7m

7m

hyundai

Gökçek'ten bomba çıkış...!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ermeni soykırımını inkar yasası teklifinin Fransa Parlamentosu’nda kabul edilmesi halinde Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği’nin karşısına Cezayir’de yapılan mezalimi anlatan bir anıt dikeceklerini söyledi.Gök

Siyaset 22.12.2011, 09:53
Gökçek'ten bomba çıkış...!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ermeni soykırımını inkar yasası teklifinin Fransa Parlamentosu’nda kabul edilmesi halinde Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği’nin karşısına Cezayir’de yapılan mezalimi anlatan bir anıt dikeceklerini söyledi.

Gökçek şöyle konuştu: “Biz başka ülkeyle gereksiz yere çatışmak istemeyiz. Ama çatışmayı kendileri istiyorsa dünya kamuoyunda ses getirecek çok daha büyük işler yapmasını biliriz. Ankara’da bunun ilk adımı olarak Fransa Büyükelçiliği’nin karşısında tespit ettiğimiz üç yerden birine Fransız Mezalimi Anıtı dikeceğiz. Anıtta başta Fransa’nın Cezayir’e yaptığı mezalim olmak üzere diğer ülkelere yaptıklarını anlatacağız.

Anıtın bir yerine koyacağımız bir tuşla da yoldan geçenlerin rahatlıkla duyabileceği şekilde Cezayir Milli Marşı’nın çalınmasını sağlayacağız. Fransız Mezalimi Anıtı’nı öyle bir yere koyacağız ki başta büyükelçi olmak üzere Fransa Büyükelçiliği’ne giden herkes rahatlıkla görebilecek"


Yorumlar (6)
gkhncan 10 yıl önce
melih gökçek seni günahlarım kadar bile sevmem ama helal olsun. ne de olsa sen de türksün kanında var helal olsun...
Cengiz Demir 10 yıl önce
Artik Türk gibi hareket etmenin ve onlara anlayacaklari dilden cevap vermenin zamani geldi de geciyor. Bu arada gönül isterdi ki, Tayyip efendi Sikebahce´sini kurtarma kulisleri yapacagina, azicikta devlet isleriyle ugrassaydi...
selbaycan 10 yıl önce
Helal Olsun sana Melih Gökçek, Seni tebrik ediyorum... Harbiden helal olsun...
YOMRALI ALİ 10 yıl önce
Helal olsun sana başkan.
mresat 10 yıl önce
Neden anıt dikiyorsun ? Fransızların kapütülasyonlara rağmen Osmanlıya attığı madikleri; Cezayir ve başka yerlerde yaptıkları SOYKIRIMLARI, dönekliklerini sağlam delillerle toparla kitaplaştır. Fransızca, Almanca ve ingilizce bastır ve avrupa ülkelerinde dağıt. Ya da üşük maliyetli satış yap. Bir hizmet etmiş olursun o zaman avrupalıda kendi aynasına bakmış olur.
ölürümts 10 yıl önce
Ankara'nın göbeğinde sanki el toprağıymış gibi kira ödediğin Rusya konsolosluğuna kira ödemeyi bırak.Kimlerin eline kaldık ya..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@