alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Erdoğan Köşkte Ağırlandı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Çankaya Köşkü'nde kabul etti.Erdoğan, saat 16.00'da Çankaya Köşkü'ne giriş yaptı.Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Gül'e 60. hükümetin listesini sunacak.Gül'ün onay vermes

Siyaset 29.08.2007, 16:51
Erdoğan Köşkte Ağırlandı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Çankaya Köşkü'nde kabul etti.Erdoğan, saat 16.00'da Çankaya Köşkü'ne giriş yaptı.

Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Gül'e 60. hükümetin listesini sunacak.
Gül'ün onay vermesi durumunda liste TBMM Genel Kurulu'nun bilgisine sunulacak. Anayasa'ya göre, 60. hükümetin programı, en geç bir hafta içinde Türkiye Büyük Millet Meclisinde okunacak ve ardından güvenoyuna başvurulacak.


Güvenoyu için görüşmeler, programın okunmasından iki tam gün geçtikten sonra başlayacak ve görüşmelerin bitiminden bir tam gün geçtikten sonra oylama yapılacak.


Erdoğan, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e 60. hükümetin listesini 16 Ağustosta sunmak üzere Çankaya Köşkü'ne gitmiş, ancak Sezer, listenin yeni Cumhurbaşkanı tarafından onaylanmasının daha uygun olacağını söylemişti.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@