İlk "Cumhurbaşkanı kim olsun" anketi yapıldı!

Erdoğan ile İmamoğlu arasında 11 puanlık fark oldu. Erdoğan ipi göğüsleyen isim oldu

İlk "Cumhurbaşkanı kim olsun" anketi yapıldı!

Ada Araştırma şirketi tarafından yapılan ve katılımcılara "Cumhurbaşkanlığı seçiminde kime oy verirsiniz?" sorusu yöneltildiği ankette ilk 2 sırada Erdoğan ve İmamoğlu yer aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin ardından kamuoyu Ekrem İmamoğlu'nun cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağını merak ediyordu. İmamoğlu, konuyla ilgili kendisine yöneltilen eleştirileri geçiştirirken CHP adına Muharrem İnce sürpriz bir çıkışa imza atmış ve "2023'te adayım" ifadelerini kullanmıştı.

ERDOĞAN İLK SIRADA YER ALDI

İnce'nin bu çıkışının yankıları sürerken İBB seçimlerini en az yanılma payı ile bile Ada Araştırma şirketinden sürpriz bir anket servis etti. Ankette katılımcılara "Cumhurbaşkanlığı seçiminde kime oy verirsiniz?" sorusu yöneltildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 39,1 ile ilk sırada yer alırken onu yüzde 28,6 ile İBB Başkanı İmamoğlu takip ediyor. "Aday olacağım" diyen İnce ise yüzde 2'de kaldı.

Anketteki tüm isimler ve sonuçları şu şekilde;

- Recep Tayyip Erdoğan Yüzde 39,1

- Ekrem İmamoğlu Yüzde 28,6

- Selahattin Demirtaş Yüzde 8,0

- Meral Akşener Yüzde 6,8

- Devlet Bahçeli Yüzde 6,5

- Ali Babacan Yüzde 4,2

- Ahmet Davutoğlu Yüzde 2,3

- Muharrem İnce Yüzde 2,0

- Kemal Kılıçdaroğlu Yüzde 0,5

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 7 ay Önce

Bu İmamoğlu ne yapmışki bu ülkenin Cumhurbaşkanlığına aday bilen varsa
Söylesin ???

Antikus
Antikus @Vatandaş - 7 ay Önce

hic bir sey yapmamis olsa bile adamin en azindan Cumhurbaskani secilme yeterliligi var gerci siz ne olsudugunu bilmezsiniz hani su 4 senelik üniversiteyi bitirdiginde verdikleri bazi kisilerin senelerdir bulamadigi kagit yani diplomasi var baska bir sey istermisin ?? muz var taze geldi !!

Kazım
Kazım - 7 ay Önce

İmamoğlu en az 15 puan ilk seçimde fark atar. Muhalefetin bütn oylarını İmamoğlu alır.

Tursun
Tursun @Kazım - 7 ay Önce

7 vakit namaz kılar 87 gun oruç tutar avcunu yalar kazıma ne lazım az akil biraz fikir uşağım bu ulkede seçimleri cia belirliyor bilmiyonmu

gerçeker
gerçeker - 7 ay Önce

hedef imamoğluydu zaten ama bir icraatı yok..kaybolur gider muharrem gibi..seçim zamanı bir iki cami gezer iki cuma kılar 3 iftar yapar alışıldık şeyler..

Vatandaş
Vatandaş - 7 ay Önce

Dikilmek hoşuna giden bir millet ! Kasabın bıçağını yalayan dana gibisiniz .Ülkenin geldiği durum ortada iken eğer doğruysa siz bu dikilmeyi hak ediyorsunuz.

yakun
yakun - 7 ay Önce

Kim nasıl okursa okusun bu sonuçlar Erdoğan' ın işinin bittiğini gösteriyor . Artık milletin bosözlere halü kalmadı.

Asi 61
Asi 61 - 7 ay Önce

Hadi lan sallamışsınız!! İşiniz gücünüz sahtekarlık . Algı operasyonu yapmak . Erdoğan hiçbir seçimi kazanamamıştır . Ha çalarak kazanmıştır . Önce aday olmadan diplomasını göstersin .

Alı
Alı - 7 ay Önce

Bu araştırma da haber de yalan

Ayhan
Ayhan - 7 ay Önce

Millete hizmet ise amacınız seçimlere 4 yıl varken böyle bir şey yapmak vatana ihanettir. Ortamı karıştırmak tır. Bakın İmamoğlu dediğiniz adamın foyalari 2020 yılının başlarında ortaya çıkacak merak etmeyin boyaları bir bir döküldüğü nde kral Çıplakmış diye hep beraber bagiracagiz. Lütfen ingiliz casus Lawrence in anılarını okuyun bu ülkenin başı bitten neden kurtulmuyor anlayın


SIRADAKİ HABER