Erdoğan Osmanlı tokatını patlattı

Peres'in konuşmasının ardından kendine yeterli konuşma süresi verilmemesine sinirlenen Erdoğan, Peres'e "Siz öldürmeyi çok iyi bilirsiniz" dedi ardından paneli terk etti. Davos'ta devam eden Dünya Ekonomik Forumu kapsamında düzenlenen “Gazze Orta Doğu İçi

Siyaset 30.01.2009, 00:26
Erdoğan Osmanlı tokatını patlattı

Peres'in konuşmasının ardından kendine yeterli konuşma süresi verilmemesine sinirlenen Erdoğan, Peres'e "Siz öldürmeyi çok iyi bilirsiniz" dedi ardından paneli terk etti.

Davos'ta devam eden Dünya Ekonomik Forumu kapsamında düzenlenen “Gazze Orta Doğu İçin Model” oturumuna katılan Başbakan Erdoğan ile İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres arasında gerginlik yaşandı.

Peres, uzun süren konuşmasının büyük bölümünde özellikle Başbakan Erdoğan'a dönerek sert bir konuşma yaptı. Erdoğan, oturumun son konuşmacısı Peres'in konuşmasının ardından, oturum yöneticisinden, İngilizce konuşarak “bir dakika” süre istedi.

Panel yöneticisinin söz hakkı vermek istememesine karşılık, Erdoğan, Perez'e dönerek, şöyle konuştu:

“Sesin çok yüksek çıkıyor. Benden yaşlısın biliyorum ki sesinin benden çok yüksek çıkması bir suçluluk psikolojisinin gereğidir. Benim sesim bu kadar çok yüksek çıkmayacak. Bunu böyle bilesin. Öldürmeye gelince siz öldürmeyi çok iyi bilirsiniz. Plajlardaki çocukları nasıl öldürdüğünüz, nasıl vurduğunuzu çok iyi biliyorum. Ülkenizde başbakanlık yapmış 2 kişinin bana çok önemli lafları vardır. Filistin'e, tankların üstünde girdiği zaman, 'kendimi bir başka mutlu addediyorum' diyen başbakanlarınız var. Tankların üzerine çıkıp da 'Filistin'e girince mutlu oluyorum' diyen başbakanlarınız var. Ve bana sayılar veriyorsunuz. İsmini de veririm, belki merak edenleriniz vardır.

“ALKIŞ TUTANLARI KINIYORUM”

Peres'in konuşmasının salonda alkışlanmasıyla ilgili olarak da Erdoğan, “Şu zulme alkış tutanları da ayrıca kınıyorum. Peki çocukları öldürenleri kalkıp da alkışlamak öyle zannediyorum ki insanlık suçudur” dedi.

Başbakan Erdoğan'ın, “Sadece size, iki söz söyleyeceğim...” sözleri üzerine, oturum yöneticisi, araya girdi. Erdoğan, “sözümü kesmeyin” diyerek, “Tevrat'ın 6. maddesi der ki 'öldürmeyeceksin. Burada öldürme var. Bu da çok enteresan” diyerek sözlerini sürdürdü.

Biri Oxford Üniversitesinde profesör iki İsrail vatandaşının, İsrail'i eleştiren açıklamalarını da elindeki notlardan okuyan Başbakan Erdoğan, oturum yöneticisine de dönerek, “Sana da çok teşekkür ediyorum. Benim için de bundan böyle Davos bitmiştir. Daha Davos'a gelmem. Siz konuşturmuyorsunuz. 25 dakika konuştu, 12 dakika konuştum. Olmaz.” dedi.

