Erdoğan Trabzon'u istiyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumartesi günü AKP kampının açılış konuşmasında, partisinin kazandığı 12 Büyükşehir Belediyesiyle ilgili adayları, 5 Aralık Cuma günü açıklayacaklarını bildirdi. Ancak Pazar günü kampın kapanış konuşmasında bu sözlerini deği

Siyaset 01.12.2008, 13:38
Erdoğan Trabzon'u istiyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumartesi günü AKP kampının açılış konuşmasında, partisinin kazandığı 12 Büyükşehir Belediyesiyle ilgili adayları, 5 Aralık Cuma günü açıklayacaklarını bildirdi.

Ancak Pazar günü kampın kapanış konuşmasında bu sözlerini değiştirdi. Erdoğan, bazı adayları değerlendirmeye devam edeceklerini bildirerek, 5 Aralık'ta hepsini açıklamayacaklarını söyledi.

Pazar günü saat 16.00'da yapılan MYK toplantısında, "Büyükşehirlerin tamamının erken açıklanmasının sıkıntıya neden olabileceği" belirtildi. Özellikle, aday yapılmayan isimlerin ve bu kişiler üzerinden muhalefetin, AKP'nin aleyhine çalışacağı belirtildi. MYK'da alınan karar gereği, bazı isimlerin açıklanması, bazılarının ise "değerlendirme" adı altında sürecin uzatılarak, daha sonra açıklanması benimsendi.

AKP, 10 Kasım'da başlattığı aday adayı müracaatlarının son gününü de belirledi. Buna göre 19 Aralık'ta son başvurular alınacak. Erdoğan, YSK'ya listeleri ise 15 Ocak tarihine kadar vereceklerini açıkladı.


ERDOĞAN'IN 5 ŞEHİR ÖNCELİĞİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kampın ikinci gününde AKP'de olmayan Büyükşehir belediyeleri için özel çalışma yaptı. Erdoğan, İzmir, Diyarbakır, Eskişehir ve Mersin milletvekilleriyle özel görüşme yaptı. Erdoğan, AKP'li vekillere, "Adayımız kim olsun?" diye tek tek isim sordu.

Erdoğan, Büyükşehir olmaması rağmen Trabzon milletvekilleriyle de özel görüşme yaptı. Trabzon milletvekilleriyle öğle yemeğinde bir araya gelen Erdoğan, "Trabzon'u kiminle kazanabiliriz?" sorusunu yöneltti.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (49)
ZugasiBerepe 13 yıl önce
kimi çıkarırsan çıkar trabzonun aklı selim ve şehrini takımını seven halkı sırf sen oldugun için adayına oy vermeyecektir adayın bu şehrin insanı olucağı için bizim gözümüde sevdiğimiz biridir ama bize senin oyununa gelmeyeceğiz çünkü trabzon halkı insanı BALIK HAFIZALI DEĞİLDİR OLMADI OLMAYACAKTA YAPTIKLARINIZI UNUTMADIK...
OZGURTAFLAN 13 yıl önce
trabzonda kim çıkarsa çıksın akp kazanır faruk kanca çıkarsada fark atar. canalioğlunun trabzonspor üzerinden siyasetini bu halk yemez. volkan abi bugune kadar park yapmaktan başka ne yaptı?
builder 13 yıl önce
volkan abi...kimse kusura bakmasın ama volkan başkan sayesinde zağnos olsun uzun sokak olsun çok şey kazandı..ben akp ye oy moy vermem çünkü hem fındığı bitirdi hemde trabzonspora yapılan muamele ortada..
ABAY 13 yıl önce
Özgür Taflan senin trabzon üstünden siyasetin ağababasını AKP yağıyor. Senin bu dediklerine ancak gülünür. Neymiş efendim park yapmaktan başka bişi yapmamış. Yahu çöp sorunu nu kim çözdü ki bu başlı başına bir dönüm noktasıdır. Ayrıca halk kendisine yapılan bu kadar zülümden sonra da Akp ye vermez oyunu. Verirse belli ne olacağı fındık artık 1ytl ye düşürürler.. Tabiki bu bir abatma ama Akp nin şuana kadar Trabzonspor haricinde şu şehre yaptığı hiçbişi yoktur...
OZGURTAFLAN 13 yıl önce
bak kardeşim zağnosu yapan volkan abin değil toki başkanı ve asım aykandır. erdoğana zağnıs için yalvardı bu adamlar. trabzonspora gelince tabiki tepkimizi ortaya koyucağız. volkan abi trabzon sporumuzu kullanıyor bunuda göz ardı edemeyiz
OZGURTAFLAN 13 yıl önce
dünyada fındık politikasını bilirmisin? yerel seçinlerle ulusal seçimleri birbirine karıştırmayalım bizler akp ye değil adaya oy vermeliyiz. çöp sorununa gelince kimin çözdüğünü bilmiyorsun ben söyleyeyim faruk özak. ben akp li falan değil bir ülkücüyüm. (ama senin bildiklerinden değil.) eğer parti bazından değerlendirirsek volkan başkana bir oy bile vermememiz lazım chp nin ülkeye verdiği zarar ortada.

partizanlığı bırakın hizmete oy beyler
ABAY 13 yıl önce
At gözlüklerini çıkaralım lütfen. Bilip bilmedene konuşmayalım.. Zağnos vadisinde desen ki bayındırlık bakanımız eli var anlıcam. Allah aşkına Asım Aykanla ne akası var. Tamemen belediyeyle alakalıdır. Ayrıca uzunsokak başlıbaşına Volkan abinin eseridir. Trabzon halkını düşünmüştür. Eminim Akp olsa Uzunsokağı çıkarlarına ters düşer diye kapatamazdı.Ayrıca Trabzonsporu en güzel akp kulanıyor. Bunu da Volkan abi yapıyor diyosunuz ya gülüyorum.
OZGURTAFLAN 13 yıl önce
sen partizanlık yapıyorsun bilip bilmeden insanları yanlış yönlendiriyorsun uzun sk tanjant bittiğinde zaten kapanıcaktı bu 10 yıl öncesinin planlamasında var. git belediye ye açıp bak. sen chp li olsunda taştan olsun mantığıyla olaya yaklaşıyorsun. deniz baykalım trabzon için kaç projenin altında imzası var açıkla bana eğer bilgin varsa cahilliği bırak abay kardeşim gerçekleri gör. ben sana bilgiyle konuşuyorum sende boş konuşma bilgin varsa paylaş
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@