Gümrükçüoğlu'ndan Trabzon açıklaması

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, kentsel dönüşümlerle birlikte Trabzon'daki tarihi mekanların eski kimliklerine kavuştuğunu bildirdi.  Gümrükçüoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, TOKİ ile ortaklaşa yaptıkları kentsel dönüşüm projeleriyle bi

Siyaset 19.09.2012, 15:31
Gümrükçüoğlu'ndan Trabzon açıklaması

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, kentsel dönüşümlerle birlikte Trabzon'daki tarihi mekanların eski kimliklerine kavuştuğunu bildirdi. 

 
Gümrükçüoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, TOKİ ile ortaklaşa yaptıkları kentsel dönüşüm projeleriyle birlikte Trabzon'un çehresinin değişmeye başladığını belirtti. 
 
Kentsel dönüşümlerle birlikte Trabzon'daki tarihi mekanların eski kimliklerine kavuştuğunu vurgulayan Gümrükçüoğlu, şunları kaydetti: 
 
''Ayasofya, Zağnos, Tabakhane ve Çömlekçi kentsel dönüşüp projeleri tamamlandığında kentimiz yeni yaşam alanları kazanmış olacak. Zağnos Vadisi Kentsel Dönüşüm projesi kapsamına aldığımız ve yerli ve yabanı turistlerin yoğun olarak ziyaret ettikleri Ata Park'taki tarihi Zağnos burcunun bitişiğinde bulunan üç binanın yıkımını daha önce gerçekleştirmiştik.
 
Tarihi Zağnos burcu çevresindeki rekreasyon düzenleme çalışmaları ise devam ediyor. Çevre düzenleme çalışmalarının tamamlanmasıyla kentimiz güzel bir alana kavuşmuş olacak. Tarih ve uygarlık kenti Trabzon'un var olan misyonuna katkıda bulunmak amacıyla yapılan kentsel dönüşüm projeleri ile kentimiz önemli rekreasyon alanları kazandığı gibi tarihi dokular da ortaya çıkıyor'' 
 
Öte yandan, Trabzon Belediyesi tarafından pilot bölgelerde devam eden ve kent genelinde başlatılma çalışmaları sürdürülen, katı atıkların kaynağından ayrıştırılması projesi için yarın Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi'nde toplantı düzenleneceği bildirildi. 
Yorumlar (1)
k.seref cilingir 8 yıl önce
Akyazi projesi yine gündemde yok bes kamyonla toprak tasimayla sanirim 2013 de biter.Bizden sonra basalayan diger sehirlerin stadlari bitmek üzere hatirlatayim

Gelişmelerden Haberdar Olun

@