Hüseyin Örs: "İttifakımız milletle"

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs önemli açıklamalarda bulundu.

banner432

 İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, milletin üzerinde ittifak ettiği adaylarla beraber seçimlerin favorisinin İYİ Parti olacağını söyledi.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs , Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Karadeniz kentlerinde trafiği rahatlatmanın yolunun, şehirler arası yolu, kentlerin güneyine taşımak olduğunu dile getirdi.

Hüseyin Örs basın toplantısında çevre illerdeki çevre yolu projelerini ya tamamlandığını ya da bitim aşamasında olduğunu söyleyerek “Samsun, Ordu, Giresun ve Rize çevre yolları hiç gündemde yokken projesi tamamlanan ve yapım aşamasına getirilen Trabzon Güney Çevre Yolu ise adeta unutulmuş, unutturulmuştur. Trabzon Güney Çevre Yolu sadece seçimlerde gündeme gelen, sonra da unutulan bir proje olmaktan öteye geçememiştir.” dedi.

Örs konuşmasını şöyle sürdürdü “Ne yazık ki tam 16 yıldır işbaşında bulunan iktidar, Trabzon Güney Çevre Yolu Projesi için ciddi tek bir adım atmamış, yapıma hazır hale gelmiş projeyi tozlu raflarda bekletmeyi seçmiştir. İktidar partisi artık Trabzon Güney Çevre Yolu Projesi’ni hayata geçirmelidir. Bu konuda artık hiçbir mazeret duymak istemiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız bölgemizden, Rize’li, kabinede Trabzonlu 4 Bakanımız var. Trabzon Güney Çevre Yolu bu dönemde yapılamazsa ne zaman yapılacaktır? Geçmiş her seçim döneminde birinci vaat olarak yer alan Güney Çevre Yolu Projesi artık tozlu raflardan indirilip bir an önce uygulamaya geçirilmelidir.”

Güney çevre yolunu, sadece trafiği rahatlatacak bir proje olarak algılamanın doğru olmadığını belirten Örs, bu projenin aynı zamanda Trabzon için bir kalkınma ve büyüme projesi olduğunu vurguladı.

Örs, "Bu yol yapılmış olsaydı, Trabzon imar kirliliğine maruz kalmayacaktı, kenti ortasında kalan sanayi sitelerine yer aranmayacaktı, belki yeni organize sanayi bölgelerinin kurulacaktı, şehir yeni yatırımcılarla tanışacaktı." dedi.

Örs, iktidarın fındık konusunda yaptığı müdahalede de geç kaldığını, üreticinin zaten yok pahasına ürünlerini tüccara verdiğini savundu.

Gazetecilerin, yerel seçimlerde ittifakla ilgili sorusu üzerine, Örs, "İYİ Parti olarak ittifakımız milletledir. Gücümüzü sadece milletten alıyoruz. Milletin üzerinde ittifak ettiği adaylarla beraber seçimlerin favorisi İYİ Parti olacaktır." değerlendirmesini yaptı.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2018, 21:00

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yok artık
Yok artık - 4 ay Önce

Yahu tanjant yoluna, sahil yoluna ve kanuni bulvarına harcanan para neredeyse samsun-hopa yoluna harcanandan fazla. Siz neyin peşindesiniz. İstersen tc bütçesini size bağlayalım.

Ersan
Ersan - 4 ay Önce

Başkanınız CHP ile HDP birlikte ittifak için görüşürken bu cümleniz çok komik...Kendiniz inanıyor musunuz?

banner393

banner426

banner443

banner441