Başbakan Erdoğan, bu sözlerin ardından ayağa kalkarak salonu terk etti

Yorumlar (12)
haldizenli 12 yıl önce
sayın basbakanım bızden büyük mıllet mı var su dünya yüzünde ???

kurban olayım lafları ıste böyle gerektıgı yerde gerektıgı kısıye anında göstereceksın (söyleyeceksın)

herkese anladıgı dılden konusacaksın !!!ara sırada çıkısacaksın...yoksa bunlar anlamaz ,bu çocuk katıllerıne anladıgı dılden çok güzel cevaplar verdın. korkma bunlardan tehdıt et bunları ,görüyorsun sustukca efendılık yaptıkca azıtıyorlar.ya bız kocaman devletız ara sıra gücümüzü göstermemız gerekmezmı!!!

en azından yagmıyorsan bıle gürlemek gerekmezmı???

bence fazlasıyle gerekır sayın basbakanım.bunlar ve bunlar gıbıler edebıyatdan anlamazlar.

aman o ıncınmesın aman bu ıncınmesın ama hep ıncınen bız oluyoruz yeter.bız türklere kımse kefen bıçemez.
Saffet Emir 12 yıl önce
Tek Kelime ile harikaydınız sayın başbakanımız çok güzel bir türk dersi verdiniz tüm dünyaya
kalecikli 12 yıl önce
ALLAH 1000 kere razı olsun 625 yıllık OSMANLI imparatorluğunun varisi ortadoğunun en önemli ülkesi 75 milyon TÜRK insanının tercümanı olduğun ve tepkini ortaya koyduğun için başbakanım tüm dünya bu hareketiniz karşısında saygıyla eğilirken ne yazık ki bizim bazı medya mensuplarımız bu hareketinizi kınadılar bunlar TÜRK olamaz bunlar masonlardır bunlar...bizi 3. dünya ülkesi görüp her fırsatta bizleri konuşturmayan amerikan avrupa ve yahudi kuruluşlarına iyi ders olduğu kanısındayım.başbakan eğer pereze o tepkiyi vermeseydi resmen perez tarafından azarlanan başbakan konumuna düşecekti hemde israili onaylamış olacaktı çoook yerinde bir tepki oldu daha önce hiçbir başbakanımız hatta hiçbir bürokratımız böyle tepki vermemiştir daha önceki bu ülkeyi yöneten insanlar hangi milleti temsil ettiklerinin farkında değiller di heralde...TÜRKİYE başbakanı böyle olmalı...
nscc 12 yıl önce
Iste benimde özledigim hep görmek istedigim bir Türk lideri.Sana Türk Halki minnettardir sayin Basbakaim Allah senden razi olsun.Bizleri gururlandirmak bu ekonomik sikisiklikta bizlere moral verecek olan Davos görüsmendeki durusun bizlerin kafasindaki soru isaretlerini tamamen kaldirmistir.Fakat bilinmesi gerekli olan brsey varsada kimleri savundugumuz!!!Ben avrupada yasayan bir urbetciyim ve cok sayida filisinli arkadasim ve bir o kadarda tanimadigim ama sokaklarda gödüklerim var.Ben iclerinden bir tanesinde üzüntü ve sikinti görmedim yada yüz ifadelerine yansitmiyorlar.Ama bildigim tek bir sey var orada ölen cocuklarin her ne olursa olsun bu vahsete haklari olmadigidir.Biz öyle bir milletizki düskünün yaninda olan onu koruyan ve kollayan gerektiginde yaninda olan bir milletiz.Peki soruyorum bu Araplar ne zamn yanimizda oldular ne zaman acimizi paylastilar.Sayin Basbakanimizin aptigiyla gurur duyuyoruz.Ama Allah rizasi icin birgünde biz Türk halki olarak Araplardan gurur duyacak bir sey yapin ha ne dersiniz.
bordo_mavilim 12 yıl önce
istanbulda dogdu ak partiyi kurdu başbakanda oldu helal olsun sana tayyip erdoğan tayyip erdoğan oooooooooo.........İşte başbakan bu işte lider bu
torik 12 yıl önce
davos davos olalı böyle cesur türk görmedi....
galafgalı 12 yıl önce
sayın başbakanımızı davos taki konuşmalarından dolayı kutluyorum,ancak aynı başbakanımız TBMM de İsrail in kınanmasını neden engelledi?bu konuyu açıklamalı.şimdi aklımıza şöyle bir soru geliyor:acaba Davos ta yaptıkları ŞOV mu?
yoco 12 yıl önce
tahta çıktın çıkalı yaptığın en iyi ve herkesin yapamayacağı bir şey..!!

Helal olsun.. İlk defa helal olsun..İsrail Allah belanı versin... VERSİN..!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@