7m


7m

hyundai

Erdoğan: Vazgeçersek, bize denize gİrecek kıyı bile bırakmayacaklar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Tip Denizaltı Projesi 1. Gemisi Pirireis'in Havuza Çekme ve 5. Gemisi Seydialireis'in İlk Kaynak Töreni'nde konuştu

Siyaset 22.12.2019, 15:41
Erdoğan: Vazgeçersek, bize denize gİrecek kıyı bile bırakmayacaklar

Yeni Tip Denizaltı Projesi 1. Gemisi Pirireis, Gölcük Tersane Komutanlığı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla düzenlenen törenle havuza çekildi

Törende konuşan Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bugün burada ülkemizin önemli savunma sanayi projelerinden biri olan Yeni Tip Denizaltı Projesi 1’inci Gemisi Pirireis’in havuza çekilme vesilesi ile bulunmaktayız.

​2022'den itibaren her yıl bir denizaltımız daha hizmete girecektir. 2027 yılında, 6 denizaltımızın tamamı da Deniz Kuvvetlerimizin emrinde hizmet vermeye başlayacaktır.

​Türkiye olarak geleceğimize güvenle bakabilmek için önce maziden atiye güçlü bir köprü kurmamız gerekiyor. 

Milletimize uzun yıllar boyunca bilinçli bir şekilde tarihi, kültürü, medeniyeti, kahramanlıkları, başarıları unutturulmak istenmiştir. Sanki bu millet ve bu devlet gökten zembille inmişçesine geçmişiyle ilişkisi kesik bir tarih anlayışı yerleştirilmeyi çalışılmıştır.

Ülkemizin izlediği politika, boyundan büyük işlere kalkışarak başını belaya sokma veya hakkı olmadığı yerlere müdahalede bulunma değildir.

Şayet KKTC ve Libya ile başlattığımız süreçlerden vazgeçersek, bize denize gerecek kıyı, olta atacak sahil bile bırakmayacaklar. Karşımızdakilerin hak, hukuk, adalet, ahlak, insaf diye bir dertleri kesinlikle bulunmuyor.

Libya ile yaptığımız mutabakat muhtırasının kendi hukukumuzla da uluslararası hukukla da çelişen yönü bulunmuyor.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@