Genç'ten DTP açıklaması

Ak Parti İlçe danışma meclisi toplantıları, Yomra ilçesiyle devam etti. İlçe danışma toplantılarında teşkilatların sıkıntıları masaya yatırılırken ilçelerin eksikleri ve acil çözüm üretilmesi gereken konulara denildi. Yomra ilçe danışma meclisi toplantısı

Genç'ten DTP açıklaması

Ak Parti İlçe danışma meclisi toplantıları, Yomra ilçesiyle devam etti. İlçe danışma toplantılarında teşkilatların sıkıntıları masaya yatırılırken ilçelerin eksikleri ve acil çözüm üretilmesi gereken konulara denildi.

Yomra ilçe danışma meclisi toplantısına katılan AK Parti Trabzon İl Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, danışma meclisi toplantıda demokratik açılım konusuna değinerek bu konunun bir an önce çözülmesi gerektiğini belirterek şunları ifade etti.

 “25- 30 yıldır Türkiye Terör belası ile yaşıyor. Devlet olarak çözüm noktasında enine boyuna bir formülle gidilmediği için terör bu güne kadar geldi. Artık gelinen noktada, bunu siyasi olarak düşünmeyip devletin bütün kurumları bir araya gelerek bu meselenin çözümü noktasında farklı yollar izlenmesi gerektiğini düşünerek demokratik açılım ortaya çıktı. Yıllarca bu mesele hep askeri olarak çözülmeye çalışıldı fakat bu yöntemle bu güne kadar bu mesele çözülemedi. Bu mesele nedir bu insanlar neden dağa çıkıyor, bunların dağa çıkış nedeni nedir. Bu dağa çıkan insanların dağa çıkış sebeplerini ellerinden aldığında bu dağdaki insanların savunabilecekleri bir gerekçe ellerinde kalmayacak. Top yekun yaşam koşulları olarak herkesi aynı standart da getirmek gerekiyor. Bu konuyu kim gündeme getirdi? bizim başbakanımız. Siyasi olarak büyük bir risk alarak demokratik açılım paketini ortaya atmıştır. Fakat burada ki bu kavgadan beslenenler bu açılımı istemiyorlar. Burada demokratik eşit haklara sahip bir yaşantının oluşmasını istemeyenler var. Bu duruma PKK terör örgütü karşı, bunun için sokak hareketleri yaptırıyor, askerimize saldırıda bulunuyorlar. DTP karşı, diğer muhalefet partileri de karşı. Nasıl böyle bir muhalefet olabiliyor? Neden DTP karşı biliyor musunuz? Çünkü buradaki sorun çözülürse DTP diye bir parti kalmayacak. Sorun çözüldüğünde PKK diye bir örgüt kalmayacak. PKK'nın DTP'nin karşı olduğu bir konuya bizim Atatürkçü ve milliyetçi geçinen partilerimizde karşı. Burada vatandaşlarımızın huzuru için bir adım atılıyorsa bundan siyasi bir rant düşünülebilir mi? Gelinen noktada anayasa mahkemesi terör örgütüyle beraber organik bağı olduğu için bu partiyi kapattı. Yapılan iş milletimizin lehine bir konu olduğu için sayın başbakanımızın attığı adımlara sonuna kadar destek olmamız gerekir diye düşünüyorum” dedi.

AK Parti İl Başkanı Genç, geçtiğimiz günlerde yaşanan heyelan ve afetlerden de bahsederek şunları ifade etti. “Geçtiğimiz günlerde bölgemiz heyelan ve sellere maruz kaldı. Özdil ve Oymalıtepe vadisinde yaşanan heyelan sonrası bakanımız valimiz ve milletvekillerimizle birlikte o bölgede incelemelerde bulunduk. Gerçekten büyük bir afet yaşandı orada can kaybı olmaması sevincimiz. 22 noktada heyelan oldu bu vadimizde. Bu hasarların telafisi için geçen belediye başkanlarımızla birlikte Ankara'da çalışma yaptık. En yakın zamanda buralardaki hasarları onaracağımızı düşünüyorum. Yomra ilçemiz Trabzon'la bitişik olmasından dolayı çok hızlı gelişmekte. Buraya yapılan yatırımlarda il bazında gerçekleşiyor. Önümüzdeki dönemde hastanemiz hizmet vermeye başlayacak, bunun yanında Trabzon Adliye Sarayı da bu ilçemize taşınıyor, alışveriş merkezleri derken bir hayli ve hızlı büyüyen bir ilçemiz olan Yomra'ya da hizmetler il bazında gelmekte. Tüm bunlara rağmen hizmetler yeterli değil. Hizmetlerimiz devam edecektir” dedi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Siyaset