Erdoğan: “Türkiye S-400 savunma sistemini alacaktır demiyorum almıştır”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan S-400 savunma sistemi ile alakalı açıklamalarda bulundu.

Erdoğan: “Türkiye S-400 savunma sistemini alacaktır demiyorum almıştır”
banner432

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye S-400 savunma sistemini alacaktır, demiyorum almıştır. Önümüzdeki ayda bu sistemin teslimi yapılacaktır. Bu sistem taarruz sistemi değildir, savunma sistemidir. Ülkemi savunmak için gerekli tedbirleri alırken, birilerine mi soracağım. Ben bu savunma sistemini Amerika’dan istedim sen vermedin kongre müsaade etmedi dediniz” dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında yaptığı konuşmada, “Türkiye S-400 savunma sistemini alacaktır, demiyorum almıştır. Önümüzdeki ayda bu sistemin teslimi yapılacaktır. Bu sistem taarruz sistemi değildir, savunma sistemidir. Ülkemi savunmak için gerekli tedbirleri alırken, birilerine mi soracağım. Ben bu savunma sistemini Amerika’dan istedim sen vermedin kongre müsaade etmedi dediniz” dedi. 

“F-35 uçaklarının müşterisi değil aynı zamanda üretim ortağıdır. 1 milyar 250 milyon dolar ödeme yaptık. F-35 projesinden hiçbir haklı dayanağı olmayan gerekçelerle dışlanmamızı bütün platformlarda sunacağız” diyen Erdoğan, “Arkadaşlarıma gerekli talimatı verdim, onlarda gerekli görüşmeleri yapıyorlar. Ay sonu Trump’la Japonya’da bir arada olacağız, orada da karşılıklı olarak inşallah görüşeceğiz. Oraya gitmeden burada bu işi telefonlarla görüşelim işi geldiği şu safhadan başladığımız noktaya geri çevirelim” dedi. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
kazım
kazım - 4 ay Önce

İBB seçimlerini bırakıp Türkiye meselelerine yönlenmenizi takdirle karşılıyorum. İBB Ekrem İmamoğlu vatana millete hayırlı olsun

Misafir
Misafir - 4 ay Önce

S400 almak marifet değil sen ülkesini savunmamış tek mermi atmamış kaçmış suriyelilere Türk silahlı kuvvetlerinin kapısını açıyorsun zaten bizim dış savunmaya ihtiyacımız kalmıyor içten gümlüyoruz haaa bide 15 temmuzdada bizi suriyeliler kurtardı diyen bir iç işleri bakanı daha neylesin S400 bu ülkenin evlatları

Alp TÜRK
Alp TÜRK - 4 ay Önce

S300 Yunanistan almıştı parasını verdi Girit adasında çürümeye terk edildi paketleri bile açılmadan..aynısı sanırım bizim başımıza gelecek..

Mehmet
Mehmet @Alp TÜRK - 4 ay Önce

Yavvv heeee heeee

Reis
Reis - 4 ay Önce

S400 leri kime karşı kullanacaksınız?Düğmenin başında kim olacak?olası bir durumda Ruslar kullanımını engelleyeceklermi?teknolojinin gergün yeni boyut kazandığı bir gerçek ,beş yıl sonra bunlar işe yararmı?İsrail bu savunma sisteminin şifrelerini kırmış haberdarmısınız?....?

Kenan
Kenan - 4 ay Önce

Şimdi chpkk lılar itiraz eder mahkemeye giderler

İsa Sayar
İsa Sayar - 4 ay Önce

Işte büyük lider, adam gibi adam!

Reis
Reis - 4 ay Önce

Reis yapar cehape bakar bu bro böyledir

Ahmet
Ahmet - 4 ay Önce

Şimdi bazılarını korku sarmıştır güzel ülkemde. Zorlarına gidiyordur ülkenin güvenlik kalkanı olması. Nede olsa alışmışlar gavura uşaklık yapmaya. Chp hdp iyi parti saadet. Zorunuza gitmesin. Bu s400 ler sizide koruma amaçlı


banner472