Gül'ü İçime Sindiremiyorum

CHP lideri Deniz Baykal, Eskişehir'de gazetecilerin "Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı olmasını içinize sindiriyor musunuz?" sorusuna, "Hayır, sindiremiyorum" yanıtını verdi.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 22 Temmuz'dan sonra çok ciddi zikzaklar çizdiğini sö

Siyaset 25.08.2007, 10:09
Gül'ü İçime Sindiremiyorum

CHP lideri Deniz Baykal, Eskişehir'de gazetecilerin "Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı olmasını içinize sindiriyor musunuz?" sorusuna, "Hayır, sindiremiyorum" yanıtını verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 22 Temmuz'dan sonra çok ciddi zikzaklar çizdiğini söyleyen Baykal, "Önce 'Uzlaşma, kaynaşma, beraberlik' dedi. Arkasından 'Çeksinler gitsinler' dedi. Bu iyi tablo değil" diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek de Gül'ün cumhurbaşkanı seçilmesi halinde 28 Ağustos'taki yemin törenine katılmayacaklarını açıkladı. Özyürek şunları söyledi: "Gül cumhurbaşkanı seçildiği takdirde, kendisiyle ilişkilerimizi asgari düzeyde tutacağımızı daha önce açıkladık. Bu durumda, seçilmesi halinde Meclis'teki yemin törenine katılmamız için de herhangi bir neden yok."


Yorumlar (1)
kocaçinar 14 yıl önce
Sayın Baykal,Siyaset yaparken bırakın bu, karşı tarafa saygısızlığı! Gelişmiş ülkeler, en fazla farklı fikirlerin olduğu ülkelerdir.Geri kalmış ülkelerde, tüm halka dikte edilen bir ideoloji vardır. Diğer fikir ve ideolojilere hayat hakkı tanımaz. Doğru veya yanlışlığının tartışılmasına bile müsaade edilmez. Bu tür ülkeler de, geri kalmaya mahkumdurlar. Fikirlerdeki çeşitlilik, zenginlik en doğrunun bulunmasını sağlar.Halkı bu kadar küçük görenlerin ruh yapılarını çok merak ediyorum açıkçası. Basının da buna nasıl alet olduğunu görüyor, ibretle okuyoruz. "Seçim nasıl kazanıldı" yerine "nasıl kaybettik" sorusu sorulmuyor ne yazık ki! Toplumu, kendi ideolojileri doğrultusundaki partiye oy vermedi diye bu kadar aşağılayan jakoben tayfa, ne hikmetse ders almıyor. Milleti cahil, okumamış, kültürsüz, parasız, kıllı diye adlandıran monşerlerin beynine kıl kaçmış galiba. Aziz Türk Milleti bu tipleri de elbet bağrına basacak ve eğitecektir! Ülkeme ve insanına huzur vermemeyi kendine görev edinmiş yeminli murakıplara ithaf olunur! Sevgiyle kalın, kibirden uzak durun ve halkın kararına boyun eğin!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@