7m


7m

hyundai

Gül'e MHP'den ilk tepki

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Tayip Erdoğan'ın milli maç nedeni ile Ermenistan'a gitme niyetlerinin Türk milletini derinden yaraladığını ifade eden MHP İl Başkanı Nihat Birinci, “Geçmişte Rusya tarafından Türkiye'nin Orta Asya Türklüğüne ulaşama

Siyaset 04.09.2008, 14:31
Gül'e MHP'den ilk tepki
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Tayip Erdoğan'ın milli maç nedeni ile Ermenistan'a gitme niyetlerinin Türk milletini derinden yaraladığını ifade eden MHP İl Başkanı Nihat Birinci, “Geçmişte Rusya tarafından Türkiye'nin Orta Asya Türklüğüne ulaşamaması amacıyla doğumuzda kurdurulan Ermenistan Devleti bugüne kadar kurdurulma amacını harfiyen yerine getirmiş bugünde aynı amaca dönük hizmetini emperyalizmin yanında eksiksiz yerine getirmiştir. Seksenli yıllarda yurtdışında görev yapan büyük elçilerimizi ve askeri ataşelerimizi öldürdüler.

Hemen akabinde içerde tehcir dönemimde Müslümanlığı kabul edip Anadolu'da kalan kripto Ermenilerinin bir kısmını örgütleyerek sözde Kürt kalkışması olan PKK, özde Ermeni meselesi giderek ülkemizin başına bela olup çok sayıda vatan evlatlarımızı şehit ettiler. Buradaki amaç vatan topraklarımızın bir kısmını Kürtçülük üzerinden Anadolu'dan ayırıp büyük Ermenistan'ı kurma hayalidir” dedi.

Sovyet Bloğu dağıtıldıktan sonra sözde bağımsız olan özde Amerika AB ve Rusya'nın kuklası olan bu ülke dünyanın çeşitli ülkelerinde yaptıkları propaganda ve baskı sonucu Türklerin Ermenilere soykırım uyguladığı yönündeki taleplerini yasa tasarıları olarak bu ülkelerin parlamentolarından geçirttiklerini söyleyen Birinci, “Anayasalarında Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesini Batı Ermenistan olarak kayıt altına aldılar. Ağrı dağını kendilerine sembol olarak seçtiler. Kardeş ülke olan Azerbaycan topraklarının yüzde 20'sini işgal ettiler. Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Başbakan böyle bir ülkeyi ziyaret etmek istiyorlar. Türk milletinin onurunu ilk başta Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan korumak mecburiyetindeler. Türk milleti sizden onurunu korumayı bekliyor” dedi.

Yorumlar (1)
E.A 14 yıl önce
Ben bu insanların bu kadar ırkçı bir tavır içinde olabileceklerini anlamış değilim, Milliyetçilik denince biziz derler, Müslümanlık gene aynı, şimdi birde Atatükçü olmuşlarya ya! Seksenli yıllardan bahsediyor sayın Nihat birinci; Bende sayın birinciye biraz ileri yani bir kaç yıl öncesinden bahsedeyim yani 78 ve 79 yıllardan o zamanlar yakasına atatürk rozeti takanlar komonist diye MHP li ler tarafından saldırıya uğruyordı, ama şimdi kendileri Atatürkçü olmuşlar demekki; insanlar değişebiliyor değişimle gelişebiliniyor ama sayın birinci muhalefet olsun diye ahgam kesmiş yada hiç gelişemiş. Ben diyorumki Sayın cumhurbaşkanı çok iyi yapmış gitme kararı almayla. Öyle geriye bakacaksak hiç bir yere gitmemeliyiz çünkü geçmişte herkesle savaştık, "Her kötü durumdan iyi ve olumlu paydalar çıkaralım denemezsek yapmazsak nasıl bileceğiz" belki biz bir adım atınca onlar iki adım atar, sayın Birinci. biraz sabır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@