'Erdoğan'ın zekayı ölçmek gerek'

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ın, “66 aylık çocuğa rapor alanlar 'evladım gerizekalı’ diyorlar” sözlerine sert çıktı.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Terör olayı uluslararası sorun haline gelirse sorun daha da büyür dedik. Meclise gittik

'Erdoğan'ın zekayı ölçmek gerek'
banner432

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ın, “66 aylık çocuğa rapor alanlar 'evladım gerizekalı’ diyorlar” sözlerine sert çıktı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Terör olayı uluslararası sorun haline gelirse sorun daha da büyür dedik. Meclise gittik gelmediler. Sorunu çözmek için meclise gelmezsiniz, ama koşa koşa Oslo’ya gidersiniz” dedi.

Parti Okulu’nda düzenlenen CHP İl Kadın Kolları Başkanları Toplantısı’na katılan Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. “Analar ağlamasın diye yola çıktık, gelinen durumda bütün analar ağlıyor. Evlat acısını on binlerce ana yaşadı” diyen Kılıçdaroğlu, terörü bitirmek için, siyasilerin bir ayara gelmesi için iktidara gittiğini belirterek, “CHP olarak sorumluluğumuz, bu ülkenin kuruluşunda ve kurtuluşunda harcı olan parti olmamızdır. Ülkenin durumu hiç içler açıcı değil. Herkesin kafasında bir kaygı var. İnsanlar günlük sorunlarını unuttu” diye konuştu.

“Ülke neden bu hale geldi? Nedeni belli” diyen Kılıçdaroğlu, “Nedeni; iyi, kararlı, tutarlı, akıllı, çözümcü bir yönetimin olmaması. Olaya teslim olan, rüzgara kapılan bir yönetim var” açıklamasında bulundu.

Suriye konusuna da değinen Kılıçdaroğlu, hükümete politikalarının yanlış olduğunu söylediklerini dile getirerek, “80 bin kişi kamplarda yaşıyor. Daha onlar gelmeden kampları yaptılar. Çünkü geleceklerini biliyorlardı. Yarın kış gelecek, o zaman ne olacak” ifadesini kullandı.

Hükümete yanlıştan dönmelerini söylediklerini de belirten Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Terör konusunda da yanlış olduklarını söyledik. Şehitler varken milletvekilleri tatil yapmasın dedik. Bir araya gelip konuşalım dedik. Terör olayı uluslararası olursa sorun daha da büyür dedik. Meclise gittik gelmediler. Sorunu çözmek için meclise gelmezsiniz, ama koşa koşa Oslo’ya gidersiniz.”

AK Parti’nin kendisini muhafazakar parti ilan ettiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Kendisini muhafazakar ilan eden partinin yönetimde olduğu son 10 yıl boyunca neden boşanmalar bu kadar arttı. Aile içi huzursuzluk neden bu kadar arttı. Son 10 yılda kadınların çektiği acıyı tarihte hiçbir kadın çekmemiştir” dedi.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) yaptığı Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda (TUS) çıkan iddialar üzerine açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “Bakanlıklar sınav yapınca itiraz ederdik. ÖSYM yapsın derdik, onlara güvenirdik. Ama onlar güveni değil adamı seçtiler. Kendi adamlarını getirdiler. Bari adamı seçtiniz, nitelikleri tutsun. Kaç hata yaptılar. TUS yapılıyor, orada da yanlışlık yapılıyor. Aradan aylar geçmiş ‘senin alanın orası değil, sen başka alanda ihtisas yapacaksın’ deniyor. Bunun sorumluluğunu kim üstlenecek. Üstlenmiyorsunuz bari sorumluları bulun. Ben anlatırken utanıyorum, onlar yapmaktan utanmıyorlar. Ar damarı çatlamış adam demiştim. Çatlamasa o koltuğu zaten bırakırdı” şeklinde konuştu.

4+4+4 Yasası’na ilişkin değerlendirmede bulunan Kılıçdaroğlu, “Önümüzdeki günlerde okullar açılacak. 5 yaşındaki çocuklar, kalem tutmak için parmak kasları gelişmemiş, anneye muhtaç çocuklar okula gidecek. Bir insan her şeyi bildiğini söylerse, o insanın hiçbir şey bilmediğini kabul edebiliriz. Rapor almak isteniyor. Başbakan diyor ki sizin çocuğunuz gerizekalı mı? Bunu diyen insanın zekasını ölçmek gerekir” dedi.

“Bu hükümetin gerçek anlamda bir hükümet olmadığı, düşünen bir hükümet olmadığı ortaya çıktı” diyen Kılıçdaroğlu, “Eğer bir hükümetin kendisi sorun yaratıyorsa o hükümet çözüm üretemez” diye konuştu.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner421