Ergin Aydın'dan iddialara cevap

Aydın, AK Parti Trabzon Milletvekili Mustafa Cumur'un yerel bir gazetede yer alan beyanının ardından başlayan tartışmalara düzenlediği basın toplantısında cevap verdi. Trabzon Belediyesi'nin Nisan 2008 Meclis toplantısında görüşülen 2007 yılı kesin hesap

Siyaset 06.11.2008, 15:26
Ergin Aydın'dan iddialara cevap
Aydın, AK Parti Trabzon Milletvekili Mustafa Cumur'un yerel bir gazetede yer alan beyanının ardından başlayan tartışmalara düzenlediği basın toplantısında cevap verdi.

Trabzon Belediyesi'nin Nisan 2008 Meclis toplantısında görüşülen 2007 yılı kesin hesap sonuçlarına göre, belediyenin borç tablosunda 4 yılda belediyenin kasasına yaklaşık 270 milyon YTL girdiğini belirten Aydın, bu paranın belediyenin bütün gelirlerini kapsadığını kaydetti.

Milletvekili Mustafa Cumur'un yerel bir gazetede yer alan '4 yılda Trabzon Belediyesi'nin kasasına 270 milyon YTL girdiği ve bu paralarla hangi mega projenin üretildiği' şeklindeki beyanının belediye yetkilileri ve CHP Trabzon yönetimi tarafından çarpıtıldığını ileri süren Aydın, "Belediye kasasına 4 yılda giren bu 270 trilyon ile ne yapılmıştır?

CHP'li yöneticiler bu konuya açıklık getirmelidir. Vatandaş bu paranın karşılığında yatırım beklemektedir. Yerel seçimlere yaklaşılan bir dönemde daha şimdiden gerçek dışı beyanlarla Trabzon halkını yanıltmak için yapılan bu girişimlerin sonuçsuz kalacağı şüphesizdir" dedi.

AK Parti olarak belgelemedikleri hiçbir konunun arkasında olmadıklarını dile getiren Ergin Aydın, "Gerçek dışı beyanlarda bulunan kim olursa olsun daima karşısında olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bizim iktidarda olduğumuz dönem içerisinde hiçbir ayrım gözetmeksizin bütün belediyelere eşit davranılmıştır. Bu süreç içinde Trabzon Belediyesi de öz evlat muamelesi görerek fazlası ile hakkını almıştır" diye konuştu.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
carrox 13 yıl önce
ben trabzonda yaşayan biri olarak belediyemizden çok çok memnunum suyum temiz içebiliyorum, sahilde yürürken burnuma çöp kokusu gelmiyor ve çöp dağlarına rastlamıyorum asıl bu eleştirenler çamur atanlar bi kendi icraatlarını anlatsınlar bakalım ne yapmışlar belediyenin hesaplarına bloke koyanlar ankara belediyesinin hesaplarına neden bloke koymuyolar siz trabzondan başka yerleri düşünün çünkü bizim başımızda volkan abi var o bizleri yeterince düşünüyor Allah başımızdan eksik etmesin
er 13 yıl önce
Sayın Ergin Aydın geçmiş 10 yılda trabzona ne verdiniz ki? molozda çöp yığını ve çöp kokusu eski mezbahanenin yerinde gökdelen yürüyeceğimiz kaldırımlara göze hoş görünen! büfeleri sizin yönetiminiz koymadımı? şu anda elektriğe %64 doğalgaza %48 zam fındık politikanızla fındığı siz bitirmediniz mi? sayın cumhur ankaraya gittiğinde ellerini yıkamaya su bulamazken trabzonun suyu 365 gün tertemiz musluklardan akmaktadır. yolunuz molozdan geçmiyor mu nerde o çöp yığınları nerde o kokular? ne çabuk unuttunuz bunları.çukurçayır beldesine giderken boztepe yolundan geçemiyordunuz hele şu uzunsokağın güzelliğini nasıl olur da unutursunuz. hamamizade, tekel binasının yapımı ve kalkınma parkının yapımını sizin gurup başkanınız ve bazı meclis üyelerinizin durdurmak için mahkemeye verdiklerini yazılı basında okuduk. ama trabzonlu bunu iyi biliyor. maalesef bilim adamlarının da dediği gibi insan hafızası 21 günden sonra geçmişi unutuveriyor sizin de bunları unutmanız doğaldır. ama trabzonlu yapılanları unutmamıştır ve unutmayacaktır bunu böyle bilesiniz. saygılarımla

Gelişmelerden Haberdar Olun

@