vardallar

Gül'den iki kritik onay

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ''Askerlik Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'' ile ''Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun''un da aralarında bulunduğu bazı kanunları onayladı.Cumhurbaşkanı Abdull

Siyaset 14.12.2011, 09:59
Gül'den iki kritik onay

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ''Askerlik Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'' ile ''Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun''un da aralarında bulunduğu bazı kanunları onayladı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, daha önce önüne gelen Sporda Şiddet Yasası'nı onaylamamış ve Meclis'e geri göndermişti.

Meclis ise yasayı tekrar ve değişiklik yapmadan Köşk'e, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayına göndermişti. Cumhurbaşkanı Gül bu kez yasayı onayladı.

BEDELLİ ASKERLİK

Kamuyounda uzun süre tartışılan bedelli askerlik tasarısı ise hükümet kanadı ile Genelkurmay'ın ortak noktada anlaşması sonucunda kasım ayında Başbakan Erdoğan tarafından açıklanmıştı.

Yasaya göre, 31 Aralık 2011 tarihi itibariyle 30 yaşından gün alanlar, 30 bin TL karşılığında bedelli askerliğe hak kazanacak ve 21 gün temel askerlik hizmetinden muaf tutulacak.


Yorumlar (3)
dtbay 10 yıl önce
Nevzat beyin oğulları marmarise,bizim hasan Dayının uşakları şemdinliye.Allah'a revamı.Akp nin A Harfi benim için bitmiştir.Sadece Kalkınma partisi kalmıştır.Spor yasası ve Askerlik yasasında çok adaletsiz davrandılar.
bozom 10 yıl önce
parası olan yapacak ama 35 yaşını geçmiş adamdan daha ne verim bulacan çok kaçak var artık bence 33 sınır olmalıydı...
ŞAM-PİYON 10 yıl önce
Efendimiz (SAV)"Nasılsanız öyle idare edilirsiniz" diye buyuruyor. AKP A'sını yani ADALETİ rafa kaldırdı. Kalkınmaya devam.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@