İlhan Kesici'yi terleten kapak

İlhan Kesici TBMM'de “The Economist” dergisinden alıntılar yaparken derginin dış kapağına hiç bakmamış. Derginin kapağındaki nü'ler bazı vekillerin tepkisini çekince Kesici de olayın farkına vardı. "BEN DE UTANDIM" CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici,

İlhan Kesici'yi terleten kapak
İlhan Kesici TBMM'de “The Economist” dergisinden alıntılar yaparken derginin dış kapağına hiç bakmamış. Derginin kapağındaki nü'ler bazı vekillerin tepkisini çekince Kesici de olayın farkına vardı.

"BEN DE UTANDIM"
CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, TBMM Genel Kurulu'nda 2010 yılı bütçe tasarısı görüşmelerindeki konuşmasını ekonomi dergileriyle destekledi. Faiz oranlarına ilişkin konuya değinirken “The Economist” dergisini eline alan Kesici, iç sayfalarda rakamsal oranlar okudu.

AYIP AYIP
Bu arada Ak Parti sıralarından Kesici'ye dergi kapağındaki çıplak resim olduğu uyarısı yapılarak, “ayıp ayıp” diye laf atıldı. Kapaktaki resme bakan Kesici, durumun farkına vararak gülümsedi ve “Rakamlar bu derginin içinde. Kusuruma bakmayın. Ben de utandım” diye konuştu.

ÇAY-SİMİT HESABI
Kesici, Başbakan'ın 2002 seçimi öncesinde çay simit hesabı yaptığını belirterek, o dönemde 5 kişilik bir ailenin üç öğün bir çay ve simit yemesi durumunda, bunun ayda 180 milyon lira tuttuğunu, asgari ücretin ise 184 milyon lira olduğunu söyledi. Kesici, şimdi aynı ailenin aynı hesapla aylık harcamasının 900 TL tuttuğunu, asgari ücretin ise 546 TL olduğunu ifade etti.

"VAY GELE HALİMİZE"
Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ise “Simitin çayın hesabını Çankaya'da yapıyor. 1 lira nereden çıktı? Simit tezgâhlarda da simit dünyası gibi daha konforlu, hijyenik şartlarda da satılıyor. Oraya da sorduk. Orada ortalama 50 krş. Ama tezgâhta kalmasın diye, akşama doğru '4 simit 100 krş olur' dediler. Bir simit 50 krş, çay 50 krş, toplam 1 lira yapar. 5 nüfuslu ailede günde 5 lira, ayda 450 lira yapar. Siz çıkardınız, 900 lira. Eğer devletin hesabı da böyle yapılacaksa, vay gele halimize” dedi. 2010 yılı bütçesi 335 oyla kabul edildi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler