Erdoğan Trabzonspor üzerinden bakanları hedef alanlara tepki gösterdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Trabzonspor üzerinden algı operasyonu yaratarak bakanlara yapılan hakaretlere yanıt verdi

Siyaset 15.02.2020, 21:37
Erdoğan Trabzonspor üzerinden bakanları hedef alanlara tepki gösterdi!

İstanbul'da katıldığı bir etkinlikte gündeme dair açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzonspor üzerinden algı oluşturarak özellikle Trabzonlu bakanlara hakaret eden ve ettirenlere tepki gösterdi.

Erdoğan, 'Herhangi bir Bakanımız hakkında filanca kulübü şöyle destekliyor, bir kulübe şöyle tavrı var gibi yaklaşımları kabullenmemiz mümkün değil'' derken, bu konuda imalarda bulunan kulüp yöneticilerini de isim vermeden eleştirdi, sosyal medyanın ise hesap vereceğini söyledi.

 Spor gündemine değinen Erdoğan, Fenerbahçe ile Trabzonspor arasındaki tartışmalarla ilgili soru üzerine yorum yaptı.

Erdoğan, özellikle futbola olan ilgisi hatırlatılarak "Ligin son virajına girilmişken birçok takımın hala şampiyonluk adayı olduğunu söyleyebiliriz. Futbol Federasyonuna yönelik de bazı eleştiriler oldu. Fenerbahçe'nin bir istifa çağrısı var, Beşiktaş da Göztepe maçı sonrası bir çağrı yaptı, Galatasaray taraftarının da var. 'VAR sistemi' ve hakem kararlarına yönelik bazı itirazlar, eleştiriler oluyor. Bir de Fenerbahçe tribünlerinin bir bölümünde oluşan bazı siyasi slogan ve tezahüratlara şahit olduk. Bu konudaki görüşleriniz nedir?" şeklinde soru üzerine, son viraja girilirken böyle bir rekabetin olmasının "çok güzel" ve "sevindirici" olduğunu söyledi.

"VAR SİSTEMİNİN EKSİLERİ DE VAR"
Federasyonun bu noktadaki attığı adımlarda "tarafgirlik" içerisinde olduğuna ihtimal vermediğini dile getiren Erdoğan, "Nitekim aldıkları kararlarla şu son 3-4 maça yönelik adil davrandıkları da ortada. Bugüne kadar bu tür maçlar zaten pek de federasyona gelmezdi. Hakemler düdüğü çalmıştı iş bitmişti, böyle bakıyorduk. VAR sisteminin de tabii eksileri var, artıları var. Bazı yerlerde bakıyorsunuz, hakikaten isabetli kararlar çıkıyor. Bu sürecin daha geçiş dönemi olduğunu düşünüyorum. Geçiş döneminde bu tür eksikler olabilir. Zaman içerisinde sistem tam anlamıyla oturacaktır." diye konuştu.

"SOSYAL MEDYADA DA BUNLARIN BEDELİNİ ÖDETMEDEN BU İŞİ BIRAKMAYIZ"
Kendisinin "Fenerbahçeli" ve "Fenerbahçe Kulübünün Yüksek Divan Kurulu üyesi" olduğunu anımsatan ve bazı bakanların Trabzonspor'u desteklediğine yönelik iddialara tepki gösteren Erdoğan, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Özellikle arkadaşlarıma yönelik sarf edilen hakaretamiz ifadeler yenir yutulur şeyler değildir. Bir defa bu ülkeye hizmet veren bakan arkadaşlarımızı kalkıp da bu işin içine bulaştırmak çok ciddi bir yanlıştır. Kulüplerimizin yöneticilerinin bu konuda bir defa çok dikkatli olmaları, tribünlerdeki gelişmelere sahip olmaları lazım. Biliyorsunuz zaten sosyal medyada da bu tür hakaretlerin, iftiraların cezalandırılmasına yönelik bazı kararlar var. Sosyal medyada da bunların bedelini ödetmeden bu işi bırakmayız. Kalkıp bilip bilmeden, herhangi bir bakanımız hakkında 'Filanca kulübü şöyle destekliyor, herhangi bir kulübe karşı şöyle bir tavrı var.' gibi yaklaşımları bizim kabullenmemiz mümkün değil. Ben bir ay kadar önce Kulüpler Birliği toplantısında bütün başkanlar oradayken söyledim, 'Arkadaşlar sizden bir ricam var, lütfen siyaseti bu işe karıştırmayın ve bizi bu işlerin içerisine bulaştırmayın.' dedim. Biz bütün başkanlara orada bunu demişken, buna rağmen kalkıp da bu tür açıklamaların yapılması bizi ciddi manada üzer ve buna karşı da biz sessiz kalamayız."

Erdoğan, şampiyonluğun kimsenin tekelinde olmadığının altını çizerek "Bu sene sen olursun, bir sonraki sene başkası olur. Bir de şu var onu da söyleyeyim. Kalkıp da benim arkadaşlarım 'Bu sene filanca kulüp şampiyon olacaktır ya da olmalıdır veya temenni ediyorum.' diye asla söylememelidir. Bizim tarafsızlığımız, burada büyük önem arz ediyor. Biz tarafsızlığımızı korumalıyız. Biz, bu ülkeyi yönetenler olarak tarafsızlığımızı korumalıyız." şeklinde konuştu.

