Erdoğan: Kimse bu ülkede darbe yapamaz

'Demokrasi ve Özgürlükler Adası' olarak yeniden düzenlenen Yassıada'yı ziyaret ederek çalışmalar konusunda bilgi alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nın yıl sonu itibariyle açılışını yapacağız" şeklinde konuştu

Erdoğan: Kimse bu ülkede darbe yapamaz
banner432

'Demokrasi ve Özgürlükler Adası' olarak yeniden düzenlenen Yassıada'yı ziyaret ederek çalışmalar konusunda bilgi alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nın yıl sonu itibariyle açılışını yapacağız" şeklinde konuştu. Erdoğan, yaptığı açıklamada, "Kimse bu ülkede darbe yapamaz. Bütün mesele bizim güç kazanmamızdır" ifadelerini kullandı.
Büyük Çamlıca Cami'ndeki programının ardından helikopterle Yassıada'ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Demokrasi ve Özgürlükler Adası' olarak yeniden düzenlenen bölgeyi ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dönemin Başbakanı Adnan Menderes ve arkadaşlarının idam kararının alındığı Yassıada'da yapımı devam eden kongre ve sergi alanlarını gezerek bilgi aldı. Erdoğan daha sonra gazetecilerle bir söyleşi gerçekleştirdi.

"Kimse bu ülkede darbe yapamaz"

Erdoğan, burada yaptığı açıklamada, "Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nın yıl sonu itibariyle açılışını yapacağız. Sivriada'da amfi tiyatro yapabilirsek süper bir şey olur. Sivriada'yı da cazibe merkezi haline getirebileceğimize inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Kimsenin Türkiye'de darbe yapamayacağını belirten Erdoğan, "Bütün mesele bizim güç kazanmamızdır" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ziyaretinde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Çiğdem Karaaslan ve Mahir Ünal, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Ömer Çelik, MESA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, AK Parti Ankara Milletvekili Mücahit Arslan ile bazı gazete ve televizyonların genel yayın yönetmenleri eşlik etti.

Bina oturum alanının 3 katı kadar yeşil alan

Yeniden düzenlenen ada 103 bin 750 metrekarelik alana sahip bulunuyor. Adanın yüzde 60'ı peyzaj alanı olarak ayrılırken, yüzde 20'sinde doğal nitelik korundu. Bina oturum alanının 3 katı kadar yeşil alan ve toplam inşaat alanı 63 bin 361 metrekare olarak planlanan adada, 123 odalı 320 yataklı ada oteli ve bungalovlar, 500 kişilik kongre salonu, 752 metrekare 600 kişilik cami, 616 metrekare Demokrasi Şehitleri Anıtı ve Meydanı, arıtma tesisi, açık hava müzesi, demokrasi parkı ve sergileme alanları ile kafeterya ve restoranlar yer alıyor.

Adaya 39 bin 191 yeni bitki dikileceği de belirtilirken, çim alanı olarak da 25 bin 855 metrekare belirlendi. İnşaatın büyük ölçüde tamamlandığı kaydedilen adanın sahil kesiminde bazı bölümlerde işçilerin çalışmaları sürüyor.

Yassıada'nın 14 Mayıs 2015'te gerçekleştirilen temel atma töreninin ardından çalışmalar hızlı bir şekilde başlamıştı.

Yeni planlamayla adadaki yapılar

Yeni planlamayla adadaki yapılar şöyle:

"Spor Salonu - 27 Mayıs Müzesi, Adnan Menderes Kongre Merkezi, Demokrasi ve Özgürlükler Müzesi, Demokrasi ve Karşılama Meydanları, Şeref Salonu, Tarihi Bizans Sarnıcı, Şato Yapısı, İskele Kafe Yapısı, İskele İdare ve Kriz Yönetim Yapısı, VIP Karşılama Yapısı, Seyir Terasları ve Elektrik Merkezi, Ada Oteli Yapısı, Bungalovlar, Helikopter Pisti, Cami, Demokrasi ve Şehitler Anıtı ve Meydanı, Ada Restoran ve Personel Yatakhanesi, Subay Gazinosu, Arıtma Tesisi, Yönetim Binası, Açık Hava Müzesi, Demokrasi Parkı."


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ekrem Imamoglu
Ekrem Imamoglu - 5 ay Önce

En yeni darbeyi sen yaptın.
kimi darbeler silahla, kimiside kalemle olur.
28 Subatta yapılanından daha beterini yaptınız.secmen iradesine darbe yaptınız.
Zalimin zulmu varsa ,mazlumunda Allahi var.

Usta
Usta - 5 ay Önce

Bunca yalani nasıl söylüyorsun?son zamanlarda vucut dilin zorlanıyor.ikna kabiliyetin gittikçe düşüyor.
Millet ne oldugunun farkında,gün gelecek bu yalanlarından dolayı yargılanacaksın.

Apo
Apo - 5 ay Önce

Adalara gitmişken Aponun yaninada uğrarsın !zor durumda oldugunu secimde bir omuz vermesini rica edersin.Karizma yerlerde.

İbraam
İbraam - 5 ay Önce

Davutoğlu, imelih, topbaş demokratik yollarlamı gitti hacım, son darbeniz seçilmiş İmamoğluna, hukuk tesis edilince sende bir zahmet hesap verirsin elbet..

sifteri
sifteri - 5 ay Önce

artık kimse kandıramaz diyorsun..?

Trabzonlu Hayati dayı
Trabzonlu Hayati dayı - 5 ay Önce

En güzel yorumu Sayın Abdullatif şener vakil yaptı,dediki artık Erdoğan'nın hiç bir konuşmasının ağırlığı ve kıymeti kalmadı,kimse inanmıyor artık,Cami önlerinde secim konuşmaları yapmak zaten son nokta

Fatih sağlam
Fatih sağlam - 5 ay Önce

Güzelim adayı taş yığınına cevirdiler sonrada sanki çok güzel birşey olmuş gibi havadan seyret

davut
davut - 5 ay Önce

Adanun ismi ile olsa keşke her şey. Bize yunan diyenler hakkında bir işlem yapıldı mı


banner472

banner441