Erdoğan: "Mutlaka evlerimizde kalmaya devam edelim"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs ile ilgili bir video mesajı daha yayınladı. Erdoğan mesajında, "Devletimiz tüm kurumlarıyla görevinin başında, yeter ki kurallara, yönlendirmelere uyalım ve mutlaka evlerimizde kalmaya devam edelim" dedi.

Siyaset 22.03.2020, 08:43
Erdoğan: "Mutlaka evlerimizde kalmaya devam edelim"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesapları üzerinden videolu bir mesaj paylaştı.

"Aziz vatandaşlarım, müsterih olunuz. Devletimiz tüm kurumlarıyla görevinin başında, zaman mefhumu gözetmeksizin milletinin hizmetinde. Bu zorlu süreci inşallah hep birlikte atlatacağız. Yeter ki kurallara, yönlendirmelere uyalım ve mutlaka evlerimizde kalmaya devam edelim." ifadeleriyle yayımlanan videolu mesajda Erdoğan, şunları kaydetti:

"Aziz vatandaşlarım milletimizin ve İslam aleminin mübarek Miraç gecesini tebrik ediyorum. Miraç gecesi vesilesiyle yaşadığımız bu zorlu sürecin bir an evvel son bulmasını, tüm insanlığın sağlık ve huzura kavuşmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. Devletimiz bütün kurum ve kuruluşlarıyla görevinin başındadır. Aziz milletim müsterih olsun. Özellikle Sağlık Bakanlığımız tüm personeliyle doktorlarıyla hemşireleriyle sağlık memurlarıyla artık zaman mefhumu kullanmadan çalışmaktadır. Bundan dolayı şahsım, ailem ve milletim adına bütün sağlık personelimizi hakikaten alkışlarımızla tebrik ediyoruz, kutluyoruz. Ve bu süreci onlarla beraber atlatacağımıza da inanıyorum."

Yorumlar (2)
Ali Papa 11 ay önce
Sayın cumhurbaşkanımız, hastanelerin bazılarında, kullanılması hayati önlem taşıyan N95 maske ve cerrahi maske sıkıntısı olduğu söyleniyor. Krizden önce günlük 10 milyon olan üretimimizin yurtdışı talep olunca 30 milyona çıktığı söylenmişti. Bu kadar üretim varken bu sıkıntı nasıl olabiliyor? Hala ihracat varmı? Bu kadar radikal kararlar alınabiliyorken, maske fabrikalarına geçici bir süre el konulup, üretim ve dağıtımın sağlık bakanlığı denetiminde olması gerekmiyormu? Bu arada Türk Eczacılar Birliğinede bir çift lafım olacak. Her zaman ilaç aldığım eczanede, 150 ml.dezenfektanı 25 liraya, 5 adet cerrahi maskeyi 30 liraya satmaya kalktılar. İnternetteki kaptı kaçtı firmalarda (dürüst firmaları tenzih ederim) bile fahiş ama bu ve bunun gibi eczanelerden ucuz. Anlattığım olay, eczanelere ayda 2 litre alkol yasağının kalktığı gündü.Hükümete her konuda yükleniyorsunuz ama eczaneleri neden denetlemiyorsunuz? Binlerce firmaya maske ve dezenfaktan fahiş fiat soruşturması açan bayan bakan, soruşturma yasağımı getirdi acaba? Savunma süresi varmışta falan filan. Ne süresi ya? Dünyada o kadar insan virüs kapıyor, siz hala savunma süresinden bahsediyorsunuz ya. Fahiş fiatla satanı gördüğünüz anda tüm malına(sağlık açısından önemli olanlara) el koyup sağlık bakanlığı koordinesinde öncelikle sağlık kuruluşlarına sonra vatandaşa dağıtılmalı.İlgili ve yetkili kişiler, lütfen saklandığınız yerlerden çıkıp, işinizi yapın.
Trabzon 11 ay önce
Evde kal evde kal iyş hoş guzel pazar gunleri evden başımızı cıkartmıyoruz pazartesinden itibarenne yapacaz özel sektörün kucagında oturuyoruz onada bi cözüm bulun bizimde kafamız rahat olsun

Gelişmelerden Haberdar Olun

@