Genç: Seçimler hayırlı ve uğurlu olsun

Başkan Ahmet Metin Genç açıklamalarda bulundu.

Siyaset 30.03.2019, 15:03 30.03.2019, 16:05
Genç: Seçimler hayırlı ve uğurlu olsun

Cumhur İttifakı Ortahisar Belediye Başkanı Adayı Ahmet Metin Genç, 31 Mart Yerel Seçimleri'nin Türkiye için hayırlı olması temennisinde bulundu. 

TÜRK MİLLETİ DEMOKRASİDEN VAZGEÇMEZ

Seçim kampanyası boyunca bütün siyasi partilerin seçim çalışmalarını demokratik bir şekilde yürütmesinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Genç, "Türkiye'miz ve halkımız için çok önemli olan bir seçim sürecinin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Türkiye Cumhuriyeti yüzyıllık tarihi boyunca halk iradesinin devlet yönetimine yansıması olan seçimleri yaşanan onca darbelere ve darbe girişimlerine karşı demokratik bir olgunluk içinde yürütmüştür. Türk milleti, demokratik süreci sekteye uğratma girişimlerine rağmen; bütün seçimlere çok yüksek bir katılım sağlayarak, demokrasiden ve cumhuriyetten asla vazgeçmeyeceğini her defasında bir kez daha göstermiştir." dedi. 

HALKIN İRADESİNE SAYGI GÖSTERMELİYİZ  

Halkın iradesinin üzerinde başka bir gücün olamayacağına dikkat çeken Başkan Genç, sandıktan çıkan sonuçlara herkesin saygı göstermesi gerektiğini ifade ederek, "31 Mart Yerel Seçimleri de yüzyıllık demokrasi tecrübemizin gereği olarak son derece demokratik bir olgunluk içinde geçmiştir. Seçimler halk iradesinin ve demokrasinin vazgeçilmez temel bir öğesidir. Hiçbir güç halkın gücünden ve kararından daha önemli değildir. Siyasi partiler ve adaylar seçim kampanyalarını kanunlar ve nizamlar çerçevesinde yürüterek seçim kampanyalarını tamamlamıştır. Nihayet bu kampanyalar ve seçim çalışmaları sonucunda halk kendi iradesini kullanarak bir tercihte bulunacaktır. Halkın tercihini tartışmaya açmak, buna itiraz etmek ya da hafife almak kimsenin haddi ve hakkı değildir. Bütün siyasi partiler ve siyasetçiler halk iradesinin bir yansıması olan sandıktan çıkan sonuçlara saygı göstermelidir. Çünkü en doğru karar, halkın özgür iradesiyle verdiği karardır. Halkın iradesiyle verdiği kararın üzerinde başka bir karar yoktur ve olamaz da... Bu vesilelerle 31 Mart Yerel Seçimleri'nin Türkiye'miz, milletimiz, bütün siyasi partilerimiz ve adaylarımız için hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. Cenab-ı Allah'tan Trabzon ve Ortahisar'da da en hayırlı sonuçları nasip etmesini diliyorum." sözlerine yer verdi. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@