7m


7m

hyundai

Genç'ten Osmanlı ve Camilere hakaret

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Osmanlı Devletini ve yaptığı hizmetleri eleştirdi, camiler yapmasına tepki gösterdi. Türkiye'de Osmanlıya dönüş olduğunu, bunun durdurulması gerektiğine işaret eden Genç, halkın oyuyla seçilen iktidarı düşmana benzetti

Siyaset 29.01.2012, 09:59
Genç'ten Osmanlı ve Camilere hakaret

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Osmanlı Devletini ve yaptığı hizmetleri eleştirdi, camiler yapmasına tepki gösterdi. Türkiye'de Osmanlıya dönüş olduğunu, bunun durdurulması gerektiğine işaret eden Genç, halkın oyuyla seçilen iktidarı düşmana benzetti ve bunların 1920'lerdeki yabancı düşmanlardan daha tehlikeli olduğunu ileri sürdü. Genç; "Artık Osmanlıya dönüş yapıyorlar, ülkede yatırım yok. Ne yapıyorlar? Camiler yapıyorlar. Osmanlı devleti de camiler yaptı. Ama ne oldu?" dedi. Genç, Başbakan'ın tek partili dönemi eleştirdiğini belirtirken, Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan'ın babasının da CHP'li olduğunu iddia etti.

Eskişehir'de Çağdaş Gazeteciler Derneği'nin 17'inci kuruluş ve Uğur Mumcu'yu anma etkinliği, Tepebaşı Belediyesi Zübeyde Hanım Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi. Törende konuşan CHP'li genç, 1920'lerde Türkiye'nin her tarafının yabancı düşmanlar tarafından işgal edildiğini ancak bu milletin asil ve soylu insanları birleşerek Kürt, Çerkez, Laz demeden düşmana karşı şereflice savaşarak İstiklal Savaşını kazandığını hatırlattı. Şimdi Türkiye'nin karşısında yabancı düşman olmadığını ama o günkü yabancı düşmanlardan daha tehlikeli, hilebaz bir takım kişilerin memleketi parçalamaya çalıştığını ileri süren Genç, Osmanlı Devletinin yaptığı işleri ve ibadet için açtığı camilere hakarette bulundu.

Artık Atatürk'ün kurduğu Laik Türkiye Cumhuriyetinin yıkıldığını, Osmanlıya dönüş olduğunu ileri süren Genç, şöyle dedi: "Tamamen Osmanlı dönemindeki uygulamaları yapıyorlar. Ciddi bir yatırım var mı bu memlekette? Yok. Ne yapıyorlar? Bu memlekete camiler yapıyorlar. Osmanlı devleti de camiler yaptı. Ne oldu? Camilere karşı değiliz. Camiyi de yapalım ama bu memlekete kalıcı, bilimi, teknolojiyi getiren, işsizliği önleyen bir takım yatırımlar yapmamız lazım. Onun için şu karanlık dikta rejimini ortadan kaldırmak için el birliği ile çalışacağız, mücadele edeceğiz. Hiç kimse yılmayacak. Gücümüzü birleştirmek zorundayız. Hepimiz ele ele vermeliyiz."

GENÇ: GÜL VE ERDOĞAN'IN BABASI DA CHP'LİYDİ

Konuşmasında Başbakan Erdoğan için ağır ifadeler kullanan Genç, şöyle konuştu: "Tayyip Erdoğan sıkıştığı zaman 1950'lerden önceki tek parti döneminin iktidarının olaylarını dile getiriyor. ya Tayyip Erdoğan diyorum, senin babanda CHP'liydi, o zaman Abdullah Gül senin babanda CHP'liydi. Şimdi Başbakan Kemal Kılıçdaroğlu'na diyor ki, sen Dersimli değil misin? Arkadaşlar, bir memleketin başbakanlık koltuğuna oturan, o memleketin kanunlarına saygılı olması lazım. Şimdi Türkiye Cumhuriyeti Devletinin haritasında Dersim diye bir yer var mı? Yok, Tunceli var. Ama Tayyip sen nerelisin? Sende Papunyalısın. Sen Başbakan olduktan sonra Papunya seninle gurur duyuyor demediler mi? Sen de onları alkışlamadın mı? Aslında bunlar söylenmemesi gerek şeylerdir."

KİMLERE HANGİ ÖDÜLLER VERİLDİ

Gecede, Çağdaş Gazeteciler tarafından 2011 yılının en başarılı kişileri ödüllerini aldı.

Bilim dalında; Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Mahmudiye Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hakan Çalışkan. Yılın siyasetçisi; CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç. Yılın gazetecisi; Uğur Dündar ile Haluk Şahin. Yılın sanatçısı; Ataol Behramoğlu, Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestra sanatçısı Cihat Aşkın, geçtiğimiz günlerde Konya'da savaş uçağının düşmesi sonucunda şehit olan Hava Pilot Üsteğmen Engin Kayadibi'nin eşi Tuğçe Kayadibi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sanatçısı Gonca Yakut. Yılın sporcusu; Eskişehirsporlu futbolcu Alper Potuk, atletizimci Fadime Suna. Yılın hukukçusu; Eskişehir Barosu Başkanı Rıza Öztekin ve Ankara Barosu Başkanı Metin Feyzioğlu. Yılın emekçileri; CHP'li Tepebaşı Belediyesi kadın temizlik işçileri. Yılın kadını; 'Balyoz Planı' soruşturması kapsamında Hasdal'da tutuklu bulanan emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın eşi Nilgün Doğan'a verildi.


Yorumlar (6)
davutatmis 10 yıl önce
ya lütfen bari bizim sayfalarimzda bu adamn hebarleri verilmesin su millet vekili secimlerine bir ayar yapilsin ya her parasi olan hanso millet vekili seclirse vay halimize
k.alemdar 10 yıl önce
bu tip insanlari partide barindirin, cok daha iktidar rüyasi görürsünüz eyy chp
Reis 10 yıl önce
şu mahlukatı bari bu sitede haber yapmayın söylediklerine itibar etmeyin.
BATU 10 yıl önce
Birkaç söz özdeşleşiyor bu adamla: 1-Lafa bakmak lazım laf mı diye, bir de lafı söyleyene bakmak lazım adam mı diye.( İki özellik de bu adamda yok) 2-Ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz.(Ne söylerse geçmişi ile örtüşür) 3-Allah bazı insanların içini suratına yansıtarak onları daha iyi tanımamızı istemiştir...
bozo bey 10 yıl önce
hic sasirmadim tipik CHP zihniyeti
sarıkan 10 yıl önce
gercek bır man kafa bu zıhnıyet meclısede bırde mılletın vekılı ısfadıyla bunu meclıse gönderen mallarda dağda gezıyor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@