Ergin AYDIN Rahattı

Yoğun ilginin olduğu temayül yoklamasında 19 Mayıs Spor Salonu'nda kurulan sandıklarda AKP'liler oylarını kullandılar. Oy verme işleminde çok sayıda partilinin orada olması dikkatlerden kaçmadı.

Siyaset 04.01.2009, 17:41 17.07.2019, 13:22
Ergin AYDIN Rahattı

Merkez İlçe Eski Başkanı Ergin Aydın'a delegelerin yoğun ilgi gösterdiği seçimde, Ergin Aydın'ın rahat olduğu gözlemlendi. Temayül yoklamasına katılan delegelerin eski başkanlarına sahip çıktıkları ilk izlenimler olarak yansıdı. Temayül yoklamasına katılım %70'ler seviyesinde oldu. Temayül yoklamasına katılan diğer adaylar içersinde teşkilatlara yakınlığı hemen göze çarpan Ergin Aydın'ın bu yarıştan birinci çıkacağını söyleyenlerin sayısı az değildi. AK parti'ye yakın bazı kesimler, Temayül şunu göstermiştir ki; Teşkilatlar Ergin Aydın'a sahip çıktılar yorumunda bulundular.

Temayül yoklamasının merakla beklenen bir diğer sonucu da aday adayı olmadığı halde tercih edilecek ismin kimin olacağı idi. Bu kategoride  Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Eren'in ön plana çıktığı da gelen haberler arasında. Şadan Eren ismi uzun zamandır kamuoyunda Ak Parti'nin adayı olarak konuşuluyordu. Kamuoyu yoklamalarından birinci çıktığı iddia edile Şadan Eren'in Ak Parti Temayül yoklamasında da  önde çıkacağını iddia edenler bakalım haklı çıkacaklar mı?

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@