedi


SIRADAKİ HABER

banner513