banner572

Erdoğan: Sosyal medya mecralarının kaldırılmasını kontrol edilmesini istiyoruz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu.

Siyaset 01.07.2020, 13:11
Erdoğan: Sosyal medya mecralarının kaldırılmasını kontrol edilmesini istiyoruz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu ve  "Haziran ayı ile ilgili ilk veriler, bu doğrultuda ümit verici gelişmelere işaret ediyor. Temmuz ile birlikte çok daha büyük bir sıçrama içine gireceğimizden şüphe duymuyoruz." diyen Erdoğan, "Yıl sonuna ulaştığımızda kayıp olarak görülen 2020'yi herkesi şaşırtan bir büyüme oranıyla kapatacağız." ifadelerini kullandı.

ErdoğanHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın eşi Esra Albayrak ile ilgili sosyal medya üzerinden yapılan hakaret içerikli paylaşımlara tepki gösteren Erdoğan, bu konuda bir düzenleme yapmak istediklerini söyledi.

"Son yıllarda bu tür ahlaksızlıkların artmasında hem mecraların kontrolsüzlüğünün, hem de organize saldırıların kolaylaşmasının rolü vardır. Niçin YouTube, niçin Twitter, niçin Netflix şu bu gibi sosyal medyalara karşı olduğumuzun ne demek olduğunu anlıyor musunuz?" diyen Erdoğan, "Yalanın, iftiranın kişilik haklarına saldırının itibar suikastlarının alıp başını gittiği bu mecraların bir düzene sokulması şarttır. Bir an önce biz bunları parlamentomuza getirip, bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını kontrol edilmesini istiyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Toplantımızın hemen ardından Astana Süreci ile ilgili olarak, Türkiye-İran-Rusya ile bir araya geliyoruz. Bu görüşmemizi de aynı şekilde özellikle İdlib'de, Suriye'de ve bölgedeki gelişmeleri ele alacağımız görüşmeyi yapacağız. O nedenle sizlerle bir arada olamadık. 3'lü toplantıyı yapmak zorundayız.

"2020'Yİ HERKESİ ŞAŞIRTAN BİR BÜYÜME ORANIYLA KAPATACAĞIZ"

Avrupa başta olmak üzere kimi ülkelerin Türkiye'ye yönelik izlediği kısıtlama politikaları siyasidir. Bunların da üstesinden geleceğiz.Normalleşme takvimi ile birlikte tüm ticari faaliyetler kademeli olarak başladı. İçeride ve dışarıda kötümserlik havası estirseler de hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyoruz.

Haziran ayı ile ilgili ilk veriler, bu doğrultuda  ümit verici gelişmelere işaret ediyor. Temmuz ile birlikte çok daha büyük bir sıçrama içine gireceğimizden şüphe duymuyoruz.Yıl sonuna ulaştığımızda kayıp olarak görülen 2020'yi herkesi şaşırtan bir büyüme oranıyla kapatacağız.

Ülkemizin güvenliğini sağlamaya yönelik operasyonları salgın döneminde de kesintisiz sürdürdük.

"LİBYA'YI DARBECİLERİN İNSAFINA BIRAKMAYACAĞIZ"

Libya'nın meşru hükümetinin, ülkenin birliği, bütünlüğü için yönettiği mücadeleyi destekliyoruz. Kimi devletlerin darbecilere kol kanat germesini ibretle takip ediyoruz.Türkiye Libya halkını darbecilerin insafına bırakmayacak, uluslararası meşruiyet çerçevesinde hareket etmeyi sürdürecektir.Bazılarının hâlâ sömürgeci reflekslerinden kurtulmaması kendi ayıplarıdır. 

"PARTİMİZİN KADERİ TÜRKİYE'NİN KADERİYLE BÜTÜNLEŞMİŞTİR"

Ülkesine ve milletine düşman bir avuç mankurtu bir tarafa bırakırsak ulaşamayacağımız, gönlünü kazanamayacağımız kimse yoktur.Seçimlerde aldığımız oyun potansiyelimizin sadece bir bölümünü oluşturduğunu asla unutmuyoruz.