Kendisinin lig maçlarına asla gitmediğine işaret eden Erdoğan, şunları kaydetti:

"Söz konusu değildir. Ama diyelim ki Fenerbahçe, Trabzonspor, Başakşehir ya da diğer takımlarımız... Bunların uluslararası herhangi bir müsabakası olduğu zaman oralara gitmeyi de milli bir görev telakki ederim. Bu konudaki hassasiyetimiz önceliklidir. Sporda bunlara dikkat etmemiz lazım. Ligin de artık son virajında kim şampiyon olursa olsun, hep beraber alkışlamamız lazım. Ondan sonra da inşallah hepsine uluslararası müsabakalarda destek vermemiz lazım."

Yorumlar (17)
tsli 12 ay önce
tamam güzel siyasiler karışmasın da siz niye karıştınız 2011 de, niye küme düşmesi gereken takımı ligde tuttunuz? niye rıdvanla, nihat özdemirle görüştünüz o sene? talimatla adamınızı tüpçüyü federasyona getirdniz? neden? ikiyüzlüsünüz...
6161 12 ay önce
Guzel bir aciklama ama 2010-2011 sezonunu sormak lazim siyaset karismadi ise kupamiz neden Sikebahcenin muzesinde.????
Maraslı 12 ay önce
Bir Fenerbahçeli olarak bu karalama kampanyasından utanç duyuyorum.
Tursyn 12 ay önce
Bir fenerbahçeli olarak nasıl yaşıyorsun birde onu yazsan bizde çocuklarımıza anlatsak
Erol 12 ay önce
Trabzonspor yüzünden seni hedef alan zavalılar adına senden özür diliyrm sevgii başkanim selam olsun sana
Camoka 12 ay önce
Trabzonspor adına san mı kaldı özür şike İlk başladığında benim burada Fenerbahçeliliğim yok dedi ilerleyen süreçte UEFA nın feneri düşürün talimatına rağmen düşürüp milyonları üzemeyiz açıklaması yapan şike sahaya yansımadı kişiler kulup ayrı
12numara 12 ay önce
Sosyal medyada 12numara twitter hesabı bu işin başını çekiyordu gördüğüm kadarıyla tweetlerini silmiş :) neden ola ki acaba :)
Serko61 12 ay önce
Kesin öyledir yirmi yıldır futbola hiç siyaset katistirmadiniz, sadece fenerin çaldığı kupamızı saklamasina imkan verdiniz, sana kim inanır belki kadir inanır o kadar...
takım taraftarı 12 ay önce
Cok guzel söylüyorsunuz ama ne yazık ki bu işleri bu hale gediren de sizsiniz. Şimdi çıkmış siyaset bu işe karışmaz bakanlar demeç vermemeli hangi takımı tuttuğunu söylememeli. Iyi güzel de bunlar yeni mi çıktı oysa biz bunları sizden çok iyi hatırlarız. En başta 2011 sezonu lig trabzonspor ve senin takımın fb arasında geçerken tutup Aziz yıldırım ve Alex i makamınızda kabul edip başarılar dilemediniz mi. Bu nerden çıkmıştı neden ts çağırmadıniz. Sezon sonu Fb şike yaptığı ortaya çıkınca uefa bunu kabul etip trabzonspor u şampiyonlar ligine çağırdığı dönem siz çıkıp hemen uefa başkanı Platini yi kabul edip kulüplerle kişiler ayrılmalı demediniz mi. Daha sonra çıkıp kendiniz koyduğunuz futbolda şike yasasını hemen bir gecede değiştirmetin mi. Bundan sonrada Demirören denen şike yaptığı tescillenmiş bir kişiyi tff nın başına koymadın mı vede Acun Aykut Rıdvan ile toplandı yapıp ligden düşmesini ceza almasını sağlamadın mı. Bütün bunları yaparken mağdur olan elinden hakettiği şampiyonluğu çalınan trabzonspor için ne yaptın bir kelime söyledin mi hayır attınız bir kenara hatta nerdeyse ligden onu düşürecektiniz . Trabzonspor hakkini aradı arıyor diye bu ülkede linç edildi vede bunu senin sayende yaptı. Ben seçimlerde ülkem için size oy veriyorum ama bu 2011 sezonu için size hakkımı asla helal etmiyorum siz ki inanan birisiniz vede kul hakkını çok iyi bilirsiniz o yıl benim çocuğumun hayallerini yıktınız bitirtiniz vede size asla ve asla hakkımı helal ermeyeceğim. Birte hatırlayın hiç sevmediğim Özkan Sümer trabzonspor da başkan iken yine fb maçı trabzon daki maç dan sonra iki takımda ceza alıyor ama siz yine duramıyor ve çıkıp burda fb suçu yok ceza alması doğru deyil dediniz sonra da cezası affedildi bundan dolayı da Sümer istifa etti burda Sümer haklıydı.
Serkan öztürk 12 ay önce
2011 de karışmıştınız,nokta
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@