7m


7m

hyundai

Görev Süreniz Doldu

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, hükümetin gönderdiği 30 kritik atama kararnamelerini veto etti. Sezer'in vetosu hükümeti şok etti..Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, hükümetin gönderdiği 30 kritik atama kararnamelerini, "Seçimle birlikte görev süreniz do

Siyaset 25.07.2007, 09:59
Görev Süreniz Doldu

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, hükümetin gönderdiği 30 kritik atama kararnamelerini veto etti. Sezer'in vetosu hükümeti şok etti..

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, hükümetin gönderdiği 30 kritik atama kararnamelerini, "Seçimle birlikte görev süreniz doldu" diyerek veto etti. Hükümete de, "Artık kararname göndermeyin" mesajı iletti.


Sezer'in vetosu hükümeti şok etti. Kendi görev süresi de 16 Mayıs'ta dolan ancak yeni cumhurbaşkanı seçilemediği için Köşk'e vekalet eden Sezer'in veto ettiği kararnameler arasında, MGK Genel Sekreterliği'ne Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu'nun getirilmesinin yanı sıra, BDDK ve Tütün Kurulu üyeliği atamaları da bulunuyor.


Yorumlar (1)
USTAD 15 yıl önce
Su adama bak hala giciklik yapmaya devam ediyor görevde oldugu sürece vatan icin bir hayirli is yapmadi kime ve ne icin hizmet ediyor belli degil,meclis önce bu isi halletmeli bu adamdan kurtarmali vatani.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@