HALKTAN KOPUK BİR İL BAŞKANI ASLA AK PARTİ'YE YAKIŞMAZ

Partimizin kaderi Türkiye'nin kaderiyle bütünleşmiştir.Her an ve her yerde insanlarının gönül kapılarını açma gayreti içinde olmalıyız. Aksi takdirde milletimize mahçup olmanın yanında, koskoca bir medeniyet davasına zarar vermiş duruma düşeriz.Genel Başkanından üyesine kadar AK Parti'nin tüm mensupları bu şuurla hareket etmek zorundadır. Herkesi kucaklamayan bir il başkanı tasavvur edemiyorum. Halktan kopuk bir il başkanı asla AK Parti'ye yakışmaz.

Her an ve her yerde insanlarının gönül kapılarını açma gayreti içinde olmalıyız. Aksi takdirde milletimize mahçup olmanın yanında, koskoca bir medeniyet davasına zarar vermiş duruma düşeriz.

"HALKA TEPEDEN BAKMAK CHP'NİN YÖNTEMİDİR"

Genel Başkanından üyesine kadar AK Parti'nin tüm mensupları bu şuurla hareket etmek zorundadır.Herkesi kucaklamayan bir il başkanı tasavvur edemiyorum. Halktan kopuk bir il başkanı asla AK Parti'ye yakışmaz. Halka tepeden bakarak siyaset yapmak tek parti CHP'sinin yöntemidir.

"AK PARTİ'NİN KADERİ TÜRKİYENİN KADERİYLE BÜTÜNLEŞMİŞTİR"

Aslında ülkemizde AK Parti'ye ve yaptığı hizmetlere gerçek manada karşı kimse yoktur. En azılı muhaliflerimiz bile dile getirmeseler de kendi içlerinde AK Parti'nin başarılarını takdir ediyor.

Başarılarımızı elbette kendi çabalarımızla elde ettik ama kaybettiklerimizin de sorumlusu biziz. Bu kayıpların sebebi rakiplerimizin mahareti değil kendi beceriksizliğimiz ya da hatalarımızdır. 

Seçimler, siyasi partilerin adeta karne günleridir. 2023 yılına kadar istediğimiz şekilde çalışacağımız geniş bir vakit var. Bu süreyi en verimli şekilde kullanarak seçim günü milletimizin karşısına çıkmalıyız.

"İLMEK İLMEK ÖREREK 2023 KADROLARIMIZI OLUŞTURUYORUZ"

Nasipse, ağustos ayının sonundan itibaren kongrelerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Amacımız ekim ayı sonunda ilçe kongrelerimizi tamamlayıp il kongrelerimize geçmektir. İl kongrelerimizi de 4 ayda bitirmeyi planlıyoruz. Ardından da 7. Olağan Büyük Kongre tarihimizi de açıklayacağız. Bu süreçte kadrolarımızı değer merkezli siyaseti ilke edinmiş, çalışkan, gayretli, kabiliyetli arkadaşlarımızla zenginleştirmek istiyoruz. Bunun için çok titiz bir çalışma yürütüyoruz. Adeta ilmek ilmek örerek 2023 kadrolarımızı oluşturuyoruz.

"HER YENİ ÜYEMİZ İÇİN FİDAN DİKECEĞİZ"

Yolunu şaşıranlar, kibrine esir düşenler dışında AK Parti ailesinden tek bir ferdin bile eksilmesine gönlümüz razı gelmez.

Her yeni üyemiz için bir fidan dikeceğiz. 

2023 hedeflerimize el ele, omuz omuza yürürken, aramıza nifak tohumları atmak isteyenlere de fırsat vermeyeceğiz.

BAKAN ALBAYRAK VE EŞİNE ÇİRKİN SALDIRI

Bazı konular var ki üzerinde konuşmak bile insanın kalbini acıtıyor. Aile olarak birkaç gündür, böyle can acıtıcı bir mesele ile karşı karşıyayız. Önceki gece 8. torunum Hamza Salih dünyaya geldi. Berat Bey evladının doğumunun sevincini kamuoyu ile sosyal medyada paylaştı. Bu mesajın altına on binlerce kişi iyi niyetli yorumlarda bulundu. Ancak insanlıktan dahi nasibini almamış, kalbi kararmış bazı alçaklar, içindeki kötülüğü sergileyen hakaretlerle bu güzel iklimi kirletmeye çalıştı.

Yargı ve emniyet teşkilatlarımız harekete geçti ve işlem yapmaya başladı.Dünyaya gözlerini henüz açmış bir bebek üzerinden ailesine ve onların temsil ettiği değerlere saldıran bu alçakların peşini bırakmayacağız. Hukuk önünde her birinden işledikleri suçun hesabını elbette soracağız. Bir an önce düzenlemeyi Meclis'e getirip sosyal medya mecralarının kontrol edilmesini istiyoruz.


Yorumlar (20)
İbraam 1 yıl önce
Efendi, sosyal mecraları kaldırmak için damadına yapılan çirkin saldırıyı bahane ediyorsun’da, damadın o paylaşımı hangi mecrada yaptı. Yani senin istediğin şey, ben her mecrayı istediğim gibi kullanayım, millet kullanmasın... asıl seni geren, görsel ve yazılı basını ele geçirmene rağmen, sanal ortamda hala sana muhalefet edilmesi.
Serkan öztürk 1 yıl önce
Riv riv yine Şanlı CHP ye iftira
Hamit 1 yıl önce
Gerçekten konuyu özetleyen 10 numara yorum olmuş.
Mehmet 1 yıl önce
Bak kardeşim efendi dediğin kişi cumhurbaşkanımız.sayin cumhurbaşkanımız diyerek söze başlayacaksın.önce bunu bil.sosysl medya insanların küfür hakaret edecekleri yerler değil.sayin cumhurbaşkanımız kontrol altına alacağız diyor.niye rahatsız oluyor sunuz?sayın cumhurbaskanimiz bişey diyorsa halkın çıkarı için der.kafana şok bunu
M 1 yıl önce
Recep Bey, keşke aynı düşüncelere, lehinize çalışan aşağalık Troller’e karşıda sahib olsanız.Sizi yanlış yönlediren, bilginiz dahilinde yada olmayan, soytarı kişileride elerseniz, sizi bu ülkede daha çok seven olacak.
İbraam 1 yıl önce
Efendi, damadına ve torununa yapılan bu çirkin ve ahlaksız saldırıyı bahane ederek sosyal mecraları kapatmak lazım dersen, sana şunu derler, damadının o paylaşımı hangi mecradaydı, bir sapık ve ahlaksızı bahane ederek damadının ve dahi şeninde kullandığın mecralararı kapatmak lazım ise, çocuk tecavüzleri, istismarlar yaşanan kurankuslarınıda kapatıver derler adama. Senin bayan bakanın demedimi birkaç kereyle birşey olmaz.
Dozer Cemil Ruhuyla 1 yıl önce
Bütün yazılı ve görsel medyayı gazeteleri TV'leri ele geçirdiniz ama millet bu sefer de sosyal medyadan size karşı propaganda yapamasin diye muhaliflerin ellerindeki tek propaganda ve kendilerini halka tanıtma araçlarını ellerinden almak istiyorsunuz.
BenDeniz 1 yıl önce
Kendi yarattığınız canavar yılan sizi ısırınca bağırmaya başladınız.
Ts61 1 yıl önce
Sosyal medyada insanlarin sana karsi olan inanclarini yitirdigini girmeye basladin yani. Seni herkes taniycak merak etme
Haktan Şaşmaz 1 yıl önce
Tamam. Başka bir sıkıntın varsa söyle sana yaramcı olalım sivri
İbraam 1 yıl önce
Bir ahlaksız yüzünden sosyal mecrayı kapatmak lazım diyene, taciz tecavüzün gırla gezdiği kuran kurslarını imamhatipleri hatırlatırlar..
Trabzon 1 yıl önce
Yorumlara bakınca bu partı trabzondan nasıl bu kadar oy alır dıye düşünüyor insan
Fatih sağlam 1 yıl önce
Birdahaki secimlerde alamaz inşAllah
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@